szklanki do piwa żytniego (roggen bier)

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Krzysiu
    D(r)u(c)h nieuchwytny
    • 02-2001
    • 14936

    szklanki do piwa żytniego (roggen bier)

    Zaczynam zbierać szklanki do piwa żytniego (po niemiecku Roggen Bier). Na razie mam dwie - Schierlinger oraz Krotoszyn. Jakby ktoś miał na zbyciu, to proszę o ofertę, najlepiej mailem: krzysiu@browar.biz . W zamian mogę zaoferować trochę szkła polskiego, ale zazwyczaj niezbyt wyszukane oraz etykiety, głównie polskie.
  • kishar
    D(r)u(c)h nieuchwytny
    • 10-2003
    • 1691

    #2
    Ja nie mam niestety żadnej szklanki do piwa żytniego, i jestem zdziwiony że takie są,i mam pytanko jak one wyglądają???(podobnie jak pszeniczne)i do kiedy Krotoszyn warzył Żytnie.

    Comment

    • yendras
      Major Piwnych Rewolucji
      • 12-2001
      • 2052

      #3
      Hej, Krzysiu, a mógłbyś wrzucić tu zdjęcia tych szklanek ? Strasznie jestem ciekaw jak wyglądają.

      Comment

      • Krzysiu
        D(r)u(c)h nieuchwytny
        • 02-2001
        • 14936

        #4
        Jak nie zapomnę, to będą w przyszłym tygodniu.

        Comment

        • kishar
          D(r)u(c)h nieuchwytny
          • 10-2003
          • 1691

          #5
          I napisz może coś o tym żytnim Krotoszynie.

          Comment

          • Dreamer
            Major Piwnych Rewolucji
            • 05-2003
            • 1576

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yendras
            Hej, Krzysiu, a mógłbyś wrzucić tu zdjęcia tych szklanek ? Strasznie jestem ciekaw jak wyglądają.
            Sam byłem ciekawy co to za szkło i... znalazłem ciekawe zdjęcie roggena Thurn und Taxis ze szkłem. Wygląda na to, że to takie połączenie pszeniczniaka (wysoka szklanka) z kölschem (wysmukła).
            Co do kolekcjonerstwa: pole do popisu dość zawężone, serwis ratebeer wymienia tylko 30 takich piw, z czego około połowy to amerykańskie i ciężko będzie o szkło do nich.
            Ale życzę szybkiego bogacenia kolekcji (no i też chętnie obejrzę tę szklankę z Krotoszyna)
            Attached Files
            Blog: Piwna Brytania

            Comment

            • Dreamer
              Major Piwnych Rewolucji
              • 05-2003
              • 1576

              #7
              Zauważyłem (po czasie), że ratebeer wyrzuca inna piwka, ale wystarczy w wolne miejsce w górnym prawym rogu wpisać "roggen" i wcisnąć enter. Powinno działać.
              Blog: Piwna Brytania

              Comment

              • Twilight_Alehouse
                D(r)u(c)h nieuchwytny
                • 06-2004
                • 6310

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Dreamer
                Zauważyłem (po czasie), że ratebeer wyrzuca inna piwka, ale wystarczy w wolne miejsce w górnym prawym rogu wpisać "roggen" i wcisnąć enter. Powinno działać.
                A jak wpiszesz "rye" to aż zasypie Cię wynikami Przerobiłem to już.

                Comment

                • Dreamer
                  Major Piwnych Rewolucji
                  • 05-2003
                  • 1576

                  #9
                  Sama Ameryka, w tym takie wynalazki jak np. chocolate rye porter, rye stout...
                  Niech ktoś teraz powie, że amerykański rynek piwny jest ubogi . Widać dla Amerykanów rye jest synonimem roggena (w sumie znaczenie słów to samo), choć założę się, że z niemieckim roggenem niektóre z tych piw mają niewiele wspólnego.
                  Blog: Piwna Brytania

                  Comment

                  • Twilight_Alehouse
                    D(r)u(c)h nieuchwytny
                    • 06-2004
                    • 6310

                    #10
                    Sądzę, że większość nie ma nic wspólnego ze stylem Roggen. Ale już sam wiem, że słód żytni daje ciekawe rezultaty i jest dobry do eksperymentów. Na etapie produkcji mam "rye ale" i zapowiada się ciekawie.

                    Comment

                    Przetwarzanie...