200 lat w Zwierzyńcu a V Zlot

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Marusia
    Marszałek Browarów Rzemieślniczych
    🍼🍼
    • 02-2001
    • 20221

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Czes
    Przejrzałem ten temat i odniosłem wrażenie, że dla większości Forumowiczów najistotniejsze jest by Zlot był zaopatrzony w dużą ilość darmowego piwa i odbył się jak najbliżej ich stałego miejsca pobytu. To wymagania zrozumiałe, ale bardzo przyziemne.
    Bez przesady, nie dla większości, dla części na pewno, ale ta część się dostosuje
    www.warsztatpiwowarski.pl
    www.festiwaldobregopiwa.pl

    www.wrowar.com.pl



    Comment

    • Maggyk
      Szara Adminiscjencja
      🍼
      • 05-2004
      • 5617

      #17
      O 200-leciu browaru w Zwierzyńcu przypadającym na ten rok Czes nas poinformował na warsztatach piwowarskich we Wrocławiu w zeszłym roku. Od razu pomyśleliśmy, iz byłoby to fajne miejsce na zlot. Podobnie, jak wy w tym i poprzednim temacie, napaliliśmy sie na to miejsce. Potem emocje opadły. Następnie pojawił się ten temat i znowu wyszła sprawa Zwierzyńca. No i tyle, ktoś nawet zajmował sie organizacją zlotu w wyżej wspomnianym miejscu.
      Na dzień dzisiejszy wiem tyle, że zlot raczej na pewno nie odbędzie się w Zwierzyńcu, bo przygotowania już trwają (i na razie nic się nie zanosi na zmianę w tej kwestii).
      To na tyle w temacie pobocznym, bo mi się już na temat miejsca zlotu nie chce gadać.

      A teraz na temat.
      Marzy mi się więcej takich browarów jak Zwierzyniec, i takich rocznic. Jego zdrowie
      Last edited by Maggyk; 11-01-2006, 11:05.
      Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
      Piwo domowe -
      Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

      Reklama w BROWARZE
      PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

      Comment

      • zythum
        Pułkownik Chmielowy Ekspert
        • 08-2001
        • 8305

        #18
        A ja mam pytanie - kto zadecydował gdzie będzie Zlot? I dlaczego NIE Zwierzyniec? Chciałbym poznać powody tej decyzji??? Z dyskusji wynika raczej, że większość chce pojechać do Zwierzyńca więc nie rozumiem dlaczego NIE?
        To inaczej miało być, przyjaciele,
        To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
        Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
        Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
        Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

        Rządzący światem samowładnie
        Królowie banków, fabryk, hut
        Tym mocni są, że każdy kradnie
        Bogactwa, które stwarza lud.

        Comment

        • Pogoniarz
          † 1971-2015 Piwosz w Raju
          • 02-2003
          • 7971

          #19
          Powiem Wam ,że popatrzyłem na połączenie PKP z mojej wiochy do Zwierzyńca.Wyszukiwarka jak zwykle wynalazła bardzo dziwne najszybsze połączenia i wychodzi około 16 godzin.Ja po swojemu znalazłem połączenie do miejsowości Zawada(dość blisko Zwierzyńca)i byłbym tam po 13 godzinach (dwa razy bym się przesiadał).Dalej już nie patrzyłem...Cóż jak dadzą urlop i tam byłby Zlot,trzeba będzie jakoś się zmobilizować
          Oczywiście gratulacje za 200 lat istnienia(tylko co będzie dalej...)


          Prawie jak Piwo
          SZCZECIN

          Comment

          • Małażonka
            Major Piwnych Rewolucji
            • 03-2003
            • 4602

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zythum
            A ja mam pytanie - kto zadecydował gdzie będzie Zlot? I dlaczego NIE Zwierzyniec? Chciałbym poznać powody tej decyzji???(…)
            Między innymi dlatego, że miałam ograniczony czas na podanie informacji, czy "Perła" zechce nas sponsorować...
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia
            (...)P.S. Zythum, sponsoring musi być, taka jest ogólna zasada Zlotów i jedną z jego atrakcji
            Artowi zaś zależało na czasie, gdyż już był po wstępnych rozmowach z Witnicą i wiedział, że tamten browar chce nas gościć.
            Ja zaś z powodu nawału spraw własnych i problemów z kontaktem (Pani prezes Perły niezwykle zajętą osobą jest ) nie dałam rady dać odpowiedzi w ustalonym terminie...
            Last edited by Małażonka; 11-01-2006, 12:49.

            Comment

            • emes
              Major Piwnych Rewolucji
              • 08-2003
              • 4275

              #21
              Kandydatura Zwierzyńca wydaje mi się w pełni uzasadniona. Jak ktoś ma lepsze propozycje, to niech o nich napisze, a nie jakieś kuluarowe rozgrywki, Zwierzyniec nie, ale nie wiadomo co, bo jeszcze nie czas, żeby się o tym dowiedzieć. Skończyć się może tym, że np Zythum zorganizuje zjazd w Zwierzyńcu i np ja i wiele osób tam pojedzie, a ktoś inny zorganizuje gdzieś tam indziej, bo tam dadzą piwo za darmo. A z tym piwem za darmo, to z czasem część pewnie skończy w jakimś koncernie, bo oni mają najlepsze gifty i najwięcej darmowego piwa.

              Comment

              • kangurpl
                Major Piwnych Rewolucji
                • 03-2002
                • 2660

                #22
                Olać PKP
                Samochód jest? to za kółko i w drogę
                Byłem na wszystkich Wielkich Zlotach niezależnie od ich lokalizacji i tego też nie mam zamiaru odpuścić, nawet jakbym miał spędzić 20 godz. za kólkiem
                A piwo mogę swoje przywieźć
                Świat należy do młodzieży, młody robi - stary leży.
                "W niebie nie ma piwa, więc pijmy je tutaj."

                "denerwować się - mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                Comment

                • kangurpl
                  Major Piwnych Rewolucji
                  • 03-2002
                  • 2660

                  #23
                  W czasie jak pisałem pojawiło się kilka postów, i m.in. okazało się że nie bedę musiał tak daleko jechać
                  Świat należy do młodzieży, młody robi - stary leży.
                  "W niebie nie ma piwa, więc pijmy je tutaj."

                  "denerwować się - mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                  Comment

                  • zythum
                    Pułkownik Chmielowy Ekspert
                    • 08-2001
                    • 8305

                    #24
                    Nie chciałbym wywoływać wilka z lasu ale osobiście bardzo denerwuje mnie podejście - że sponsoring musi być.
                    Skoro dla nas jedynym wyznacznikiem jest sponsoring to chyba coś jest nie tak.
                    Teraz nie wiem jak wybrnąć z tej sytuacji skoro rozmowy z Witnicą są zaawansowane bo najchętniej to bym olał darmowe piwo i po prostu Zlot w Zwierzyńcu.

                    Napiszcie czy ostatecznie klamka zapadła?

                    Emes- ja nie nie jestem rozbijaczem i ewentualnie myślałem o nieoficjanym minizlocie w Zwierzyńcu ( w innym terminie), bez darmowego piwa.
                    Ewentualnie liczę na Bractwo Piwne skoro dla nas ważnejsze jest piwo za darmoche od uczczenia 200 lecia browaru.
                    Last edited by zythum; 11-01-2006, 13:01.
                    To inaczej miało być, przyjaciele,
                    To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                    Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                    Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                    Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                    Rządzący światem samowładnie
                    Królowie banków, fabryk, hut
                    Tym mocni są, że każdy kradnie
                    Bogactwa, które stwarza lud.

                    Comment

                    • Twilight_Alehouse
                      D(r)u(c)h nieuchwytny
                      • 06-2004
                      • 6310

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zythum
                      Ewentualnie liczę na Bractwo Piwne skoro dla nas ważnejsze jest piwo za darmoche od uczczenia 200 lecia browaru.
                      A to jest niegłupi pomysł. Jutro poruszę tę kwestię na spotkaniu Bractwa.

                      Comment

                      • Pogoniarz
                        † 1971-2015 Piwosz w Raju
                        • 02-2003
                        • 7971

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kangurpl
                        W czasie jak pisałem pojawiło się kilka postów, i m.in. okazało się że nie bedę musiał tak daleko jechać
                        No fakt,od nas to raptem ze 100km do Witnicy(choć zapewne będziemy zakwaterowani nad jakimś jeziorkiem(stawiam na miejscowość Lubniewice)


                        Prawie jak Piwo
                        SZCZECIN

                        Comment

                        • iron
                          Pułkownik Chmielowy Ekspert
                          • 08-2002
                          • 6717

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zythum
                          Nie chciałbym wywoływać wilka z lasu ale osobiście bardzo denerwuje mnie podejście - że sponsoring musi być.
                          Skoro dla nas jedynym wyznacznikiem jest sponsoring to chyba coś jest nie tak.
                          Teraz nie wiem jak wybrnąć z tej sytuacji skoro rozmowy z Witnicą są zaawansowane bo najchętniej to bym olał darmowe piwo i po prostu Zlot w Zwierzyńcu.

                          Napiszcie czy ostatecznie klamka zapadła?

                          Emes- ja nie nie jestem rozbijaczem i ewentualnie myślałem o nieoficjanym minizlocie w Zwierzyńcu ( w innym terminie), bez darmowego piwa.
                          Ewentualnie liczę na Bractwo Piwne skoro dla nas ważnejsze jest piwo za darmoche od uczczenia 200 lecia browaru.

                          W obecnej sytuacji mini-zlot byłby najlepszym rozwiązaniem - byliby na nim wyłącznie ludzie zainteresowani browarem a nie darmowym wyszynkiem, a do spożycia można zakupić beczkę (albo jej wielokrotność) z Janowa.

                          Na pierwszy ogień powinna pójść do przedyskutowania kwestia terminu i kto chce jechać na taki mini-zlot. Ale to już może w następującym temacie:
                          jeśli chcesz zorganizować spotkanie Forumowiczów, tutaj jest odpowiednie miejsce na to
                          bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                          Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                          Rock, Honor, Ojczyzna

                          Comment

                          • jerzy
                            Major Piwnych Rewolucji
                            • 10-2001
                            • 4707

                            #28
                            Jak dla mnie to wystarczy możliwość zwiedzenia browaru i niepotraktowania nas w nim jak intruzów oraz zniżki na PKP. Mile widziany jakiś kufelek czy inny taki gadżet reklamowy od browaru.
                            browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

                            Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

                            Comment

                            • abernacka
                              Generał Wszelkich Fermentacji
                              🥛🥛🥛🥛
                              • 12-2003
                              • 10861

                              #29
                              Popieram w całej rozciągłości Jerzego. Nie jest ważne darmowe piwo, ale możność zwiedzenia browaru (wydaje mi się, że nie było to takie trudne w przypadku Zwierzyńca) i bawienia asie w doborowym towarzystwie. Piwo we własnym zakresie możemy kupić np. w Janowie Lubelskim.
                              Wybaczcie, ale, na co możemy liczyć z Witnicy? Jedynym piwem wypijalnym z tego browaru jest Porter. A to chyba nie jest dobre piwo na długą zabawę.
                              Tak apropo cała sprawa jest dla mnie bardzo dziwna 90% chce zlotu w Zwierzyńcu a tu na siłę (niestety, ale tak się cała sprawa rysuje) chce się zorganizować gdzieś indziej. Może mi ktoś to wytłumaczyć. Tylko proszę mi nie pisać tekstów, że Perła jest "bee", ponieważ nie chcą dać nam darmowego piwa i my się na nich teraz wypinamy. Czy naprawdę oto tu chodzi??
                              Piwna turystyka według abernackiego

                              Comment

                              • abernacka
                                Generał Wszelkich Fermentacji
                                🥛🥛🥛🥛
                                • 12-2003
                                • 10861

                                #30
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika JAckson
                                Do Zwierzyńca jak na razie jest niezły dojazd. Z Wrocka na ten przykład bezpośredni pociąg . Z Warszawy z jedną przesiadką zdaje się.
                                Rozumiem, że na zlot przyjeżdżają tylko forumowicze z Wrocławia i Warszawy
                                To nie jest akurat argument na zorganizowanie zlotu w Zwierzyńcu!
                                Piwna turystyka według abernackiego

                                Comment

                                Przetwarzanie...