Piwosz Ilustrowany

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Moooris
    Szeregowy Piwny Łykacz
    • 2015.04
    • 9

    Piwosz Ilustrowany

    Dzień dobry,
    Jestem zainteresowany zakupem lub uzyskaniem dostępu do wszystkich wydań czasopisma Piwosz Ilustrowany w celach naukowych (praca magisterska). W warszawskiej Bibliotece Narodowej znajdują się prawie wszystkie numery Piwosza Bezalkoholowego (1999-2002), ale Piwisza Ilustrowanego (1997-1998) jest tylko kilka.

    Jestem też otwarty na polecenie inne źródeł pisanych lub internetowych na temat rynku piwa w Polsce na przełomie wieków.

    Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
  • slavoy
    Pułkownik Chmielowy Ekspert
    🥛🥛🥛
    • 2001.10
    • 5055

    #2
    Zgłoś się do Ziemowita Fałata z Browamatora. ZTCP on to wydawał.
    Dick Laurent is dead.

    Comment

    • Moooris
      Szeregowy Piwny Łykacz
      • 2015.04
      • 9

      #3
      Kontaktowałem się już z panem Ziemowitem Fałatem, właściwie to od niego dowiedziałem się o tym, że takie czasopismo było wydawane, ale niestety nie był w stanie mi pomóc.

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        🍺🍺🍺
        • 2003.02
        • 12381

        #4
        Jaki mniej więcej temat pracy?

        Znasz może nieistniejące już papierowe czasopismo Pivaria ze Szczecina? Dotyczyło głównie spraw związanych z kolekcjonerstwem, ale podejmowało również inne tematy branżowe.

        Comment

        • Moooris
          Szeregowy Piwny Łykacz
          • 2015.04
          • 9

          #5
          Temat pracy: Zmiany strukturalne na rynku piwa w Polsce w latach 1990-2015.

          Mam świadomość, że temat jest bardzo rozległy i wielowątkowy, ale postaram się rzetelnie opisać przebieg wydarzeń.

          Czasopismo Pivaria kojarzę, ale ze względu na nieregularny cykl wydawniczy i tematykę interesuje mnie w dużo mniejszym stopniu niż Piwosz.

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            🥛🥛🥛🥛🥛
            • 2001.02
            • 23860

            #6
            A jakie numery już masz tego Ilustrowanego? Jak mam gdzieś niespakowane to coś może znajdę.
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • Moooris
              Szeregowy Piwny Łykacz
              • 2015.04
              • 9

              #7
              Nie mam jeszcze żadnego, ale w Bibliotece Narodowej skseruje numery:
              1, 2 i 3 z 1997
              6, 7, 8, 9 i 10 z 1998
              11 z 1999.

              Nie do końca potrafię połapać się w numeracji numerów, ale te wyżej są w numeracji ciągłej.

              Comment

              • Pendragon
                Generał Wszelkich Fermentacji
                🥛🥛🥛
                • 2006.03
                • 13952

                #8
                Chętnie przeczytałbym tę pracę, gdy już będzie obroniona.

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • Moooris
                  Szeregowy Piwny Łykacz
                  • 2015.04
                  • 9

                  #9
                  Jeśli tylko będzie się czym pochwalić to chętnie się podzielę, na razie przede mną bardzo daleka droga.

                  Comment

                  • danio_145
                    D(r)u(c)h nieuchwytny
                    • 2005.02
                    • 723

                    #10
                    Pisałem licencjat na podobny temat. Przypomnij mi się w okolicach 20 grudnia. Będę w domu to mogę poskanować. Mam większąć numerów Piwosza i Pivarii

                    Comment

                    • Moooris
                      Szeregowy Piwny Łykacz
                      • 2015.04
                      • 9

                      #11
                      Jako że użytkownik danio_145 przestał odpowiadać na moje wiadomości, wciąż pilnie poszukuję osoby, która zechciałaby udostępnić mi do skopiowania czasopisma Piwosz Ilustrowany i Piwosz Bezalkoholowy. Oczywiście chętnię zrewanżuję się w satysfakconujący konkretną osobę sposób.

                      Comment

                      • Silbier
                        Porucznik Browarny Tester
                        • 2004.03
                        • 284

                        #12
                        Mam PIVARIA nr 2(14) / 2007 i 1(16) - 2009, sprzedam wiadomość na PW.

                        Comment

                        • Kolesław
                          Major Piwnych Rewolucji
                          • 2004.03
                          • 1130

                          #13
                          Wydaje mi się, że mam wszystkie numery. Napisz do mnie na priv.

                          Comment

                          Przetwarzanie...