Przychylność browarów

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ARTHUR
    Major Piwnych Rewolucji
    • 07-2004
    • 2338

    Dzisiaj dostałem przesyłkę z Austrii od Schwalbenbrau.

    Viele Dank

    Comment

    • inneczasy
      Szeregowy Piwny Łykacz
      • 04-2014
      • 3

      Witam! Zbieram etykiety i kapsle. Może mi ktoś na pw napisać co, jak i gdzie piszecie? Wysłałem tonę maili do różnych browarów polskich i zagranicznych - jedyna odpowiedź jaka przyszła to z Pinty - prawie cały zestaw etykiet ( co mnie bardzo cieszy, bo odklejanie ich z butelek to jakaś masakra ). Jeden z browarów amerykańskich grzecznie mi odpisał, że nie są w stanie wysyłać wszystkim zainteresowanym. Reszta nie odpowiada, nie wysyła :/
      Pozdrówki

      Comment

      • solfernus
        Major Piwnych Rewolucji
        • 08-2004
        • 1025

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika inneczasy
        Witam! Zbieram etykiety i kapsle. Może mi ktoś na pw napisać co, jak i gdzie piszecie? Wysłałem tonę maili do różnych browarów polskich i zagranicznych - jedyna odpowiedź jaka przyszła to z Pinty - prawie cały zestaw etykiet ( co mnie bardzo cieszy, bo odklejanie ich z butelek to jakaś masakra ). Jeden z browarów amerykańskich grzecznie mi odpisał, że nie są w stanie wysyłać wszystkim zainteresowanym. Reszta nie odpowiada, nie wysyła :/
        Pozdrówki
        Wiem jak to zabrzmi ale zacznij np. od przedstawienia się w odpowiednim dziale. Następie wróć do tego działu i zacznij czytać od pierwszego postu w tym temacie.
        Sam zobaczysz, że jest tam dużo odpowiedzi na Twoje pytanie.
        Na koniec dodam od siebie, że najlepiej wysłać tradycyjny list z kopertą zwrotną.
        Bo inaczej wszytko co piszesz to może być spam.
        Możesz też dodać w liście ( szczególnie jak wysyłasz za granicę ) to co Cię interesuje czyli etki i kapsle
        Czasem potrzeba wiele cierpliwości bo listy z egzotycznych miejsc "idą" kilka miesięcy.
        pzdr
        Zbieram podstawki piwne po 1 szt z każdego browaru powiązanego z Polską, oraz po 1 szt z każdego państwa świata.

        Comment

        • inneczasy
          Szeregowy Piwny Łykacz
          • 04-2014
          • 3

          Na forum już się przedstawiłem.
          Czytałem kiedyś cały ten wątek. Ktoś podawał stronę z adresami stron www browarów zagranicznych z której korzystałem przy wysyłaniu swoich maili. Wg mnie robię wszystko ok. Poza formą listów. Wysyłałem e-mail. W listach pisałem również, że chętnie wyślę im zaadresowane koperty zwrotne.

          Comment

          • solfernus
            Major Piwnych Rewolucji
            • 08-2004
            • 1025

            Może trzeba jeszcze trochę poczekać. Nie wiem od jak dawna wysyłasz te maile. Nie zawsze
            browary wysyłają wiadomość, że wysłano do Ciebie przesyłkę. Przeważnie wysyłają od razu
            list. Staraj się pisać w języku urzędowym danego kraju bo po angielsku nie zawsze się udaje.
            Zbierając etykiety masz duże szanse na otrzymanie przesyłki w dobrym stanie. Kapsle mogą ją uszkodzić. Zwłaszcza jak ktoś je słabo zabezpieczy. Inna sprawa, że to podraża przesyłkę. Nie zawsze jakiś tambylec z browaru w którym starasz się o fanty ma chęć i kasę na takie fanaberie jak koperta w bąbelki.
            Jak wysyłasz do państw EGZOTYCZNYCH to możesz wysłać w liście poza prośbą i etkami, kapslami, zaadresowaną kopertę zwrotną oraz blankiet na znaczek międzynarodowy.
            Na poczcie dowiesz się więcej na jego temat.
            Nie zawsze to skutkuje ale zwiększa szansę.
            Raczej nie wysyłaj pieniędzy w gotówce. Kilka razy próbowałem 5 $ wysyłać z marnym skutkiem. Przeważnie nie wolno wysyłać gotówki listownie i przesyłka się rozpływa w eterze.
            No i życzę duuużo cierpliwości
            Zbieram podstawki piwne po 1 szt z każdego browaru powiązanego z Polską, oraz po 1 szt z każdego państwa świata.

            Comment

            • genea
              Major Piwnych Rewolucji
              • 02-2006
              • 1515

              Tak jak napisał solfernus przy kontaktach z browarami, zwłaszcza dalekimi, należy uzbroić się w cierpliwość Kiedyś dostałem przesyłkę, bodajże z Chile, prawie pół roku po wysłaniu maila Niektóre browary nie wysyłają od razu, ale zbiorczo, np. raz na miesiąc, raz na kwartał... Także cierpliwości... Niestety musisz też przygotować się, że nie wszystkie browary w ogóle cokolwiek wysyłają. Dobrze jak chociaż napiszą odmowę... Bo tak to człowiek czeka i nie wie czy coś jest wysłane czy nie
              Zbieram wszystko związane z browarem Stella Artois.
              Bractwo Piwne

              Czasami najlepszym wyjściem jest wyjście na piwo...
              Wolę być znanym piwoszem niż anonimowym alkoholikiem...

              Comment

              • ARTHUR
                Major Piwnych Rewolucji
                • 07-2004
                • 2338

                Dzisiaj otrzymałem przesyłkę z Niemiec

                Brauerei Westheim

                Viele Viele Dank

                Comment

                • Adrian90wawa
                  Szeregowy Piwny Łykacz
                  • 05-2014
                  • 4

                  Do tej pory zbierałem etykiety z wypitych przez siebie piw, ale po zajrzeniu na browar.biz postanowiłem powysyłać trochę maili.. i oto moja pierwsza przesyłka

                  - Wernesgruner (Niemcy) - 25 kapsli (6 rodzajów), 12 x 2 etykiet oraz 4 x 2 podkładek...

                  Comment

                  • ARTHUR
                    Major Piwnych Rewolucji
                    • 07-2004
                    • 2338

                    Wczoraj dostałem przesyłkę z:

                    Privatbrauerei Hosl-Niemcy

                    Viele Dank

                    Comment

                    • buffy
                      Szeregowy Piwny Łykacz
                      • 10-2006
                      • 2

                      Witam!.Mam jedno pytanie,czy istnieje jakiś wzór listu lub maila do browarów,z prośbą np przysłanie etykiet?

                      Comment

                      • krzysztof30
                        Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                        • 11-2007
                        • 230

                        A co to za problem napisać po polsku i przetłumaczyć w translatorze?
                        Nawet jak będą błędy gramatyczne to sens zrozumieją.

                        Comment

                        • genea
                          Major Piwnych Rewolucji
                          • 02-2006
                          • 1515

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika krzysztof30
                          A co to za problem napisać po polsku i przetłumaczyć w translatorze?
                          Nawet jak będą błędy gramatyczne to sens zrozumieją.
                          No raczej się z Tobą nie zgodzę Załóżmy, że pracujesz w browarze i dostajesz maila o treści "Krzysio prosić o nalepek na butelka". Co robisz z takim mailem?
                          Zbieram wszystko związane z browarem Stella Artois.
                          Bractwo Piwne

                          Czasami najlepszym wyjściem jest wyjście na piwo...
                          Wolę być znanym piwoszem niż anonimowym alkoholikiem...

                          Comment

                          • krzysztof30
                            Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                            • 11-2007
                            • 230

                            Sam jakoś pisałem sam z pomoca translatora/słownika i przesyłki dochodziły.

                            Nie sądzisz, że lepiej z błędami i samemu napisac, niż gdy od 10 osób browar dostanie takiego samego maila - Prosze o etykiety z butelek, gdyz jestem ich kolekcjonerem. Dokładnie słowo w słowo. Komu bys prędzej wysłał? bo ja temu pierwszemu

                            Comment

                            • solfernus
                              Major Piwnych Rewolucji
                              • 08-2004
                              • 1025

                              Ponad 30lat temu jak się pisało prośby do firm po katalogi to wszyscy mieli tak samo przekalkowane.
                              Teraz radzę jednak napisać coś bardziej indywidualnego. Poprawnie, bez błędów stylistycznych. Może ktoś znajomy pomoże.
                              I raczej pisać w języku urzędowym danego państwa.
                              Jeśli pisze się do byłej kolonii np. francuskiej to po francusku ( tak łopatologicznie dodam )
                              Zbieram podstawki piwne po 1 szt z każdego browaru powiązanego z Polską, oraz po 1 szt z każdego państwa świata.

                              Comment

                              • kerry1987
                                Szeregowy Piwny Łykacz
                                • 02-2011
                                • 17

                                Ja napisałem do 24 browarów odnośnie podstawek pod piwo. W większości przypadków spotkałem się z odmową a to za sprawą pewnego paragrafu:

                                niemożność jednoznacznej weryfikacji czy wysyłka wyżej wymienionych materiałów w każdym przypadku nie stanowiłaby naruszenia zakazu kierowania reklamy piwa do osób małoletnich (art. 13(1) ust. 1 pkt 1 ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi).

                                przysłali mi jedynie z Jabłonowa podstawki, reszta milczy. Kontaktowałem się z nimi poprzez e-mail.


                                Pozdrawiam Artek

                                Comment

                                Przetwarzanie...