Spacerkiem po Warszawie... 6 lub 7 listopada

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • cyborg_marcel
    Major Piwnych Rewolucji
    • 2003.03
    • 3467

    Spacerkiem po Warszawie... 6 lub 7 listopada

    dzień dobry wszystkim zanim zacznę nadrabiać 5-dniowe zaległości w mej bytności na forum, proponuję mieszkańcom i bywalcom stolycy spacerek

    z racji tego żem nie stąd, nigdy nie widziałam Powązek, które w tym okresie roku muszą wyglądać ciekawie... wiem, że może to dość specyficzna propozycja, ale może mały spacerek w ten week-end, a potem jakieś dobre w pobliżu w nagrodę? albo niekoniecznie w pobliżu...

    #over!#
    Czesio śpiewa w środku, w Czesiu...

    Tłumaczę, przewodzę i wiecznie zabieram się za uporządkowanie kolekcji wafli i szkła.
  • becik
    Generał Wszelkich Fermentacji
    🍼🍼
    • 2002.07
    • 14999

    #2
    polecam jeszcze dwa cmentarze ewnagelicko-reformowany i ewangelicko-augsburski, są prześliczne, a znajdują się dość niedaleko, od powązek poprzez Tatarską można dłuższym spacerkiem dojść, po drodze jest jeszcze cmentarz muzułmański, na ewangelickich są groby dawnych warszawskich piwowarów (m.in olbrzymi grobowiec Junga) a także co jest ciekawe - grób St.Żeromskiego, niedaleko jest też cmentarz kaukaski i oczywiście żydowski, kiedyś interesowałem się warszawskimi nekropoliami i sporo po nich łaziłem.
    Niestety w sobotę wyjeżdżam więc nie będę mógł towarzyszyć
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • Małażonka
      Major Piwnych Rewolucji
      • 2003.03
      • 4602

      #3
      Myślę, że chętnie Ci potowarzyszyszymy, ale raczej w niedzielę (sobotę urodzinowy obiad u teściów, ewentualnie Darkowy koncert), więc możemy się nie wyrobić. Niedziela - fajny dzień. Powązki też fajne, a Iron zna je dosyć dobrze - dużą część rodziny ma tam...zameldowaną . Jesteśmy zatem do usług Szanownej Pani
      Last edited by Małażonka; 03-11-2004, 08:47.

      Comment

      • Marusia
        Marszałek Browarów Rzemieślniczych
        🍼🍼
        • 2001.02
        • 20221

        #4
        To jak tam będziecie złóżcie życzenia mojemu dziadkowi Stanisławowi, który tam sobie leży od Powstania Warszawskiego - może przypadkiem traficie na niego
        www.warsztatpiwowarski.pl
        www.festiwaldobregopiwa.pl

        www.wrowar.com.pl



        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          🥛🥛🥛🥛🥛
          • 2001.02
          • 23858

          #5
          a jakiś znak szczególny? ma grób obsadzony chmielem?
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • zythum
            Pułkownik Chmielowy Ekspert
            • 2001.08
            • 8305

            #6
            A w tą niedzielę to w jakich godzinach?
            To inaczej miało być, przyjaciele,
            To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
            Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
            Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
            Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

            Rządzący światem samowładnie
            Królowie banków, fabryk, hut
            Tym mocni są, że każdy kradnie
            Bogactwa, które stwarza lud.

            Comment

            • Wujcio_Shaggy
              Major Piwnych Rewolucji
              • 2004.01
              • 4628

              #7
              Ja się muszę - niestety - wyłamać. W sobotę mógłbym, ale w niedzielę - siła wyższa...
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

              @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

              Comment

              • cyborg_marcel
                Major Piwnych Rewolucji
                • 2003.03
                • 3467

                #8
                ja chętnie się spotkam, kiedy chcecie i możecie - jestem osobą samotną spoza miasta i naprawdę każdy termin (poza godzinami pracowniczymi w środku tygodnia) mi odpowiada
                a dobre po spacerze =
                czekam na propozycje...
                chyba że w piątek wieczorem?
                Czesio śpiewa w środku, w Czesiu...

                Tłumaczę, przewodzę i wiecznie zabieram się za uporządkowanie kolekcji wafli i szkła.

                Comment

                • Małażonka
                  Major Piwnych Rewolucji
                  • 2003.03
                  • 4602

                  #9
                  Sądzę, że wypowiadam się również w imieniu Wujcia - piątek odpada - jest mecz! Możemy za to ponegocjować w kwestii soboty. Może uda się załatwić obiadek w niedzielę. Zresztą niech się wypowie przyszły jubilat

                  Comment

                  • cyborg_marcel
                    Major Piwnych Rewolucji
                    • 2003.03
                    • 3467

                    #10
                    no właśnie, chyba że urodziny Irona jakoś uświetnimy miłym wypadem...
                    Czesio śpiewa w środku, w Czesiu...

                    Tłumaczę, przewodzę i wiecznie zabieram się za uporządkowanie kolekcji wafli i szkła.

                    Comment

                    • emes
                      Major Piwnych Rewolucji
                      • 2003.08
                      • 4275

                      #11
                      uświetnienie urodzin spacerem po cmentarzu Pomysł niebanalny, tylko co na to solenizant ? http://www.browar.biz/forum/ubb/icons/icon10.gif

                      Comment

                      • cyborg_marcel
                        Major Piwnych Rewolucji
                        • 2003.03
                        • 3467

                        #12
                        no nie... tak mi się jakoś powiedziało... oczywiście wówczas Iron wybiera lokal i punkt zbiorczy (chyba że w roli menedżera i prezesa wystąpi zgodnie z tradycją Małażonka)
                        przecież chyba nie przepuścimy takiej dobrej okazji do ?
                        Czesio śpiewa w środku, w Czesiu...

                        Tłumaczę, przewodzę i wiecznie zabieram się za uporządkowanie kolekcji wafli i szkła.

                        Comment

                        • Małażonka
                          Major Piwnych Rewolucji
                          • 2003.03
                          • 4602

                          #13
                          emes napisał(a)
                          uświetnienie urodzin spacerem po cmentarzu Pomysł niebanalny, tylko co na to solenizant ?
                          Masz na myśli Elżbietę, Sławomira czy może Zachariasza?
                          W imieniu Irona się nie wypowiem, sam ma palce - niech więc z nich korzysta (choć może nastąpić to za parę godzin jako, że bardzo zajętym w pracy jest )
                          Last edited by Małażonka; 03-11-2004, 10:27.

                          Comment

                          • iron
                            Pułkownik Chmielowy Ekspert
                            • 2002.08
                            • 6717

                            #14
                            W roli menagiera i prezesa może wystąpić jak zwykle Asia - nie mam nic naprzeciwko

                            Co do spacerku po warszawskich cmentarzach - myślę że sobotnie powiedzmy południe, czy wczesne popołudnie mogłoby być całkiem rozsądne. A żeby tak uczcić moje urodziny - może być, w końcu latka lecą i pora już powoli przyzwyczajać się do gleby Choć ponoć mam żyć 74 lata

                            No ale jestem otwarty na inne sugestie, aluzje i insynuacje, oraz imputacje
                            bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                            Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                            Rock, Honor, Ojczyzna

                            Comment

                            • sloniatko
                              Major Piwnych Rewolucji
                              • 2004.02
                              • 1014

                              #15
                              Spacerek we wczesne sobotnie popołudnie niestety raczej odpada (mam jakieś szkolenie ) ale za to wieczorem jesteśmy (ze sloneczkiem) chętni uczcić urodziny Irona
                              A i obiecujemy, że tym razem postaramy sie nie błądzić .

                              P.S. Marcelina, cos mi chodzi po głowie, że w najbiższym czasie wybierasz sie do Poznania, czy to prawda ??
                              Piwo czyni każdą czynność przyjemniejszą

                              Comment

                              Przetwarzanie...