plan budynku browaru

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • gazik69
    Szeregowy Piwny Łykacz
    • 2014.06
    • 8

    plan budynku browaru

    witam
    znalazłem podczas porządków plan - czy może ktoś i potwierdzić czy jest to jeden z budynków browaru ?
    Plan ma wymiar okolo 100cm x100cm
    Attached Files
  • gazik69
    Szeregowy Piwny Łykacz
    • 2014.06
    • 8

    #2
    cdn skanu
    Attached Files

    Comment

    • Cooper
      Pułkownik Chmielowy Ekspert
      🍼🍼
      • 2002.11
      • 6055

      #3
      Fajne rzeczy "znajdujesz" ot, tak w trakcie porządków
      Na planie wyraźnie jest napisane Brauerei Saybusch czyli Browar Żywiec. Co tu więcej dodawać ? Budynek nań pokazany z tego co kojarzę - istnieje na szczęście do dziś.
      Piękna sprawa, gratulacje. Na pewno cenna, birofilistyczna pamiątka ale też cenny dokument historyczny.
      Last edited by Cooper; 2014-06-10, 00:42.
      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

      Comment

      • gazik69
        Szeregowy Piwny Łykacz
        • 2014.06
        • 8

        #4
        dziękuje za odpowiedz, nie jestem z Żywca , przeszukiwałem wczoraj w necie stare widokówki żeby odnaleźć ten budynek i nie znalazłem, a ten plan .... leżał w stercie śmieci która ładowaliśmy łopatami do kontenera....wystawie na aukcji bo mi on nie jest potrzebny, jeszcze raz dzięki

        Comment

        • Cooper
          Pułkownik Chmielowy Ekspert
          🍼🍼
          • 2002.11
          • 6055

          #5
          Współczesny widok budynku z twoich planów Gazik na zdjęciu znalezionym na stronie firmowej browaru żywieckiego.
          Attached Files
          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

          Comment

          • Pankracy
            Major Piwnych Rewolucji
            🥛🥛🥛🥛🥛
            • 2007.10
            • 2794

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika gazik69
            witam
            znalazłem podczas porządków plan - czy może ktoś i potwierdzić czy jest to jeden z budynków browaru?
            Ładne znalezisko. Ma na pewno wartość kolekcjonerską jak i historyczną.

            Jest to rysunek starej warzelni browaru w Żywcu.
            Budynek projektu bielskiego architekta Karola Korna. Nawet jest jego pieczątka (i zdaje się podpis architekta)
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper
            Budynek nań pokazany z tego co kojarzę - istnieje na szczęście do dziś.
            Nie tylko istnieje. Jest cały czas wykorzystywany zgodnie z przeznaczeniem.
            Warzelnia jest do dziś czynna.

            Comment

            • seba_gliwice
              Porucznik Browarny Tester
              • 2003.10
              • 374

              #7
              Skontaktuj się z Muzeum w Browarze Żywieckim - może będa zainteresowani nabyciem (za przyzwoitą rekompensatę ) Powinno im zależeć, bo trudno wyobrazić sobie godniejsze miejsce na wyeksponowanie takiej pamiątki ...

              Comment

              • gazik69
                Szeregowy Piwny Łykacz
                • 2014.06
                • 8

                #8
                Witam- muzeum odezwało się już następnego dnia po tym jak umieściłem te skany

                Comment

                • grzeber
                  Major Piwnych Rewolucji
                  🍼🍼
                  • 2002.05
                  • 2869

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika gazik69
                  Witam- muzeum odezwało się już następnego dnia po tym jak umieściłem te skany
                  Chyba jednak nie dobiliście targu bo plany wystawione są na portalu aukcyjnym.
                  pozdrawiam
                  www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                  Comment

                  • Piwowar
                    Major Piwnych Rewolucji
                    🥛🥛🥛🥛
                    • 2001.05
                    • 2550

                    #10
                    Byłbym tym planem zainteresowany, ponieważ zajmuję się historią firmy Weigel z Nysy, ale nie za taką cenę.
                    Archiwum piwne

                    Poznaj
                    http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                    Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                    Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

                    Comment

                    • gazik69
                      Szeregowy Piwny Łykacz
                      • 2014.06
                      • 8

                      #11
                      napisz propozycje - jak pisałem wcześniej - nie znam się w tym temacie, chociaż jak z tym planem znalazłem m.in klakson to po wystawieniu za 200zl poszedł za 3500 -

                      Comment

                      • Cooper
                        Pułkownik Chmielowy Ekspert
                        🍼🍼
                        • 2002.11
                        • 6055

                        #12
                        To że części samochodowe znalezione w tym samym miejscu idą Ci za 17-krotność ceny wyjściowej nie znaczy że i plan pojdzie za 17 tysięcy albo nawet że będzie i oferta za wywoławczy tysiąc.
                        Tego typu plany browarów sprzed 1945 roku jakie kilkukrotnie widzialem na allegro i poza (z tego co pamiętam tak na szybko np Wyszków, Skierniewice, Tomaszów Maz., Lubartów i pewnie jeszcze niejeden by się przypomniał) szły po około tysiąc pln (w dużym przybliżeniu plus-minus).
                        To tak dla pomocy byś skonfrontował to z ceną minimalną jaką ustawiłeś.
                        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                        Comment

                        • gazik69
                          Szeregowy Piwny Łykacz
                          • 2014.06
                          • 8

                          #13
                          minimalna jest trochę ponad tysiąc bo 1000 miałem propozycje - jak pisałem - nie znam się, mam inne hobby, a nie chce tego trzymać bo mi niepotrzebne, myślę ze się za to 1500 sprzeda bo dwa maile to miałem z Niemiec i jeden a Austrii- poczekam do końca aukcji - jest drugi dzień i 15 obserwuje to może ktoś się skusi i jak nie pójdzie to sprzedam za ten 1000 bo taką mam propozycję , nie gardzę żadna nawet 100zlotowa bo to już by dawno w kontenerze wylądowało tylko przez przypadek się znalazło-

                          Comment

                          • seba_gliwice
                            Porucznik Browarny Tester
                            • 2003.10
                            • 374

                            #14
                            Jeśli mogę tutaj wtrącić moje skromne zdanie ...
                            Absolutnie rozumiem chęć zarobienia jak największej kwoty i nie neguję tego (kto by nie chciał !!!). Upewnij się tylko, czy sprzedając za granice nie łamiesz obowiązującego w takich przypadkach prawa - jest to przedmiot grubo sprzed 1945 roku związany z materialnym dobrem kulturowym naszej Najjaśniejszej Rzeczypospolitej ... Ot, taka drobna rada i wskazówka ...

                            Comment

                            • seba_gliwice
                              Porucznik Browarny Tester
                              • 2003.10
                              • 374

                              #15
                              a tak z innej beczki ... zastanawia mnie i chyba trochę smuci, dlaczego Muzeum i Browar Żywiecki nie są w stanie wyłożyć podobnej (śmiesznej dla nich) kwoty na zakup tego unikalnego (przynajmniej dla nich) artefaktu ... kolejny znak czasów i "elit" !?

                              Comment

                              Przetwarzanie...