Kapsle - jak przechowywać

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • booliczek
    Kapral Kuflowy Chlupacz
    • 12-2001
    • 39

    #91
    Ja mam specjalne etui do przechowywania kapsli w każdym mieści się 2.
    TYLKO HEINEKEN

    Comment

    • piwit
      † Piwosz w Raju
      • 11-2001
      • 32

      #92
      Moj syn, Filip przechowuje kapsle na dwa sposoby:
      - pierwszy, to jest kaseton z listewkami na wysokosc kapsla,
      (cos takiego jak ma Nando z Holandii - tylko luzem, bez regalow).
      - drugi, plyta z MDF (mielone, klejone i prasowane drewno)
      o grubosci 12 mm i w niej symetrycznie wywiercone, (wiertlem do
      zawiasow w drzwiczkach szafek kuchennych) otwory na kapsle.
      Bardzo estetycznie to wyglada, kazdy kapsel ma swoje "gniazdo",
      mozna je swobodnie przemieszczac. Problem jest tylko w tym, ze
      trzeba miec warsztat stolarski, albo zaplacic za wykonanie takiego "wynalazku".

      Comment

      • Krzysiu
        D(r)u(c)h nieuchwytny
        • 02-2001
        • 14936

        #93
        Być moze to już było, ale znalazłem w sieci ofertę albumów do przechowywania kapsli.

        Zajrzyj tu

        Comment

        • szostak
          D(r)u(c)h nieuchwytny
          • 02-2002
          • 1176

          #94
          warczp napisał(a)
          Witam Wszystkich!
          Kapsle zbiera mój syn, a ja jemu pomagam.
          O - a więc nie jestem sam. Jest nas dwóch - pomocników kolekcjonera
          Czy Ty nie służysz przypadkiem, podobnie jak ja, do wzbogacania kolekcji poprzez dodawania do niej kapsli z osobiście wypitych piw?

          Comment

          • Kudłaty
            Major Piwnych Rewolucji
            • 09-2001
            • 1972

            #95
            Ja cały czas trzymam w pudełkach po płytach CD,ale myślę nad tym albumem co Krzysiu podał. Ma go już ktoś???

            Comment

            • Beermatt
              D(r)u(c)h nieuchwytny
              • 10-2002
              • 192

              #96
              Album jak już ktoś wcześniej napisał to dosyć droga rzecz jeśli sie ma sporo kapsli. Ktoś kiedyś ze znajomych przywiózł mi stronę z takiego albumu :7 rzędów po 5 miejsc na kapsle . Wychodzi 35 kapsli na jednej stronie. Dla swojej kolekcji potrzebowałabym około 340 stron.
              Album to na pewno fajna rzecz ale albo dla osób majacych zamiar zbierac kapsle wycinkowo np. z jednego browaru lub tez posiadajacej dużą nadwyżkę pieniędzy.( bo w przypadku dużej ilości kapsli wydatek jest spory)

              Ja wkładam kapsle do koszulek, pisał o tym Sikor. W naszych realiach to chyba najbardziej sprawdzająca się metoda.

              Comment

              • Biscuit
                Kapral Kuflowy Chlupacz
                • 11-2002
                • 65

                #97
                Witam wszystkich.
                Takie koszulki ( na 35 kapsli ) można nabyć w cenie 5 zeta / szt (cena sprzed około 3 miesięcy, ale raczej nie ulega zmianie) np. na giełdzie staroci w Bytomiu ( pierwsza sobota każdego miesiąca ). Sprzedają też na giełdzie kolekcjonerów w katowickim "Spodku". Koszulki pasują do segregatora A4.
                Pozdrawiam
                www.beermats.friko.pl

                Comment

                • Andi
                  Major Piwnych Rewolucji
                  • 07-2001
                  • 1915

                  #98
                  Biscuit napisał(a)
                  Witam wszystkich.
                  Takie koszulki ( na 35 kapsli ) można nabyć w cenie 5 zeta / szt (cena sprzed około 3 miesięcy, ale raczej nie ulega zmianie) np. na giełdzie staroci w Bytomiu ( pierwsza sobota każdego miesiąca ). Sprzedają też na giełdzie kolekcjonerów w katowickim "Spodku". Koszulki pasują do segregatora A4.
                  Pozdrawiam
                  Niech szybko przelicze -Tacy kolekcjonerzy jak ja ,Beermatt,Sikor potrzebowali by ok 400 koszulek co daje skromna sume 2000 zl.Nie wiem ile kto zarabia w Polsce ale moja Tesciowa potrzebowala by 2,5 miesiaca nie wydac ani grosza na mieszkanie i jedzenie nie möwiac juz o nowych inwestycjach w powiekszenie swego zbioru.

                  Juz na poczatku tutaj pisalem ze sam zbieralem kapsle w koszulkach ale po 12 st ktöre tutaj sa tez dosc drogie.Kiedy mialem zapelnionych 20 segregatoröw po 15 koszulek w kazdym doszedlem do wniosku ze to doprowadzi mnie do bankructwa i szybko szukalem innych sposoböw przechowywania kapsli-a koszulki zostaly do dzis i chetnie bym je odsprzedal ale nie mam chetnych a wysylka za granice jest nieoplacalna
                  Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

                  http://www.andreas-kronkorken.de

                  Comment

                  • paveuek
                    Porucznik Browarny Tester
                    • 09-2001
                    • 415

                    #99
                    A mówią że od przybytku głowa nie boli
                    Zaleta małej kolekcji jest taka ze mozna wszytsko poukładac do koszulek. Regularnie kupuję po 10 sztuk - w ten sposób mam nadzieję że za rok kolekcja będzie cała w segregatorach. Na dodatek dogadałem się z włascicielem tej firmy która w Polsce sprzedaje koszulki i kupuję taniej niz oficjalny cennik w zamian za reklamę na mojej stronie
                    Katalog polskich kapsli od piwa: www.kapsle.xon.pl
                    Polskie forum kolekcjonerów kapsli: www.forum.kapsle.xon.pl

                    Comment

                    • Kudłaty
                      Major Piwnych Rewolucji
                      • 09-2001
                      • 1972

                      Ja tez tak chcę, ile płacidsz za koszulkę. Można się z nimi dogadać jak by na mojej stronce wwalił reklamę??

                      Comment

                      • paveuek
                        Porucznik Browarny Tester
                        • 09-2001
                        • 415

                        To nie takie proste...
                        Udowodniłem gościowi, że moja strona wyskakuje w największych polskich portalach onet.pl, wp.pl jako pierwsza po wpisaniu słowa kapsle, kolekcja kapsli, kapsle od piwa itp......
                        W zamian za reklamę dostaję zniżkę 2 zł od ceny dla wszystkich.

                        PS Z góry zaznaczam że wykluczam możliwość kupowania kartek przeze mnie dla osób trzecich. Tak się umówiliśmy.
                        Katalog polskich kapsli od piwa: www.kapsle.xon.pl
                        Polskie forum kolekcjonerów kapsli: www.forum.kapsle.xon.pl

                        Comment

                        • Kudłaty
                          Major Piwnych Rewolucji
                          • 09-2001
                          • 1972

                          Mam jeszcze pytanie do Sikora:
                          Jak robisz te rynienki w foliach?? Bo chcę też coś takiego zrobić, jak mi się nie uda upustu dostać

                          Aha paveuek, a te folie wkładasz do zwykłych segregatorów czy tych z tej firmy? Czym one się różnią??
                          Last edited by Kudłaty; 15-12-2002, 14:55.

                          Comment

                          • Beermatt
                            D(r)u(c)h nieuchwytny
                            • 10-2002
                            • 192

                            Rynienki w foliach robi sie tak :
                            Składasz folię na 4 równe przedziałki w pionie, można lekko odgnieść je w którąś ze stron, i zszywaczem zszywasz ( piękny zwrot )
                            te 4 przegródki wzdłuż w pionie , wtedy folia jest podzielona na 4 rynienki i można spokjnie wkładać kapsle ,
                            w jednej rynience mieści sie zwykle po 6 kapsli, w sumie na folii 48.
                            Żeby ułatwić przechowywanie ja zszywam jeszcze 3 folie razem, taki "twór "jest mniej elastyczny, i trzyma sie razem.

                            Comment

                            • Kudłaty
                              Major Piwnych Rewolucji
                              • 09-2001
                              • 1972

                              mowisz , że 4 rynienki po 6 kapsli czyli wychodzi 24 kapsle a nie 48.Wiem, że to pomyłka . Dzięki za info.

                              Comment

                              • Beermatt
                                D(r)u(c)h nieuchwytny
                                • 10-2002
                                • 192

                                Dokładnie, pomyliłam się . Jedna folia to 24 kapsle.
                                Kiepska jestem z matematyki to wiedziałam ale żeby aż tak
                                Jak dzieci przyjda do mnie i powiedzą " Mama wytłumacz logacośtam "
                                to powiem " dzieci marsz do taty"

                                Comment

                                Przetwarzanie...