Kapsle - jak przechowywać

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • djot
    Kapitan Lagerowej Marynarki
    • 05-2001
    • 621

    Fakt, Karel dobrze mówi po polsku.
    Specjalnie się nie przyglądałem krążkom. Na razie jeszcze nie skończyłem z porządkowaniem zbiorów po zmianie sposobu przechowywania. Kolejnej zmiany chyba bym nie przeżył.

    Comment

    • Czapayew
      Major Piwnych Rewolucji
      • 10-2002
      • 1966

      Moje pierwsze 96 kapsli miałem... naszyte na filcowy kapelusz. Kapsle trochę rdziewiały - mnie mniej wzbudzałem zainteresowanie. No i trochę darmowego piwka się a konto nakrycia głowy wypiło
      "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

      www.zamkoszlaki.com
      www.piwnekapsle.net

      Comment

      • robox
        D(r)u(c)h nieuchwytny
        • 11-2002
        • 8188

        Zdecydowałem się na albumy ze stronami na 35 kapsli. Trochę się wykosztowałem, ale naprawdę warto. Ładnych parę godzin poświęciłem na przeniesienie i uporządkowanie kolekcji z płyt, ale końcowy efekt jest naprawdę extra .

        Comment

        • pIvo
          Porucznik Browarny Tester
          • 10-2002
          • 290

          Polecam kartki do segregatorów

          Zdecydowanie polecam wszystkim specjalne kartki na 35 kapsli włoskiej firmy Sepa. Do czasu ich zakupu, ponad 50 szt., miałem duży problem z przechowywaniem kapsli. W końcu znalazłem pretekst do uporządkowania kolekcji, jej zeskanowania (skanowałem włożone do kartek kapsle) i - w końcu - udostępnienia kolekcji kapsli w internecie pod adresem: http://kapsle.w.interia.pl. Zbieram tylko kapsle tylko z piw, które wypiłem stąd mam ich 1.200, a nie np. 12.000 ;-)
          http://kapsle.w.interia.pl

          Comment

          • zgrredek
            Porucznik Browarny Tester
            • 10-2002
            • 315

            Trenowałem już różne patenty. Najlepiej sprawdził się jeden. Niestety jest do tego potrzebny specjalistyczny przyrząd, a mianowicie takie kolczaste kółko z uchwytem służące do kopiowania form krawieckich. Można to czasem znaleźć na jakimś targu staroci. To kolczaste kółeczko rozgrzewam nad gazem i przy metalowej linijce rysuję nim linie na koszulce co 3,5 cm. W ten sposób w koszulce powstaje 6 kanałów do których można wcisnąć po 10 kapsli. Czyli do jednej koszulki wchodzi ich 60. Można nie zapełniać od razu całej i dokładać kapsle z poszczególnych browarów w miarę ich przybywania. Patent jest na tyle dobry, że pożyczałem już moje kolczaste kółeczko kolegom kolekcjonerom.
            www.collections.pl
            Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych

            Comment

            • barthez
              Porucznik Browarny Tester
              • 07-2005
              • 367

              Przechowywanie - kapsle

              Mam pytanie jak przechowujecie kapsle??
              Z gory dziękuje za wszystkie pomysły

              Comment

              • Pinio74
                Major Piwnych Rewolucji
                • 10-2003
                • 3881

                spójrz TUTAJ
                BIRRARE HUMANUM EST

                Comment

                • barthez
                  Porucznik Browarny Tester
                  • 07-2005
                  • 367

                  Dzięki za info, nie zauważyłem, że już jest taki temat.

                  Comment

                  • sikitaki
                    D(r)u(c)h nieuchwytny
                    • 09-2005
                    • 1

                    Sa specjalne klasery z kartami , klaser + 4 karty ( każda na 35 kapsli , do klasera wchodzi 8 kart ) 50zł , pojedyńcza karta 8 zł do kupienia osobiście lub przez internet ,adres www.kolekcje.dikappa.pl (Dąbrowa Górnicza - Strzemieszyce )
                    Sikitaki

                    Comment

                    • pIvo
                      Porucznik Browarny Tester
                      • 10-2002
                      • 290

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sikitaki
                      Sa specjalne klasery z kartami , klaser + 4 karty ( każda na 35 kapsli , do klasera wchodzi 8 kart ) 50zł , pojedyńcza karta 8 zł do kupienia osobiście lub przez internet ,adres www.kolekcje.dikappa.pl (Dąbrowa Górnicza - Strzemieszyce )
                      Sikitaki

                      Przy wiekszym zamowieniu mozna karty kupic za mniej niz 5 zl.
                      http://kapsle.w.interia.pl

                      Comment

                      • sergioP
                        Major Piwnych Rewolucji
                        • 09-2005
                        • 1271

                        Ja wpadłem kiedyś na genialny pomysł przylutowywania do kapsli szpilek wygiętych
                        w kształcie zetownika i wpinania ich w płótno naciągnięte na cienkiej sklejce.
                        Jednak jest to dosyć pracochłonne, a i kapsel można niechcący przegrzać i odbarwić.
                        Do tych do których nie mogłem przylutować używałem Poxipolu.
                        Niestety zaniechałem tej technologii chyba raczej z lenistwa, ale pracuję nad czymś nowym. Generalnie jestem wyznawcą kolekcjii wyeksponowanej.
                        Dawno, dawno temu wyglądało to tak
                        Attached Files
                        - Wiesz Luciu, co ci powiem?
                        - ???
                        - ...napiłbym się piwa.

                        ------------------------------------------
                        Dzień dobry panu.
                        Poproszę dwa piwa...albo nawet trzy.

                        Comment

                        • sibarh
                          PremiumUżytkownik
                          🥛🥛🥛
                          • 01-2005
                          • 10386

                          Ładnie! W ten sposób można "zrobić " nowa dyscyplinę w sztuce - malowanie kapslami.
                          Na poczatek może jakiś krajobraz.
                          2800 nowe piwa opisałem na forum
                          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                          Comment

                          • sergioP
                            Major Piwnych Rewolucji
                            • 09-2005
                            • 1271

                            Zakończyłem na tej i dwóch trochę mniejszych gablotkach.
                            Niestety po przeprowadzce stoją za zasłoną (brak powierzchni ekspozycyjnej)
                            Wszystkie póżniej zdobyte kapsle po zeskanowaniu pakuję do plastykowych tubek po filmach foto, a następnie do większych pudełek tekturowych.
                            - Wiesz Luciu, co ci powiem?
                            - ???
                            - ...napiłbym się piwa.

                            ------------------------------------------
                            Dzień dobry panu.
                            Poproszę dwa piwa...albo nawet trzy.

                            Comment

                            • xpstanx
                              Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                              • 06-2005
                              • 157

                              Witam serdecznie. Ja nakleiłem swoje kapsle sylikonem sanitarnym na taką tablicę ze sklejki (tablicę dostałem od miłej pani sprzedawczyni w sklepie) i nie byłoby w tym nic dziwnego i fantastycznego, gdyby nie fakt, że tablice takie dawali przedstawiciele Grupy Żywiec sprzedawcą piwa na powieszenie plakatów w sklepach. Wokół tej sklejki jest obramowanie z drewna z nadrukowanym napisem "kolekcja doskonałych piw" oraz emblematami Warki, Żywca, Tatry i Heinekena. Razem kapsle i tablica prezentuja się znakomicie!!! Warto tylko po przyklejeniu przejechać kapselki lakierem bezbarwnym, żeby nie matowiały i nie rdzewiały.
                              Aha tablica taka mieści ok. 360 kapsli, więc proponuję udać się do sklepu z piwem

                              Comment

                              • czebrys
                                D(r)u(c)h nieuchwytny
                                • 02-2006
                                • 70

                                Ja trzymam swoje kapsle w segregatorze (narazie jest ich tylko 265 dlatego się mieszczą ).
                                Pozszywałem (a dokładniej mama) koszulki foliowe i powkładałem tam kapsle. W jednej koszulce mieści się 35 kapsli.

                                (tutaj jest opis robienia wyżej opisanej koszulki:
                                http://www.kapsle.itq.pl/start.html)

                                Wcześniej trzymałem je poprostu luzem na półkach.

                                Kiedyś robiłem takie pudełeczka z bloku technicznego na wielkość kapsla i całość umieszczałem w kartonach po bombonierkach. Wszystkie kartony stały pod kątem co piękne wyglądało.

                                A jeszcze wcześniej trzymałem moje kapselki w regalikach zrobionych z.... klocków .
                                Bardzo fajnie to wyglądało. Aż się łezka w oku kręci

                                pozdro dla wszystkich!!!!

                                niech kapsel bedzie z wami!!!!!

                                Comment

                                Przetwarzanie...