Spacerkiem po Warszawie... 6 lub 7 listopada

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Twilight_Alehouse
    D(r)u(c)h nieuchwytny
    • 2004.06
    • 6310

    cyborg_marcel napisał(a)
    skoro temat się nazywa "spacerkiem po Wwie"... i lekkiej dewiacji doznał, to może propozycje jakichś sensownych miejsc, w których mogłabym się posilić? (znaczy się nie mięso i nie mdłe papki)
    A proszę bardzo! Na Brackiej między Kruczą a Alejami Jerozolimskimi (po przeciwnej stronie niż Dom Handlowy Smyk) jest świetna knajpka czysto wegetariańska. Dają dużo, niedrogo i pysznie! Byłem tam tylko raz, ale pewnie się wybiorę przy okazji następnej wizyty w Wawie. Polecam brać do potraw kuskus, bo jest prawdziwy, a nie to byle co które można kupić u nas w pudałkach Jedzenie na pewno nie jest mdłymi papkami.

    znowu się skończy na tym, że ucieknę wcześniej z pracy, coby zjeść
    Słusznie Smacznego życzę.

    Comment

    • cyborg_marcel
      Major Piwnych Rewolucji
      • 2003.03
      • 3467

      długi samotny weekend przede mną, więc nie omieszkam tam pójść i spapuniać... w oczekiwaniu na spełnienie obietnic przez Żą
      Czesio śpiewa w środku, w Czesiu...

      Tłumaczę, przewodzę i wiecznie zabieram się za uporządkowanie kolekcji wafli i szkła.

      Comment

      • Małażonka
        Major Piwnych Rewolucji
        • 2003.03
        • 4602

        E tam, zaraz samotny. Herman będzie Ci dotrzymywał towarzystwa

        Comment

        • cyborg_marcel
          Major Piwnych Rewolucji
          • 2003.03
          • 3467

          ale Herman ma inną dietę aniżeli ja - i jak tu się dogadać z mięsożercą? nic to! wyżłopię trochę (kupnego) piwa, włączę jakąś dobrą mjuzik i przeżyjemy
          Czesio śpiewa w środku, w Czesiu...

          Tłumaczę, przewodzę i wiecznie zabieram się za uporządkowanie kolekcji wafli i szkła.

          Comment

          • Wujcio_Shaggy
            Major Piwnych Rewolucji
            • 2004.01
            • 4628

            cyborg_marcel napisał(a)
            długi samotny weekend przede mną [...]
            A trzeba było jechać do Janowa... Zresztą - jeszcze masz szansę!
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

            @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

            Comment

            • becik
              Generał Wszelkich Fermentacji
              🍼🍼
              • 2002.07
              • 14999

              za kinem Femina w podwórkach jest wegetariańska knajpka (lub prawie vis a vis na tyłach budynku ze sklepem dziecięcym Piotruś Pan, od strony Jana Pawła) fajna, miła i przyjemna, nazwy nie pamiętam, byłem dwa razy, jest ok, minus bo nie mają nic na ostro
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • cyborg_marcel
                Major Piwnych Rewolucji
                • 2003.03
                • 3467

                eee... zostanę z Hermanem - jakoś się dogadamy...

                becik: ale pieprz chyba mają na stanie? pójdę tam, boć to niedaleko mej nory
                Czesio śpiewa w środku, w Czesiu...

                Tłumaczę, przewodzę i wiecznie zabieram się za uporządkowanie kolekcji wafli i szkła.

                Comment

                • zythum
                  Pułkownik Chmielowy Ekspert
                  • 2001.08
                  • 8305

                  becik napisał(a)
                  za kinem Femina w podwórkach jest wegetariańska knajpka (lub prawie vis a vis na tyłach budynku ze sklepem dziecięcym Piotruś Pan, od strony Jana Pawła) fajna, miła i przyjemna, nazwy nie pamiętam, byłem dwa razy, jest ok, minus bo nie mają nic na ostro
                  Knajpka nazywa się Vega.
                  To inaczej miało być, przyjaciele,
                  To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                  Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                  Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                  Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                  Rządzący światem samowładnie
                  Królowie banków, fabryk, hut
                  Tym mocni są, że każdy kradnie
                  Bogactwa, które stwarza lud.

                  Comment

                  • Małażonka
                    Major Piwnych Rewolucji
                    • 2003.03
                    • 4602

                    cyborg_marcel napisał(a)
                    eee... zostanę z Hermanem - jakoś się dogadamy...(...)
                    Tylko weź pod uwagę, że Herman mało mówi, już taki małogadatliwy się urodził

                    Comment

                    • cyborg_marcel
                      Major Piwnych Rewolucji
                      • 2003.03
                      • 3467

                      ale telepatia spokojnie wystarczy lubie milczeć w milym towarzystwie

                      a swoja drogą zabija mnie fakt, że tak wiele osob na forum zna się na kuchni wege!
                      Czesio śpiewa w środku, w Czesiu...

                      Tłumaczę, przewodzę i wiecznie zabieram się za uporządkowanie kolekcji wafli i szkła.

                      Comment

                      • becik
                        Generał Wszelkich Fermentacji
                        🍼🍼
                        • 2002.07
                        • 14999

                        zythum napisał(a)
                        Knajpka nazywa się Vega.
                        no właśnie

                        cyborg_marcel napisał(a)
                        becik: ale pieprz chyba mają na stanie? pójdę tam, boć to niedaleko mej nory
                        pieprz to pewnie mają.....ale mi chodzi o chili, pieprz kajeński etc, tego to tam nie ma, aż dziwne

                        cyborg_marcel napisał(a)
                        a swoja drogą zabija mnie fakt, że tak wiele osob na forum zna się na kuchni wege!
                        przez 5 lat nie jadłem mięsa z tytułu "zwierzęta są moimi przyjaciółmi, a ja nie zjadam swoich przyjaciół" i takie tam inne popierdółki, ale jak zobaczyłem samego siebie łążacego w skórzanych butach, z pasem, w skórze, wcinającego ser z podpuszczką, innych "nawiedzonych", mówiących jedno i robiących to samo to stwierdziłem - kolejny brak konsekwencji.
                        Teraz wcinam mięcho, a także stare dobre vege samosy etc.
                        A zwierzęta nadal są moimi przyjaciółmi
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        • cyborg_marcel
                          Major Piwnych Rewolucji
                          • 2003.03
                          • 3467

                          nieostre jedzenie jestem w stanie przeżyć (najwyżej zapakuję przypraw do kieszeni!)
                          oszołomem nie jestem (tak mi się wydaje) - przynajmniej na pukcie wege - ale należy zapytać forumowiczów, którzy mnie już znają live

                          nigdy nie kupiłam niczego skurzanego, a to co noszę to dostane albo noszone po kimś, więc raczej się nie przyczyniam do wzrostu przemysły skór
                          aczkolwiek kiedy dostałam prezent (!) kurtkę skórzany, kosztowało mnie wiele łez, cierpień i miesięcy, żeby ją założyć, ale w bawełnianej bluzie nie da się poginać przez całą zimę

                          wracając do tematu - jakieś inne propozycje dobrego żarcia i możliwie z piwem albo innym ciekawym napitkiem?
                          Czesio śpiewa w środku, w Czesiu...

                          Tłumaczę, przewodzę i wiecznie zabieram się za uporządkowanie kolekcji wafli i szkła.

                          Comment

                          • iron
                            Pułkownik Chmielowy Ekspert
                            • 2002.08
                            • 6717

                            Małażonka napisał(a)
                            (...) Na jesienny spacer po cmentarzach wybrali się tylko najtwardsi forumowicze: Cyborg oczywiście, Wujcio Shaggy, Emes i spóźnione nieco (ech, to opijanie przegranej Polonii ) Ironki. (...) Przeszliśmy obok zamkniętego na głucho Cmentarza Tatarskiego i odwiedziliśmy Wielkich Piwowarów (zdjęcia w temacie później). Wszyscy chcieli sie z Nami przywitać, poza Haberbuschem, który sprytnie schował się na tyłach Osterloffa tak, że przez pół godziny bawiliśmy się z Nim w chowanego. (...) .

                            No a oto obiecane zdjęcia.Zamieszczone będą mniej więcej w kolejności znajdowania ich na cmentarzu ewangelickim. Na początek grób Kazimirusa, znajdujący się przy samym wejściu.
                            Attached Files
                            bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                            Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                            Rock, Honor, Ojczyzna

                            Comment

                            • Małażonka
                              Major Piwnych Rewolucji
                              • 2003.03
                              • 4602

                              ...niestety z lekka już zdewastowany

                              Comment

                              • iron
                                Pułkownik Chmielowy Ekspert
                                • 2002.08
                                • 6717

                                Potem nasza karawana dotarła do Kijoka.
                                Attached Files
                                bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                                Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                                Rock, Honor, Ojczyzna

                                Comment

                                Przetwarzanie...