Biržai ~1.05.2004

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • abernacka
    Generał Wszelkich Fermentacji
    🥛🥛🥛🥛
    • 2003.12
    • 10861

    #16
    powiem ci że kalnapilis'a bez problemu znajdziesz z beczki jak i z butli a Svyturys'a nie filtrowanego dostaniesz w butli a z kija widziałem tylko w jednym przybytku rozkoszy. adresów knajp niestety nieznam ale jak cos znajde dam ci znać.
    Piwna turystyka według abernackiego

    Comment

    • zythum
      Pułkownik Chmielowy Ekspert
      • 2001.08
      • 8305

      #17
      Moim skromnym zdaniem 90 procent piw popularnych nie jest w ogóle wartych uwagi , co z tego, że można je wypić jeżeli nie pozostają po nich żadne ciekawe i specjalne wrażenia. Stąd prosty wniosek - po co "uganiać" się za Kalnapilisem czy Utenosem, które są łatwo dostępne (bywają też w Polsce) skoro ten czas można poświęcić na odwiedzanie małych browarów i browarorestauracji (szczególnie tych "not registered" jak napisano w serwisie). Owszem jeżeli ktoś jedzie na Litwę na miesiąc to pewnie można i napić się tych popularnych ale przy krótszympobycie zdecydowanie bardziej warto poszukać tych mało dostępnych, żeby wyrobjić sobie zdanie o piwowarstwie Litwy jak i poznać coś ciekawego. Masówka wszędzie jest podobna, czy to Polska, Litwa, Niemcy czy Czechy.
      To inaczej miało być, przyjaciele,
      To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
      Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
      Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
      Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

      Rządzący światem samowładnie
      Królowie banków, fabryk, hut
      Tym mocni są, że każdy kradnie
      Bogactwa, które stwarza lud.

      Comment

      • abernacka
        Generał Wszelkich Fermentacji
        🥛🥛🥛🥛
        • 2003.12
        • 10861

        #18
        a czy ja napisałem że piwko z mini browarów jest gorsze????
        trzeba wszystkiego posmakować?
        Piwna turystyka według abernackiego

        Comment

        • becik
          Generał Wszelkich Fermentacji
          🍼🍼
          • 2002.07
          • 14999

          #19
          z duzych browarów naprawdę warto spróbować porterów (np. Wilno, Utena), kazdy ma swój smaczek, dla mnie, podobnie jak i u Zythuma smak piw z dużych browarów (często też, nie ukrywajmy, ze z małych również) moze wydawać się jałowy i standardowy, rzadko trafi się perełka. Co nie znaczy, że nie warto spróbować. Trzeba samemu cos wypić, żeby mieć SWOJE zdanie bo to co smakuje Tobie nie musi smakować innemu. Dla mnie piwa z większych litewskich browarów są smaczniejsze niż z naszych ale przede wszytkim preferuję ichniejsze mikrusy, niestety duża część z nich sprzedaje piwo w PET-ach.

          próbuj wszystkiego co wpadnie Ci w ręcę od małych do duzych, a jak znajdę w domciu to wieczorem napiszę Ci namiary (adresy) na mikrusy w Birzai (czy gdzieś jeszcze?)
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • piokl13
            D(r)u(c)h nieuchwytny
            • 2003.06
            • 946

            #20
            becik napisał(a)
            ... a jak znajdę w domciu to wieczorem napiszę Ci namiary (adresy) na mikrusy w Birzai (czy gdzieś jeszcze?)
            A sprawdzone te mikrusy?

            Comment

            • becik
              Generał Wszelkich Fermentacji
              🍼🍼
              • 2002.07
              • 14999

              #21
              Ponizej tak jak obiecałem adresy i nazwy browarów w Birzai, w samym rejone administracyjnym (birzu rajonas) jest jeszcze 5 innych browarów.
              Ogólnie na Litwie w chwili obecnej jest 118 browarów, porównując wielkośc Litwy i Polski chyba nie wymaga to komentarza

              1. Ind. įmonė "V.Prunskaus alaus darykla" Biržai, Kelmynės 24
              2. UAB "Ponoras", Biržai, Plento 39
              3. UAB "Biržų alus" Biržai, Rotušės 22
              4. Drevinsko-Zalinkevičiaus-Jurkonio TŪB "Dalitas" Biržai,Vilniaus 19
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • becik
                Generał Wszelkich Fermentacji
                🍼🍼
                • 2002.07
                • 14999

                #22
                piokl13 napisał(a)
                A sprawdzone te mikrusy?
                pod jakim względem? piwa z tych browarów nie piłem, czy istnieją? najprawdopodobniej tak, ale ja na Twoim miejscu nie darowałbym sobie nie sprawdzenia tych adresów, listów nie masz co pisać bo nie odpisują

                przynajmniej teraz wiesz czego możesz się spodziewać w Birzai, jedź, testuj, jak mozesz rób zdjęcia browarów, wracaj szybko bogatszy we wrażenia i smaki i opisz je
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • piokl13
                  D(r)u(c)h nieuchwytny
                  • 2003.06
                  • 946

                  #23
                  Ponowiam temat. Urlop mam już podpisany i gdzieś w okolicy 29.04 przez 2-3 dni będę zwiedzał tamtejsze knajpki.

                  Comment

                  • Wujcio_Shaggy
                    Major Piwnych Rewolucji
                    • 2004.01
                    • 4628

                    #24
                    Hmmm... Z powodu zjazdów pro-, alter- i anty-globalistów też mam urlop w tym terminie. Litewskie piwa (tzn. głównie Kalnapilis) mile wspominam z pobytu w 1997 w Wilnie; z małych browarów nie miałem przyjemności - chyba ich wtedy nie było . Może bym się wybrał???
                    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                    Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                    @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                    Comment

                    • piokl13
                      D(r)u(c)h nieuchwytny
                      • 2003.06
                      • 946

                      #25
                      Wujcio_Shaggy napisał(a)
                      Hmmm... Z powodu zjazdów pro-, alter- i anty-globalistów też mam urlop w tym terminie. Litewskie piwa (tzn. głównie Kalnapilis) mile wspominam z pobytu w 1997 w Wilnie; z małych browarów nie miałem przyjemności - chyba ich wtedy nie było . Może bym się wybrał???
                      Jak najbardziej.

                      Comment

                      • żąleną
                        D(r)u(c)h nieuchwytny
                        • 2002.01
                        • 13239

                        #26
                        Na dzień dzisiejszy odpadam, ale kto wie, co będzie za miesiąc.

                        Comment

                        • piokl13
                          D(r)u(c)h nieuchwytny
                          • 2003.06
                          • 946

                          #27
                          No i nikt sie nie zdecydowal. Do Birze jedziemy jutro. Na razie udalo mi sie przetestowac 16 rodzajow piwa. Zaraz idziemy na nastepne.
                          (brak polskich liter to nie moja wina (: ).
                          Pozdrowienia z Wilna.
                          P.
                          Last edited by piokl13; 27-04-2004, 15:37.

                          Comment

                          • żąleną
                            D(r)u(c)h nieuchwytny
                            • 2002.01
                            • 13239

                            #28
                            Fajnie macie...

                            Opijcie się jak bąki, ku chwale Browaru.

                            Comment

                            Przetwarzanie...