Mazury - giełda birofiliów

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • witoldo125
    Member
    • 06-2010
    • 39

    Mazury - giełda birofiliów

    Chciałem zapytać Was jak widzicie taki pomysł by zorganizować, odbywającą się raz do roku, giełdę birofiliów, na której można byłoby wymienić, kupić i sprzedać wszystko to co wiąże się z piwem i browarami. Ewentualne miejsce to Olszyny pod Szczytnem. Czas sobota w trakcie Dni i Nocy Szczytna – połowa lipca. Właściciel terenu wyraził zgodę, pomysł mu się podoba. Od razu zaznaczę, że niedziela odpada, bo wtedy jest cotygodniowa giełda staroci.
    Impreza byłaby przeznaczona głównie dla Polski północnowschodniej i historycznego obszaru Prus Wschodnich, ale inne regiony też byłby mile widziane.
    Przy okazji zorganizowałbym wspólnie z właścicielem giełdy i ciekawego muzeum wiejskiego w Olszynach wystawę o szczycieńskim browarze.
    Oczywiście by impreza wypaliła potrzebna jest odpowiednia frekwencja.
    http://szczytnopocztowki.blogspot.com/
  • Adam50
    Senior
    • 10-2006
    • 321

    #2
    Witaj,
    Pomysł jest bardzo dobry, należy wygospodarować duże pomieszczenie np. hala sportowa, pub itp.
    do organizatora należy też zorganizowanie stołów dla kolekcjonerów, można pomyśleć o drobnym
    upominku gieldowym np. podstawka, szklanka, kufel itp. Giełdy odbywają się w sobotę a za zwyczaj w
    piątek robi się spotkanie przed giełdowe, gdzie poznaje się smak miejscowego browaru i organizatorów.
    Masz na myśli rok 2012, bo połowa lipca już mineła. Zapraszam w grudniu do Elbląga na giełdę.
    Pzdrawiam.

    Comment

    • witoldo125
      Member
      • 06-2010
      • 39

      #3
      Warunki w Olszynach są dosyć spartańskie, jak to na wsi.
      Niedługo giełda staroci w Olszynach opustoszeje. Jeszcze niedawno przewijały się przez nią tłumy oglądających i kupujących.  W ostatnią nied...

      Tygodnik lokalny Kurek Mazurski, informacje ze Szczytna i okolic.

      Tygodnik lokalny Kurek Mazurski, informacje ze Szczytna i okolic.

      Tyko część stoisk jest pod dachem i w razie dużej frekwencji nie dla wszystkich starczyłoby stołów.
      Co do miejscowego browaru – to niestety już tylko historia. Tak - mam na myśli przyszły rok, bo jeśli już, to imprezę trzeba by było odpowiednio przygotować i rozreklamować.
      http://szczytnopocztowki.blogspot.com/

      Comment

      • noodles
        Senior
        • 09-2005
        • 700

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika witoldo125
        Tyko część stoisk jest pod dachem i w razie dużej frekwencji nie dla wszystkich starczyłoby stołów.
        Jeśli powodzenie giełdy ma zależeć od tego czy będzie padać czy nie to taka impreza nie ma sensu. Giełda musi być po dachem.
        Moja kolekcja podstawek

        Comment

        • a1410
          Senior
          • 08-2003
          • 613

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika noodles
          Jeśli powodzenie giełdy ma zależeć od tego czy będzie padać czy nie to taka impreza nie ma sensu.
          W takim razie większość imprez organizowanych latem na świeżym powietrzu nie miała by sensu. Moim zdaniem to dobry pomysł, bo jeżeli właściciel obiektu umie prowadzić giełdę staroci to i z giełdą birofilów sobie poradzi....

          Comment

          • karin861
            Senior
            • 02-2006
            • 597

            #6
            A nie można by było np. rozstawić namiotów, tak jak to robi się na giełdzie w Lublinie na przykład? Wiele giełd jest na świeżym powietrzu i w niczym to nie przeszkadza. Lipiec to nie grudzień, że są temperatury bliżej zera.
            Zbieram polskie podstawki piwne. Zapraszam na moją stronę www: http://kolekcje-kariny.cba.pl

            Comment

            • Ahumba
              Senior
              • 05-2001
              • 8972

              #7
              Proponuję również dogadać się z organizatorem giełd w Człuchowie. Lepiej, żeby giełdy się nie pokrywały terminowo. Człuchów od lat organizuje ją w 2-3 sobotę lipca.
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

              Comment

              • noodles
                Senior
                • 09-2005
                • 700

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika a1410
                W takim razie większość imprez organizowanych latem na świeżym powietrzu nie miała by sensu. Moim zdaniem to dobry pomysł, bo jeżeli właściciel obiektu umie prowadzić giełdę staroci to i z giełdą birofilów sobie poradzi....
                Oczywiście, że sobie poradzi. Paru twardzieli zawsze się znajdzie ale ja jakoś nie wróżę powodzenia giełdzie na której wystawcy przykrywają swoje skarby folią na stołach a oglądający przeglądają je pod parasolami w strugach deszczu.
                Moja kolekcja podstawek

                Comment

                • witoldo125
                  Member
                  • 06-2010
                  • 39

                  #9
                  To nie musi być giełda przez wielkie „G”. Myślę raczej o miejscu, w którym mogliby się spotkać miłośnicy tego tematu z Mazur i Warmii. To trochę inna specyfika niż pozostałem regiony. Ogólnie mała gęstość zaludnienia i jeden z najbiedniejszych regionów a więc i giełda byłaby w porównaniu z innymi skromniejsza. Z tymi miejscami nie jest tak źle. Właściciel oprócz stoisk dysponuje też pomieszczeniami w których można by się było w razie deszczu schronić.
                  Myślę, że raz do roku można by było przyjechać wymienić się porcelankami, kapslami czy butelkami.
                  http://szczytnopocztowki.blogspot.com/

                  Comment

                  • damiano70
                    Senior
                    • 05-2005
                    • 306

                    #10
                    A Witoldo widział kiedyś giełdę birofiliów?
                    Tato nie pij - zostaw dla syna

                    Comment

                    • witoldo125
                      Member
                      • 06-2010
                      • 39

                      #11
                      A jakie ma to znaczenie? Nie chcę by to była impreza o zasięgu ogólno krajowym. Chodzi raczej o zlot/zjazd osób interesujących się tą tematyką i mieszkających w naszym województwie. Z własnego doświadczenia wiem, że dosyć trudno zdobywa się do kolekcji nowe porcelanki, butelki itp. Wiem też, że każdy posiada sporo dubletów. Wspólne coroczne spotkanie chyba miałoby sens?
                      http://szczytnopocztowki.blogspot.com/

                      Comment

                      • karin861
                        Senior
                        • 02-2006
                        • 597

                        #12
                        Witoldo, a dlaczego dyskryminujesz osoby spoza Twojego województwa? Jeszcze tak się nie zdarzyło, aby giełda była tylko lokalna i każdy spoza danego obszaru miał ZAKAZ wstępu, bo mieszka gdzie indziej. To brzmi co najmniej śmiesznie.
                        Zbieram polskie podstawki piwne. Zapraszam na moją stronę www: http://kolekcje-kariny.cba.pl

                        Comment

                        • abernacka
                          Senior
                          • 12-2003
                          • 10859

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika karin861
                          Witoldo, a dlaczego dyskryminujesz osoby spoza Twojego województwa? Jeszcze tak się nie zdarzyło, aby giełda była tylko lokalna i każdy spoza danego obszaru miał ZAKAZ wstępu, bo mieszka gdzie indziej. To brzmi co najmniej śmiesznie.
                          Mało tego, na giełdzie można by było wymieniać się jedynie kapslami, porcelankami oraz flaszkami. Kolekcjonerzy makulatury nie mieli by czego tam szukać, o "ręcznikowcach" już nie wspomnę.
                          Last edited by abernacka; 24-07-2011, 18:19.
                          Piwna turystyka według abernackiego

                          Comment

                          • ART
                            mAD'MINd
                            • 02-2001
                            • 23849

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka
                            Mało tego, na giełdzie można by było wymieniać się jedynie kapslami, porcelankami oraz flaszkami. Kolekcjonerzy makulatury nie mieli by czego tam szukać, o "ręcznikowcach" już nie wspomnę.
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika karin861
                            Witoldo, a dlaczego dyskryminujesz osoby spoza Twojego województwa? Jeszcze tak się nie zdarzyło, aby giełda była tylko lokalna i każdy spoza danego obszaru miał ZAKAZ wstępu, bo mieszka gdzie indziej. To brzmi co najmniej śmiesznie.

                            Żartujecie, prawda?
                            Last edited by ART; 24-07-2011, 18:27.
                            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                            Comment

                            • witoldo125
                              Member
                              • 06-2010
                              • 39

                              #15
                              To nie tak. Podałem przyklad tego, co akurat mnie interesuje. Wszyscy byliby mile widziani ale zdaje sobie sprawę, że początkowo byłaby to impreza regionalna.
                              http://szczytnopocztowki.blogspot.com/

                              Comment

                              Przetwarzanie...