Śląska sekcja spotkania - mikrobrowary Czech

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pawelek59
    D(r)u(c)h nieuchwytny
    • 2003.04
    • 195

    Śląska sekcja spotkania - mikrobrowary Czech

    W dyskusji o spotkaniu sekcji śląskiej w Pszowie, planowana była wycieczka do browaru w Opawie. Ja natomiast chciałbym rzucić pomysł do przemyślenia odnośnie wycieczki po mikrobrowarach czeskich. U naszych południowych sąsiadów tego typu browarów jest dużo. Tutaj wymienię tylko browaru podłożone do ok. 50 km od Wodzisławia:
    "Avar" Hlucin, Pode zdi 148; "Arthur's" Frydek-Mistek; Hostinec u Zastavky Hukvaldy, Dolni sklenov 33; Vanek&Vanek Koprivnice, Stramberska 486; Stramberk , Namesti 7. W odległości ok. 100 od Wodzisławia można znależć następnych pięć mikrobrowarów. Tak więc mogłaby to byc jednodniowa wycieczka. Myślę, że warto przemyśleć ideę takiego spotkania połaczoną z wycieczką po mikrobrowarach.
  • zythum
    Pułkownik Chmielowy Ekspert
    • 2001.08
    • 8305

    #2
    Koprivnice już nie działają. Niedaleko rzeczywiście są następne minibrowary - Pribor, Vsetin, Lipnk nd Becvou. Nie sądzę jednak aby taka wyprawę dało się zrobić w jeden dzień. No chyba, że tylko po to aby wziąć piwo do Petów. Ale być w Czechach i nie posiedzieć w knajpie????!!!!!!!! Gdybyście kiedyś wymyślili tygodniowy objazd to ja się piszę.
    To inaczej miało być, przyjaciele,
    To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
    Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
    Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
    Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

    Rządzący światem samowładnie
    Królowie banków, fabryk, hut
    Tym mocni są, że każdy kradnie
    Bogactwa, które stwarza lud.

    Comment

    Przetwarzanie...