Giełda w Poznaniu? Fakty, mity, hipotezy... :-)

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dzidek1960
    Major Piwnych Rewolucji
    • 2003.01
    • 1548

    #46
    Jeszcze raz wtrącę swoje trzy grosze.
    Bez względu na termin postaram się być w Poznaniu. Jednak po tym co tu ostatnio napisano, to najlepszy w przyszłości byłby chyba ten termin mikołajkowy. Zbyt ciasno robi się na "ścianie zachodniej". W przeciągu miesiąca Poznań, Szczecin, Wrocław. Wg. mnie dojdzie do rozdrobnienia wszystkich trzech. Ja w związku z likwidacją Świdnicy rozważałem Krzeszów i Szczecin, teraz pozostaje mi Wrocław i Poznań. Poznań będzie na pewno, a Wrocław to już nie wiem, Szczecin odpada. Myślę, że podobny problem będą mieli też inni. Trzeba wygospodarować czas, jakieś fundusze "zgodę" rodziny itd. To dla niektórych nie stanowi problemu, widać to w galerii, te same mordki na wszystkich imprezach. Dla większości jednak impreza co dwa, trzy tygodnie to za dużo.
    Myślę, że w związku z zaangażowaniem organizatorów, w tym roku będą trzy imprezy w miesiącu, jednak w przyszłym roku trzeba przemyśleć dokładniej termin. Teraz jest już za mało czasu by coś zmieniać. Wrocławianom, jako spadkobiercom Świdnicy zostawiłbym zimowo-wiosenny termin. Dolny Śląsk mniej koliduje ze Szczecinem niż Poznań, więc na obu imprezach będzie łatwiej o frekwencję.
    Co do wielkości środowiska kolekcjonerskiego to bym nie dyskutował. Może i Wrocławianie są bardziej zorganizowani i więcej ich pojawia się na giełdach, to jednak i w Wielkopolsce jest nasz sporo.
    "Ma jednak kraj polski napój warzony
    z pszenicy, chmielu i wody, po polsku
    piwem zwany; a gdy nic nadeń lepszego
    do pokrzepienia ciała, jest nie tylko rozkoszą
    mieszkańców, lecz i cudzoziemców
    wybornym smakiem"
    Jan Długosz, Historie Piwne
    Moja strona www w początkowym okresie budowy

    Comment

    • Marusia
      Marszałek Browarów Rzemieślniczych
      🍼🍼
      • 2001.02
      • 20221

      #47
      ....a nic, nie doczytałam i napisałam coś głupiego
      Last edited by Marusia; 2007-02-10, 14:43.
      www.warsztatpiwowarski.pl
      www.festiwaldobregopiwa.pl

      www.wrowar.com.pl



      Comment

      • Marusia
        Marszałek Browarów Rzemieślniczych
        🍼🍼
        • 2001.02
        • 20221

        #48
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lukiper
        natomiast mocno stoi w planach data 21 kwietnia tego roku. ewentualna sala jest, potencjalny sponsor jest, pozostaje tylko podjąć konkretną decyzję, wszystko zgrać i wrocław rusza z giełdą. a jak to wypali to za rok powinna być już giełda w marcu.
        No to gites, jakbym mogła w czymś pomóc to jestem do dyspozycji Np. jakiś wątek piwowarstwa domowego na giełdzie? Czy może Krzysiu, mimo rezygnacji ze swojej giełdy, zajmie się tą działką?

        A gdzie giełda konkretnie się - miejmy nadzieję - odbędzie?
        Last edited by Marusia; 2007-02-10, 14:47.
        www.warsztatpiwowarski.pl
        www.festiwaldobregopiwa.pl

        www.wrowar.com.pl



        Comment

        • Krzysiu
          D(r)u(c)h nieuchwytny
          • 2001.02
          • 14936

          #49
          Myślę, że wy tam na miejscu poradzicie sobie lepiej. Ale nie jestem pewien, czy warto eksponować wątek piwowarski, skoro miesiąc - dwa później są warsztaty.

          Comment

          • zulu
            Porucznik Browarny Tester
            • 2004.04
            • 299

            #50
            Chociaż to wątek o planowaniu giełdy w Poznaniu to gratuluję pomysłu giełdy we Wrocku. Jeśli się uda to postaram się przyjechać, co nigdy nie udałoby mi się w przypadku Świdnicy. Może przy okazji zDolny Śląsk wsparłby Lwówek sprowadzając to piwko n giełde?

            A wracając do Poznania to też jestem za terminem grudniowym nawet jeszcze w tym roku, ale przetarcie trzeba zrobić koniecznie już teraz w marcu lub kwietniu.

            Comment

            • Krzysiu
              D(r)u(c)h nieuchwytny
              • 2001.02
              • 14936

              #51
              Lwówek nie jest (a przynajmniej nie był) zainteresowany żadną formą współpracy.

              Comment

              • Marusia
                Marszałek Browarów Rzemieślniczych
                🍼🍼
                • 2001.02
                • 20221

                #52
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu
                Ale nie jestem pewien, czy warto eksponować wątek piwowarski, skoro miesiąc - dwa później są warsztaty.
                No właśnie jest sens, żeby dać przedsmak
                www.warsztatpiwowarski.pl
                www.festiwaldobregopiwa.pl

                www.wrowar.com.pl



                Comment

                • slavoy
                  Pułkownik Chmielowy Ekspert
                  🥛🥛🥛
                  • 2001.10
                  • 5055

                  #53
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu
                  Lwówek nie jest (a przynajmniej nie był) zainteresowany żadną formą współpracy.
                  A pamiętam, że w Świebodzicach, chyba w 2002r., był (co prawda ostro spóźniony) rollbar, ulotki i kilka mniej lub bardziej urodziwych hostess.
                  Dick Laurent is dead.

                  Comment

                  • dzidek1960
                    Major Piwnych Rewolucji
                    • 2003.01
                    • 1548

                    #54
                    Grothesk do proponowanego przez Ciebie pierwszego terminu pozostały już tylko dwa tygodnie. Może byś uchylił rąbka tajemnicy i zdradził jak wygląda sytuacja. Twoje milczenie jest zastanawiające.
                    "Ma jednak kraj polski napój warzony
                    z pszenicy, chmielu i wody, po polsku
                    piwem zwany; a gdy nic nadeń lepszego
                    do pokrzepienia ciała, jest nie tylko rozkoszą
                    mieszkańców, lecz i cudzoziemców
                    wybornym smakiem"
                    Jan Długosz, Historie Piwne
                    Moja strona www w początkowym okresie budowy

                    Comment

                    • beny
                      Kapitan Lagerowej Marynarki
                      • 2001.03
                      • 984

                      #55
                      Co to Grothesk nie zrobisz giełdy na co będziemy narzekać jak jej nie będzie.

                      Ale spoko Grothesk wszystko załatwia w terminach nie dłuższych niż tydzień więc sie wyrobi chłopaczyna i daleko zaawansowane rozmowy marketingowe nie spalą na panewce.

                      Przepraszam za zgryźliwość ale nie mogłem się Tomku powstrzymać bo kto mieczem wojuje od miecza ginie :-P
                      Z piwnym pozdrowieniem
                      Radosław Kwiecień

                      http://npn.mybrute.com/ - skop mi tyłek :P

                      Comment

                      • Grothesk
                        Kapitan Lagerowej Marynarki
                        • 2005.11
                        • 811

                        #56
                        Giełda w tym roku w Poznaniu będzie... ale nie w marcu! Gdyby to ode mnie zależało to zrobilibyśmy to choćby jutro u mnie na działce - z pikantnym grillem, zimnym piwkiem, gorącymi kobietami i muzyką "kałntry" Ale jeśli wszystko ma być dopięte na ostatni guzik to muszę jeszcze ponegocjować warunki ze sponsorem, a to nie jest wcale takie łatwe, bo negocjuję nie z byle kim ;-P - Co z tego wyjdzie to Wam napiszę, ten temat jest otwarty więc jeśli macie jakieś pomysły, sugestie, zażalenia to proszę śmiało piszcie...


                        Jeśli Wrocław chce robić giełdę w najbliższym wolnym terminie - proszę bardzo, sam bardzo chętnie odwiedzę Waszą giełdę. "Was" jest więcej więc i podział ról możecie zrobić to pewnie prędzej to załatwicie niż ja. Ja niestety działam sam póki co, wszystkiego załatwić (szybko) nie mogę... Jak tylko coś nowego się pojawi w kwestii tego tematu to dam znać...


                        pozdrawiam,
                        Tomek

                        Comment

                        • Grothesk
                          Kapitan Lagerowej Marynarki
                          • 2005.11
                          • 811

                          #57
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika beny
                          Co to Grothesk nie zrobisz giełdy na co będziemy narzekać jak jej nie będzie.

                          Ale spoko Grothesk wszystko załatwia w terminach nie dłuższych niż tydzień więc sie wyrobi chłopaczyna i daleko zaawansowane rozmowy marketingowe nie spalą na panewce.

                          Przepraszam za zgryźliwość ale nie mogłem się Tomku powstrzymać bo kto mieczem wojuje od miecza ginie :-P


                          Ależ drogi Radku, ja się nie gniewam, w życiu i krytykę trzeba godnie przyjmować! Tak jak napisałem wyżej (albo niżej - nie cierpię sposobu wyświetlania tego forum) giełda będzie, ale napiszę o tym dopiero jak wszystko pozałatwiam. Ogólny temat zacząłem wątkiem z zapytaniem - ankietą czy ktoś w ogóle byłby chętny na taką giełdę. Oficjalnie i nieoficjalnie się dowiedziałem, że chętni się znajdą więc jak jest popyt to i podaż zawsze się znajdzie! Jak tylko coś się "zmieni" to o tym napiszę...


                          Tomek

                          Comment

                          • dzidek1960
                            Major Piwnych Rewolucji
                            • 2003.01
                            • 1548

                            #58
                            Skoro sytuacja tak wygląda jak to przedstawiłeś to ja będę optował za tym abyś w spokoju czynił swoje negocjacje. Proponuję abyś przymierzył się do terminu, który tu już był proponowany czyli do giełdy mikołajkowej. Niebawem masz Szczecin, później najprawdopodobniej Wrocław, Tychy, Żywiec, wakacje i po nich Grodzisk.
                            Wydaje mi się, że Twoja giełda nie powinna być w zbliżonym terminie z Grodziskiem i dlatego ja optuję za mikołajkową. Do tego terminu spokojnie możesz rozpropagować ją przy okazji innych giełd i tym samym zwiększyć frekwencję. Oczywiście, że to tylko od Ciebie jako organizatora zależy kiedy ją zrobisz. W końcu musisz dograć na termin sale, sponsora i wiele innych spraw, a to nie takie proste.
                            Życzę powodzenia.
                            "Ma jednak kraj polski napój warzony
                            z pszenicy, chmielu i wody, po polsku
                            piwem zwany; a gdy nic nadeń lepszego
                            do pokrzepienia ciała, jest nie tylko rozkoszą
                            mieszkańców, lecz i cudzoziemców
                            wybornym smakiem"
                            Jan Długosz, Historie Piwne
                            Moja strona www w początkowym okresie budowy

                            Comment

                            • arcy
                              Pułkownik Chmielowy Ekspert
                              • 2002.07
                              • 7538

                              #59
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Grothesk
                              Giełda w tym roku w Poznaniu będzie... ale nie w marcu!
                              A kiedy, jeśli można wiedzieć?

                              Comment

                              • iommi
                                Major Piwnych Rewolucji
                                • 2003.07
                                • 1522

                                #60
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy
                                A kiedy, jeśli można wiedzieć?
                                Jak to kiedy? Nie w marcu! Jest napisane!
                                *****************************

                                Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

                                *****************************

                                Comment

                                Przetwarzanie...