Jak przechowywać podstawki?

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Grothesk
    Kapitan Lagerowej Marynarki
    • 11-2005
    • 811

    #91
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Promil03
    Grothesk jestem pod wrażeniem Twojego zaangażowania w tej sprawie. Możesz być pewny, że zamówię u Ciebie jako pierwszy partię koszulek 120x120 mm.
    Informuj nas proszę na bieżąco w tym temacie o postępach w rozmowach z Chińczykami.
    Twoje
    Koszulki będą 6 razy większe niż 120x120 - w tym wymiarze były woreczki strunowe, które kupisz prawie wszędzie. A co się tyczy koszulek dedykowanych podstawkom to koszulki będą analogicznie do koszulek Grzebera tylko, że większe o kilka procent...

    Nie chwalmy dnia przed zachodem Słońca :] Zaangażowanie zaangażowaniem, ale jak mi walną cenę z kosmosu za 10 tysięcy sztuk, bo wiadomo, taniej zamówić milion sztuk to nie wiem czy skorzystam... Napisałem im wszystko co w tym temacie wiedziałem, nawet zrobiłem im prowizoryczne rysunki techniczne aby mniej więcej znali wymiary wkładek do segregatora. Za kilka godzin powinienem dostać kompletną wstępną wycenę, w tej chwili w Chinach jest 5 rano więc za dwie godziny sprawdzę skrzynkę

    Sam jestem cholernie ciekaw czy uda się z nimi w tej sprawie dogadać...

    Dla pewności wysłałem też maila do włoskiego producenta, od którego towar bierze Dikappa - jak to mówią woda najzdrowsza u żródła więc jak i tam się czegoś dowiem to Wam napiszę...




    Tomek

    Comment

    • skandal
      Major Piwnych Rewolucji
      • 05-2002
      • 1439

      #92
      Ja się jednak przestawiłem z przeszywania na zszywki bo po I przy dużych ilościach za długo to trwa a po II mogę te zszywki usuwać bez niszczenia koszulki małymi nożycami do drutu i wymieniam układ tych podstawek w koszulce. Wygląda to tak jak u tego włocha. Zastanawiam się też nad zrobieniem jakiegoś większego segregatora bo te standartowe są za małe. Ostatnio też zdecydowałem się część wafli trzymać posegregowane w kartonach.

      Comment

      • Grothesk
        Kapitan Lagerowej Marynarki
        • 11-2005
        • 811

        #93
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skandal
        Ja się jednak przestawiłem z przeszywania na zszywki bo po I przy dużych ilościach za długo to trwa a po II mogę te zszywki usuwać bez niszczenia koszulki małymi nożycami do drutu i wymieniam układ tych podstawek w koszulce. Wygląda to tak jak u tego włocha. Zastanawiam się też nad zrobieniem jakiegoś większego segregatora bo te standartowe są za małe. Ostatnio też zdecydowałem się część wafli trzymać posegregowane w kartonach.
        Zastanawiam się jaki ma sens trzymania podstawek w pudłach, skoro ani to jak i gdzie przechowywać, ani to komuś pokazać i się pochwalić kolekcją... Nie wiem czy to co Ty robisz zszywkami wygląda jak u tego Włocha, ale zwróć uwagę jak duży był jego klaser-segregator, tam wchodziło 9 podstawek na stronę, w dodatku dużych! Muszę znaleźć jakąś alternatywę i zrobić małą rewolucję, bo tak dłużej być nie może...



        Comment

        • skandal
          Major Piwnych Rewolucji
          • 05-2002
          • 1439

          #94
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Grothesk
          Zastanawiam się jaki ma sens trzymania podstawek w pudłach, skoro ani to jak i gdzie przechowywać, ani to komuś pokazać i się pochwalić kolekcją... Nie wiem czy to co Ty robisz zszywkami wygląda jak u tego Włocha, ale zwróć uwagę jak duży był jego klaser-segregator, tam wchodziło 9 podstawek na stronę, w dodatku dużych! Muszę znaleźć jakąś alternatywę i zrobić małą rewolucję, bo tak dłużej być nie może...



          Jaka jest różnica w przechowywaniu pudeł a jaka w przechowywaniu segregatorów bo nie wiem o co Ci chodzi? Obie rzeczy musze gdzieś stać lub leżeć. Ja mam to podzielone w kartonach na kraje i browary, poodzielane tekturkami z nazwą browaru, niektóre popakowane w woreczki strunowe. Nie widze problemu z pokazaniem tego komuś a i łatwiej mi dodawać nowe i porównywać nowe wzory ze starymi. O wielkości segregatowa też napisałem.

          Comment

          • Grothesk
            Kapitan Lagerowej Marynarki
            • 11-2005
            • 811

            #95
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skandal
            Jaka jest różnica w przechowywaniu pudeł a jaka w przechowywaniu segregatorów bo nie wiem o co Ci chodzi? Obie rzeczy musze gdzieś stać lub leżeć. Ja mam to podzielone w kartonach na kraje i browary, poodzielane tekturkami z nazwą browaru, niektóre popakowane w woreczki strunowe. Nie widze problemu z pokazaniem tego komuś a i łatwiej mi dodawać nowe i porównywać nowe wzory ze starymi. O wielkości segregatowa też napisałem.
            Akurat na ten temat mogę Ci napisać, bo chyba wszystkie możliwe patenty już przerobiłem jak zbieram makulaturę te kilka ładnych lat... Również trzymałem podstawki w pudłach - np po butach - każda podstawka opakowana w woreczek strunowy i posegregowana wg krajów i browarów. Tylko wiesz... takich pudeł miałem 150 i mi zbrzydło już szukanie na zasadzie "cholera, gdzie ja to miałem..." - kupiłem zgrzewarkę, pofoliowałem część zbioru i teraz ma to ręce i nogi. Raz, że wiem gdzie co jest, bo stoi na półce przed nosem, mogę w każdej chwili to wziąć i pokazać komukolwiek albo sprawdzić czy coś mam albo czegoś nie mam. Nie muszę trzymać pudeł czort wie z czym, gdzie każde pudełko miało inny rozmiar i kształt, nie mówiąc o kolorze - istna dyskoteka! Teraz mam zdecydowaną większość kolekcji w czarnych i jednakowych segregatorach, ułożone na półce, łeb w łeb, podpisane wg krajów i/lub browarów.

            Mówisz o porównywaniu hmmm, żaden problem, przykładasz podstawkę którą porównujesz do tej zafoliowanej, którą w zbiorze już posiadasz i widzisz mniej więcej różnicę. Ja dodatkowo KAŻDĄ podstawkę zeskanowałem i zrobiłem coś w rodzaju komputerowej bazy danych tego co posiadam w kolekcji. Eliminuje to prawie do minimum pomyłki przy wymianach gdy nie jestem pewien czy jakiś wzór mam czy nie mam...


            Gwarantuję, że jeśli pofoliujesz swoje podstawki i włożysz do segregatora to nie będziesz nawet myślał aby powrócić do pudeł!




            Tomek

            Comment

            • skandal
              Major Piwnych Rewolucji
              • 05-2002
              • 1439

              #96
              Tak jak pisałem, większą część mam zafoliowaną i z czasem wszystkie będą w koszulkach Ale musze przyznać że te w segregatorach troche kijowo się ogląda bo czasem ciężko się przekłada koszulki (zależy od segregatora). Ja sobie tak popodpisywałem pudła żę widać co gdzie jest - kraje i podział alfabetyczny na browary, np. browary na litery K- N w przypadku np. dojczlandzkich. Poza tym nie zbieram pudeł po sklepach tylko kupiłem sobie jednakowe
              A robienie katalogu poskanowanych właśnie trwa i będzie już całkiem cacy.

              Comment

              • skandal
                Major Piwnych Rewolucji
                • 05-2002
                • 1439

                #97
                Zna ktoś jakąś firmę która produkuje segregatory z 4 ramieniami, tzn. tymi drutami na których się koszulki trzymają, dokładnie tak jak na fotce segregatora tego włocha. Oczywiście które można kupić za jakąś sensowną cenę. Kurwica mnie bierze jak mi się nie dopełnione koszulki przekszywiają i zwisają kiedy segregator stoi a później są jakieś załamania i pogniecione te folie. I na 4 ramieniowym lepiej się chyba przegląda.

                Comment

                • grzeber
                  Major Piwnych Rewolucji
                  🍼🍼
                  • 05-2002
                  • 2869

                  #98
                  U mnie segregatory z podstawkami leżą.
                  Jeśli chodzi o segregatory 4-ringowe (rozumiem, że format normalny A4) to są np. Esselte lub Elba. W każdym lepszym papierniczym do kupienia.
                  pozdrawiam
                  www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                  Comment

                  • picia_pl
                    Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                    • 07-2007
                    • 112

                    #99
                    Jeżeli chodzi o przechowywanie podkładek to ja trzymam swoje w segregatorach. Kupuję wkłady na CD, w jednym mieści się 8 podkładek (4 z jednej i 4 z drugiej strony). Nie muszę się bawić w rozcinanie zgrzewki czy odginanie zszywaczy, bo rozcięcia są już zrobione i można w każdej chwili wyjmować i wkładać podstawki, gdy dojdzie jakaś nowa lub chce się zobaczyć jej rewers.

                    U mnie wygląda to tak:
                    Fotosik.pl to idealne miejsce na Twoje zdjęcia i realizowanie pasji fotografią.

                    Comment

                    • zulu
                      Porucznik Browarny Tester
                      • 04-2004
                      • 299

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika picia_pl
                      Jeżeli chodzi o przechowywanie podkładek to ja trzymam swoje w segregatorach. Kupuję wkłady na CD, w jednym mieści się 8 podkładek (4 z jednej i 4 z drugiej strony). Nie muszę się bawić w rozcinanie zgrzewki czy odginanie zszywaczy, bo rozcięcia są już zrobione i można w każdej chwili wyjmować i wkładać podstawki, gdy dojdzie jakaś nowa lub chce się zobaczyć jej rewers.

                      U mnie wygląda to tak:
                      http://picioslaw.fotosik.pl/albumy/536551.html

                      Mnie najbardziej zaciekawiło zdjęcie nr 4. Konkretnie to czasopismo na półce pod segregatorami

                      Comment

                      • picia_pl
                        Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                        • 07-2007
                        • 112

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zulu
                        Mnie najbardziej zaciekawiło zdjęcie nr 4. Konkretnie to czasopismo na półce pod segregatorami
                        Hehe, ja nawet tego nie zauważyłem na tym zdięciu jak robiłem, ale dla zaspokojenia twojej i innych ciekawości jest to CKM. Widać również kawałek Focusa, "żeby nie było"

                        Comment

                        • skandal
                          Major Piwnych Rewolucji
                          • 05-2002
                          • 1439

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzeber
                          U mnie segregatory z podstawkami leżą.
                          Jeśli chodzi o segregatory 4-ringowe (rozumiem, że format normalny A4) to są np. Esselte lub Elba. W każdym lepszym papierniczym do kupienia.
                          Ale jak leżą to nie widać grzbietu segregatora na którym można napisać nazwe browaru albo kraj Esselte nie trafiłem niestety nigdzie 4 ringowe. Wiem że Herlitz ma takie ale zdaje się za ponad 20zł. Po zwiedzeniu kilku papierniczych i kilku marketów w Gdańsku nie trafiłem na ani jeden segregator 4 ringowy-bida u nas na wsi.

                          Comment

                          • soltys1313
                            Kapral Kuflowy Chlupacz
                            • 01-2008
                            • 73



                            Ktoś próbował te wkłady? Są "sztywne"?
                            Last edited by soltys1313; 30-01-2010, 21:52.

                            Comment

                            • Mafar
                              Major Piwnych Rewolucji
                              • 04-2003
                              • 1262

                              Polecam takie koszulki na podstawki .
                              Polakom gratulujemy Brackiego

                              Gdy rozum śpi budzą się demony

                              Comment

                              • soltys1313
                                Kapral Kuflowy Chlupacz
                                • 01-2008
                                • 73

                                Te z aukcji mają gotowe kieszenie, a w tych podstawki pewnie się przemieszczają. Te podesłane przez Ciebie są sztywniejsze niż standardowe biurowe koszulki A4?

                                Comment

                                Przetwarzanie...