2005 - Piwne wakacje - Przy Kufelku Pilsnera

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kangurpl
    Major Piwnych Rewolucji
    • 03-2002
    • 2660

    2005 - Piwne wakacje - Przy Kufelku Pilsnera

    Pewne biuro podróży (nazwy nie podam, bo byłaby to reklama) zaczeło organizować wycieczki szlakiem czeskich browarów.
    Inicjatywa wg mnie godna poparcia. Ja sam mam zamiar w tym roku wybrać się na taką eskapadę.
    W programie są wieczory w piwiarniach oraz zwiedzanie kilku browarów połączone z degustacją
    Wg telefonicznych informacji jak na razie zainteresowanie jest dość małe (podobno w pierwszym roku nowe imprezy tak mają).
    Jeżeli ktoś byłby zainteresowany taka wycieczką w sierpniu (start 09.08, lipcowa raczej się nie odbędzie) to może skompletujemy piwna ekipę
    Dla zainteresowanych podaję link do dokładnego opisu imprezy Przy Kufelku Pilsnera
    Jestem pewien, że gdybyśmy stanowili zdecydowaną większość moglibyśmy "zmodyfikować" trasę i dołączyć do programu jeszcze kilka interesujących małych browarów.
    Świat należy do młodzieży, młody robi - stary leży.
    "W niebie nie ma piwa, więc pijmy je tutaj."

    "denerwować się - mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych"
  • Shlangbaum
    Pułkownik Chmielowy Ekspert
    • 03-2005
    • 5828

    #2
    a nie uważasz, że cena w biurze podróży jest przesadzona i wyjazd byłby tańszy jakby go samemu zorganizować??

    Krakowski Konkurs Piw Domowych !

    Comment

    • Hannibal
      Major Piwnych Rewolucji
      • 03-2004
      • 1426

      #3
      Przeczytałem dokładnie plan wycieczki i muszę stwierdzić, że to żadna piwna eskapada, tylko zwykłe zwiedzanie zabytków, a przy okazji paru browarów.
      No i cena jest niezbyt zachęcająca.
      W zeszłym roku ART z niektórymi forumowiczami byli na prawdziwej piwnej eskapadzie.
      A cena wyszła chyba coś ok. 800 zł.
      "All the good things for those who wait"

      Comment

      • kangurpl
        Major Piwnych Rewolucji
        • 03-2002
        • 2660

        #4
        1. Tutaj płacisz 300 zł więcej i masz w nosie kto prowadzi samochód.
        Wszyscy uczestnicy mogą do woli
        Poza tym organizator musi też mieć jakiś zysk, nikt tego nie organizuje charytatywnie.
        2. Malkontentów proszę o założenie sobie odrębnego tematu, ten jest dla zainteresowanych !!!
        Świat należy do młodzieży, młody robi - stary leży.
        "W niebie nie ma piwa, więc pijmy je tutaj."

        "denerwować się - mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych"

        Comment

        • kangurpl
          Major Piwnych Rewolucji
          • 03-2002
          • 2660

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
          a nie uważasz, że cena w biurze podróży jest przesadzona i wyjazd byłby tańszy jakby go samemu zorganizować??
          Organizuj !!!! Chętnie się dołączę wraz z osobistą małżonką, razem jest więc nas już troje
          Świat należy do młodzieży, młody robi - stary leży.
          "W niebie nie ma piwa, więc pijmy je tutaj."

          "denerwować się - mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych"

          Comment

          • Hannibal
            Major Piwnych Rewolucji
            • 03-2004
            • 1426

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kangurpl
            (...)
            2. Malkontentów proszę o założenie sobie odrębnego tematu, ten jest dla zainteresowanych !!!
            Malkontent też może być potecjalnym zainteresowanym. To tak gwoli ścisłości jeśli chodzi o język polski .

            To, że nie musisz prowadzić, to duży plus. Natomiast uważam, że hotele, restauracje, etc. nie są aż tak bardzo niezbędne w przypadku takiej eskapady. No chyba, że ktoś ma kupę forsy, to wtedy proszę bardzo.
            "All the good things for those who wait"

            Comment

            • kangurpl
              Major Piwnych Rewolucji
              • 03-2002
              • 2660

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Hannibal
              ... Natomiast uważam, że hotele, restauracje, etc. nie są aż tak bardzo niezbędne w przypadku takiej eskapady. No chyba, że ktoś ma kupę forsy, to wtedy proszę bardzo.
              Widać, że nie uczestniczyłeś w tego typu imprezach (a może się mylę?).
              Tego typu wyjazdy (w tej kategori cenowej) bazują na tanich hotelach klasy turystycznej, typu Formule1, Etap itp. Gdyby to były hotele wyższej klasy cena też byłaby odpowiednio wyższa.
              Świat należy do młodzieży, młody robi - stary leży.
              "W niebie nie ma piwa, więc pijmy je tutaj."

              "denerwować się - mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych"

              Comment

              • Shlangbaum
                Pułkownik Chmielowy Ekspert
                • 03-2005
                • 5828

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kangurpl
                Malkontentów proszę o założenie sobie odrębnego tematu, ten jest dla zainteresowanych !!!
                Czuje się niepotrzebny wykreślam ten temat z prenumeraty

                Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                Comment

                • kangurpl
                  Major Piwnych Rewolucji
                  • 03-2002
                  • 2660

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
                  Czuje się niepotrzebny wykreślam ten temat z prenumeraty
                  Ale ja pisałem poważnie, chętnie wezmę udział w takim wyjeździe.
                  Oczywiście jak go ktoś zrealizuje
                  Świat należy do młodzieży, młody robi - stary leży.
                  "W niebie nie ma piwa, więc pijmy je tutaj."

                  "denerwować się - mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                  Comment

                  • Hannibal
                    Major Piwnych Rewolucji
                    • 03-2004
                    • 1426

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kangurpl
                    Widać, że nie uczestniczyłeś w tego typu imprezach (a może się mylę?).
                    Tego typu wyjazdy (w tej kategori cenowej) bazują na tanich hotelach klasy turystycznej, typu Formule1, Etap itp. Gdyby to były hotele wyższej klasy cena też byłaby odpowiednio wyższa.
                    Może i tak. W każdym bądź razie ta oferta nie wydaje mi się zbyt interesująca.
                    Może i cena nie jest wygórowana, ale atrakcji piwnych jest na pewno za mało.
                    A jednak jak uczestniczysz w takiej wycieczce, to nie masz zbyt dużego pola manewru do dodatkowych "eskapad".
                    Może się mylę, ale takie jest moje wrażenie.
                    "All the good things for those who wait"

                    Comment

                    • kangurpl
                      Major Piwnych Rewolucji
                      • 03-2002
                      • 2660

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Hannibal
                      ... ale atrakcji piwnych jest na pewno za mało.
                      A jednak jak uczestniczysz w takiej wycieczce, to nie masz zbyt dużego pola manewru do dodatkowych "eskapad".
                      Może się mylę, ale takie jest moje wrażenie.
                      Ależ masz całkowitą rację, pamiętaj jednak że organizator pragnie zapewnić sobie w miarę pełne "obłożenie" autokaru. Oferta jest więc skierowana do szerokiego kręgu ew. klientów. Czy zagwarantowałbyś komplet gdyby w ofercie było tylko zwiedzanie samych browarów? Rozmawiałem z przedstawicielem biura turystycznego, zależy im na poszerzeniu swojej oferty. Jestem obsolutnie pewien, że gdybyśmy im zapewnili wymagane minimum w autokarze to zmodyfikują program wg naszych wymagań piwnych.
                      Świat należy do młodzieży, młody robi - stary leży.
                      "W niebie nie ma piwa, więc pijmy je tutaj."

                      "denerwować się - mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                      Comment

                      • Hannibal
                        Major Piwnych Rewolucji
                        • 03-2004
                        • 1426

                        #12
                        Pewnie masz rację.
                        Tylko jest jeden "mały szkopuł". Nie wiadomo co z ceną.
                        Bo jeśli miałbym jechać, to na pewno przy końcu sierpnia, albo we wrześniu.
                        Jest szansa, że Last Minute zejdzie wtedy poniżej 1000 zł i może nie będzie wtedy najgorzej. Ale za dodatkowe "eskapady" na pewno trzeba będzie dopłacić. A to jest w końcu tylko niecały tydzień.

                        Zastanawiałem się, jak to by wyglądało, gdyby samym sobie zorganizować taki wypad.
                        Same przejazdy nie są chyba zbytnim kłopotem. Zarezerwowanie podstawowych noclegów też chyba nie. Jeśli chodzi o zwiedzanie browarów to już nie wiem.
                        Niech ktoś się wypowie, kto ma w tej dziedzinie doświadczenie.
                        "All the good things for those who wait"

                        Comment

                        • dkrasnodebski
                          Major Piwnych Rewolucji
                          • 05-2003
                          • 2316

                          #13
                          W tym wątku znajdziesz trochę o zeszłorocznym wypadzie.
                          Zakład Piwowarstwa Domowego BRODAREK

                          www.radoslawstolar.pl

                          Comment

                          • Hannibal
                            Major Piwnych Rewolucji
                            • 03-2004
                            • 1426

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dkrasnodebski
                            W tym wątku znajdziesz trochę o zeszłorocznym wypadzie.
                            To był idealny wypad i żałuję, że mnie na nim nie było . Jeśli by taki się powtórzył, to byłbym na pewno za.
                            "All the good things for those who wait"

                            Comment

                            • Maggyk
                              Szara Adminiscjencja
                              🍼
                              • 05-2004
                              • 5617

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Hannibal

                              Zastanawiałem się, jak to by wyglądało, gdyby samym sobie zorganizować taki wypad.
                              Same przejazdy nie są chyba zbytnim kłopotem. Zarezerwowanie podstawowych noclegów też chyba nie. Jeśli chodzi o zwiedzanie browarów to już nie wiem.
                              Niech ktoś się wypowie, kto ma w tej dziedzinie doświadczenie.
                              Z przejazdami to nie wiem jak jest, jeżeli chodzi o brak samochodu. My rok temu jechaliśmy samochodami. Za dnia przemieszczaliśmy się do punktu docelowego, tam zostawialiśmy samochody i odwiedzaliśmy jakiś browarek, knajpkę wieczorem. Problem pojawiał się gdy odwiedzaliśmy jakiś browar w czasie trasy. Jednak było tego mało, gdyż starałam się tak zaplanować trasę, by kierowcy mogli jak najwięcej skorzystać.

                              Zaś jeżeli chodzi o miejsca noclegowe to spędziłam wiele godzin przy kompie wyszukując, co tańsze noclegi z możliwością rezerwacji przez Internet - i udało się. Nie mieliśmy rezerwacji jedynie w Zatecu, ale tam dzięki uporowi Abernackich i uprzejmości pewnej pani udało się nam ulokować w jakiejś pobliskiej agroturystyce.

                              Zaś co do propozycji Kangura to w tym roku nie planujemy kolejnego dłuższego wypadu do Czech. Może za rok lub dwa znowu się coś zorganizuje.

                              A co do ceny tegoż wypadu - moim zdaniem jest przyzwoita. My celowo ominęliśmy Pragę i dlatego nasz wycieczka była tańsza.
                              Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                              Piwo domowe -
                              Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                              Reklama w BROWARZE
                              PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                              Comment

                              Przetwarzanie...