Jakiś weekend w Czechach - zbiórka!

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Marusia
    Marszałek Browarów Rzemieślniczych
    🍼🍼
    • 02-2001
    • 20221

    Jakiś weekend w Czechach - zbiórka!

    Jedziemy na wycieczkę. Poszukiwana fajna ekipa, na któryś weekend letni (data jeszcze nie wymyślona, weekend może być z obocznościami)) w celu wspólnego napawania się czeskimi piwami z małych browarów w sielskim plenerze

    Zainspirował nas (tzn. mnie i Pendragona) temat Dadka. Pendi nawet już super tanie noclegi znalazł w miejscowości sugerowanej przez autora wątku.

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek

    Ceny rzeczywiście piękne. A okolica równie śliczna, sielanka. Piwka nie są może bardzo goryczkowe ale smaczne i nietuzinkowe. A na mocno chmielowo - goryczkowe doznania wpadniecie do Faltusa w České Třebové.
    Na bazę urlopową polecam Havličkův Brod. W promieniu 60 km do odwiedzenia około 15 mniejszych i większych browarów (i wszystkie tego warte) a do każdego świetne połączenia kolejowe.
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon
    To ja nawet znalazłem tanią ubytovnę > www.cechovka.cz
    www.warsztatpiwowarski.pl
    www.festiwaldobregopiwa.pl

    www.wrowar.com.pl



  • Pendragon
    Generał Wszelkich Fermentacji
    🥛🥛🥛
    • 03-2006
    • 13952

    #2
    To ja dodam, że w zależności od ilości dni i wyboru wariantu noclegu (jedna baza czy codziennie śpimy gdzie indziej) możliwe są różne warianty wycieczek. Oprócz Rebela w zasięgu są np. browary Hubertus, Pacov, Poutnik, Jihlava (2 browary plus knajpa z ciężko dostępnym Kozlíčkiem), Třebíč, (powinni go do tego czasu otworzyć), Velké Meziříčí, Chotěboř, Ždírec nad Doubravou, Rychtář, Polička, Svitavy, Česká Třebová, Medlesice, no i w końcu sprawca całego zamiesznia - Žlebské Chvalovice.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • jerzy
      Major Piwnych Rewolucji
      • 10-2001
      • 4707

      #3
      Ja jestem chętny - byle tylko wyjazd nie był o tak niechrześcijańskiej porze jak np. 5:47 w nocy
      browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

      Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

      Comment

      • JAckson
        Pułkownik Chmielowy Ekspert
        🍼🍼
        • 05-2004
        • 6122

        #4
        Jestem wstępnie zainteresowany
        MM961
        4:-)

        Comment

        • Marusia
          Marszałek Browarów Rzemieślniczych
          🍼🍼
          • 02-2001
          • 20221

          #5
          O kurtynka, odzew tak szybko - myślałam, że tylko ja do Żywca nie pojechałam

          Jakieś propozycje co do daty?
          Last edited by Marusia; 15-06-2012, 18:59.
          www.warsztatpiwowarski.pl
          www.festiwaldobregopiwa.pl

          www.wrowar.com.pl



          Comment

          • Pendragon
            Generał Wszelkich Fermentacji
            🥛🥛🥛
            • 03-2006
            • 13952

            #6
            Trzeba by poszperać, czy czasami gdzieś tam nie ma jakiś slavnosti.

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • piotry
              Kapitan Lagerowej Marynarki
              • 08-2005
              • 761

              #7
              my też się piszemy ale bez oboczności (najwyzej dojedziemy jakoś )

              Comment

              • karol1000
                Major Piwnych Rewolucji
                • 09-2007
                • 1823

                #8
                W sumie to czemu nie? Wyrażam wstępne zainteresowanie!

                A teraz trzymajcie kciuki bo jadę na rowery do Czech 6 dni ponad 600km i chyba 13 browarów, szczegóły po powrocie.
                LP

                Comment

                • bayern71
                  Major Piwnych Rewolucji
                  • 06-2006
                  • 1004

                  #9
                  Ostatnio na mecz do Lwowa wybraliśmy się z grupą znajomych 20-sto osobowym busem. Koszt wyniósł 2,5 zł za przejechany kilometr. Gdyby się z co najmniej 10 osób z okolic Warszawy zgłosiło można by całkiem niedrogą wycieczkę zorganizować.

                  Comment

                  • concerto
                    Kapitan Lagerowej Marynarki
                    🍼
                    • 09-2003
                    • 859

                    #10
                    Plany osłabły czy umawiacie się z tajniaka poza forum?

                    "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

                    Comment

                    • Marusia
                      Marszałek Browarów Rzemieślniczych
                      🍼🍼
                      • 02-2001
                      • 20221

                      #11
                      Rzuciłam tematem, a potem się okazało, że słabo u nas z wolnymi weekendami w wakacje W każdym razie - lipiec u nas odpada, może sierpień ?
                      www.warsztatpiwowarski.pl
                      www.festiwaldobregopiwa.pl

                      www.wrowar.com.pl



                      Comment

                      • Pendragon
                        Generał Wszelkich Fermentacji
                        🥛🥛🥛
                        • 03-2006
                        • 13952

                        #12
                        Zatem może 11.08 - Dolní Sklenov (U Zastávky) - 2. Pivní festival? Jeszcze nie ma listy browarów, ale zapowiadają ich koło 6-8.

                        Wyjazd z Wrocławia 8:50 osobowym do Opola, tam godzina na przesiadkę, w tym czasie dochodzą ci, co chcą i o 11:05 jest osobówka do Bohumina. Tam jakieś 10 minut, przejażdżka do Ostawy na główny, potem na Stred, przejście na autobus i "już" o 15:10 jesteśmy na festiwalu. Pozostaje kwestia noclegu.

                        Zaletą jest bliskość wolnego 15 sierpnia, więc jakby ktoś wziął wolne 2 dni, to mógłby jechać gdzieś dalej w Czechy, co też niniejszym sugeruję i sam zamierzam wykonać. A jak ktoś nie może, to wraca w niedzielę w podobny lub inny sposób.

                        Może i warszawka by dojechała, bo lubią jeździć przez Bohumin?
                        Last edited by Pendragon; 30-06-2012, 14:02.

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • Pendragon
                          Generał Wszelkich Fermentacji
                          🥛🥛🥛
                          • 03-2006
                          • 13952

                          #13
                          Na zachętę:

                          Pivní festival - 2. ročník

                          sobota 11.08.2012 od 12.00 hodin,

                          Na festivalu, který se uskuteční 11.8.2012, se budou těšit na návštěvníky 6-8 pivovarů, stánky s grilovaným vepřovým a sýry a bužkův guláš. Dále bude připraven bohatý kulturní program v podání country kapely Victoria z Ostravy-Poruby, písničkáře Martina z Rychlatic, kapely Lemoncrow z Kopřivnice a divadla místních štamgastů.

                          Organizátor Fratnišek Řeháček nezapomíná ani na děti, pro které zde bude přítomen celý den klaun se svými vystoupeními a samozřejmě ne jen pro děti, ale i dospělé tradiční pivní soutěže o hodnotné ceny.

                          Specialitou festivalu bude „pivní taxi“, který návštěvníky za mírný poplatek odveze jak na festival, tak také domů z festivalu.

                          Vstupné na celou tuto akci bude ZDARMA.
                          Last edited by Pendragon; 30-06-2012, 14:13.

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • concerto
                            Kapitan Lagerowej Marynarki
                            🍼
                            • 09-2003
                            • 859

                            #14
                            U mnie zawsze kalendarz jest ruchomy do ostatniej chwili, tak więc teraz nie mogę się zdeklarować, ale chęć mam. Może i na parę dni bym się do kogoś doczepił, jak będzie taka ekipa albo podekipa. Zobaczymy.
                            "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

                            Comment

                            • docent
                              Pułkownik Chmielowy Ekspert
                              • 10-2002
                              • 5205

                              #15
                              Ja natomiast proponuję w tej samej dacie (11.08) imprezkę w Litomyšlu pod nazwą Litomyšlský pivní festiválek/ Litomyšlí napříč hudebními styly:



                              Na razie lista obejmuje browary: Česká Třebová; Rychnov nad Kněžnou; Běleč; Žamberk; Dobruška, Sentice, Krakonoš; Nová Paka; Polička; Vyškov; Pardubice; Hlinsko; Černá Hora.
                              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                              Comment

                              Przetwarzanie...