Wrocław, piątek / sobota

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • galadh
    Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
    • 2008.01
    • 105

    A dziś ktoś będzie?
    Wstąp, nie leń się, a pij, niech się nie wstydam za cię.
    Toć największe zwycięstwo, co wżdy piwo dusisz,
    Przecięć choćbyś nigdy nie pił, na spowiedź musisz.

    Jan z Kijan

    Comment

    • brloin
      Kapitan Lagerowej Marynarki
      • 2002.10
      • 534

      ja z kumplem na mecz sie wybieramy
      brloin; od Szczecina do Wrocławia

      Comment

      • ewwa53
        Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
        • 2005.01
        • 170

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika brloin
        i potruchtaliście do domu???
        a ja nawet tabakę właściwą przyniosłem (pamiętałem!!!) po zeszłotygodniowej burze od MJP
        Tak, bo po ostatnim naszym piątku w Raju mamy kapkę dość - patrzeć na człowieka siedzącego o 50 cm od ciebie, widzieć, że rusza ustami i nie słyszeć ani słowa?
        Nigdy tam cicho nie było, ale gadać się dawało. A ostatnio rajskie chłopaki przeginają z decybelami.
        Gdy się okazało, że z Armine nici, a nie wiedzieliśmy, gdzie was ostatecznie rzuciło (Jagoda nie odbierała tela - pewnie nie słyszała w Raju dzwonka ), to wróciliśmy do dom na winko z Jagodowo/Kubkowych winogron - właśnie jest rozlewane do butelek, świetne wyszło

        Comment

        • chemmobile
          Major Piwnych Rewolucji
          • 2009.03
          • 2168

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ewwa53
          Tak, bo po ostatnim naszym piątku w Raju mamy kapkę dość - patrzeć na człowieka siedzącego o 50 cm od ciebie, widzieć, że rusza ustami i nie słyszeć ani słowa?
          Nigdy tam cicho nie było, ale gadać się dawało. A ostatnio rajskie chłopaki przeginają z decybelami.
          Hihi, też to wczoraj zauważyłem. A im głośniej muzyka gra tym ludzie głośniej mówią. I hałas staje się jeszcze bardziej nieznośny. Wydaje mi się, że najciszej jest wtedy, gdy Małgośka jest za barem. A najgłośniej za kadencji Piotrka, czyli tak jak wczoraj. Ale to moje subiektywne odczucia, więc... mogę nie mieć racji
          Ale qrcze, gdzie znajdę lokal z takim piwem i klimatem?
          Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
          Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

          Comment

          • Marusia
            Marszałek Browarów Rzemieślniczych
            🍼🍼
            • 2001.02
            • 20221

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile
            Ale qrcze, gdzie znajdę lokal z takim piwem i klimatem?
            No i z towarzystwem takim jak my - alkoholicy browar.biz
            www.warsztatpiwowarski.pl
            www.festiwaldobregopiwa.pl

            www.wrowar.com.pl



            Comment

            • ewwa53
              Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
              • 2005.01
              • 170

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia
              No i z towarzystwem takim jak my - alkoholicy browar.biz
              O przepraszam - jak twierdzą magicy od uzależnień, alkoholikiem jest ten, kto się nie potrafi przyznać, że jest alkoholikiem.
              Jeśli się przyznajesz, że jesteś alkoholikiem, to alkoholikiem nie jesteś.
              Przecież to oczywiste

              Comment

              • mareks
                Major Piwnych Rewolucji
                • 2002.05
                • 1939

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ewwa53
                O przepraszam - jak twierdzą magicy od uzależnień, alkoholikiem jest ten, kto się nie potrafi przyznać, że jest alkoholikiem.
                Jeśli się przyznajesz, że jesteś alkoholikiem, to alkoholikiem nie jesteś.
                Przecież to oczywiste
                Według Międzynarodowej Statystycznej Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych (ICD - 10), opracowanej przez Światową Organizację Zdrowia, o uzależnieniu od alkoholu można mówić wówczas, kiedy stwierdzono występowanie co najmniej trzech z poniższej listy objawów, przez jakiś czas w ciągu ostatniego roku lub utrzymywanie się ich przez okres jednego miesiąca:

                * silne pragnienie ("głód") lub poczucie przymusu picia alkoholu;
                * subiektywne przekonanie o mniejszej możliwości kontrolowania zachowań związanych z piciem alkoholu tj. trudności w:
                - powstrzymywaniu się od picia,
                - kontrolowaniu długości picia ("ciągu"),
                - kontrolowaniu ilości wypijanego alkoholu;
                * obecność fizjologicznych objawów zespołu abstynencyjnego (zespołu odstawienia), występujących po przerwaniu lub zmniejszeniu ilości wypijanego alkoholu albo picie alkoholu ze świadomością, że objawy odstawienia ulegną złagodzeniu;
                * wzrost tolerancji na alkohol;
                * postępujące zaniedbywanie alternatywnych źródeł przyjemności lub dotychczasowych zainteresowań na rzecz zdobywania alkoholu, picia oraz odwracania następstw picia alkoholu;
                * picie alkoholu pomimo szkodliwych następstw (fizycznych, psychicznych i społecznych), o których wiadomo, że mają związek z piciem alkoholu.

                Comment

                • Marusia
                  Marszałek Browarów Rzemieślniczych
                  🍼🍼
                  • 2001.02
                  • 20221

                  Spoko, zatem mogę pić dalej

                  A propos zwiększenia tolerancji na alkohol, to mi się z wiekiem niestety, zmniejsza

                  Co do "alternatywnych zainteresowań", to nie zaniedbuję - warzę piwo ile wlezie
                  www.warsztatpiwowarski.pl
                  www.festiwaldobregopiwa.pl

                  www.wrowar.com.pl



                  Comment

                  • ewwa53
                    Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                    • 2005.01
                    • 170

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mareks
                    Według Międzynarodowej Statystycznej Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych (ICD - 10), opracowanej przez Światową Organizację Zdrowia, o uzależnieniu od alkoholu można mówić wówczas, kiedy stwierdzono występowanie co najmniej trzech z poniższej listy objawów, przez jakiś czas w ciągu ostatniego roku lub utrzymywanie się ich przez okres jednego miesiąca:
                    ......
                    Czyli nie jestem alkoholikiem. Wniosek jest prosty: skoro się do tego nie mogę przyznać, jestem nim...

                    Comment

                    • brloin
                      Kapitan Lagerowej Marynarki
                      • 2002.10
                      • 534

                      Klasyfikacje klasyfikacjami, a życie życiem. Jako, że przerabiałem już tema dosyć poważnie dwukrotnie, a i raz czy drugi dyskutowaliśmy o tym na spotkaniach, to pozwolę sobie podsumowanie - w postaci starego francuskiego porzekadła - przedstawić:
                      "Różnica między pijakiem a alkoholikiem polega na tym, że alkoholik chciałby przestać pić gdyby mógł, a pijak mógłby przestać pić, gdyby chciał."
                      Sądzę, że to właściwe rozróżnienie dla większości z nas
                      Upraszam zatem o używanie precyzyjnych określeń dla otaczającej bądź przenikającej nas rzeczywistości: pijacy.browar.biz
                      brloin; od Szczecina do Wrocławia

                      Comment

                      • Pendragon
                        Generał Wszelkich Fermentacji
                        🥛🥛🥛
                        • 2006.03
                        • 13952

                        W sobotę 17-tego oraz niedzielę 18-tego mam zamiar spędzić kilka godzin w Czeskim Raju (i/lub najbliższej okolicy). Byłoby mi miło, gdybym nie był tam sam Powinienem być tam w godzinach ~18-22.
                        Last edited by Pendragon; 2009-10-13, 15:56.

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • fidoangel
                          Major Piwnych Rewolucji
                          🥛🥛🥛
                          • 2005.07
                          • 3489

                          Ajajaj...może być problema.
                          jeśli chcesz zorganizować spotkanie Forumowiczów, tutaj jest odpowiednie miejsce na to
                          "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

                          Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

                          Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
                          Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
                          Sprawdź >>>Przewodnik<<<

                          Comment

                          • Pendragon
                            Generał Wszelkich Fermentacji
                            🥛🥛🥛
                            • 2006.03
                            • 13952

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fidoangel
                            Po ciemku zbierać nie będziecie.

                            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                            Comment

                            • JAckson
                              Pułkownik Chmielowy Ekspert
                              🍼🍼
                              • 2004.05
                              • 6122

                              Powinienem pojawić się w Czeskim w sobotę.
                              MM961
                              4:-)

                              Comment

                              • JAQBA
                                Major Piwnych Rewolucji
                                • 2006.08
                                • 1352

                                Jak zbierzemy i damy radę to się przyczłapiemy.

                                Comment

                                Przetwarzanie...