Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

bohrisch i bock brauerei

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • iru3
    Junior
    • 04-2005
    • 3

    bohrisch i bock brauerei

    Poszukuję skanów etykiet lub butelek ze Szczecińskich browarów bohrisch lub bock z napisem kallies (kalisz pomorski),ponieważ piwa z tych browarów miały swoje przedstawicielstwa w kaliszu pomorskim i były przywożone do kalisza pomorskiego.Ale chodzi mi tylko o te z napisem kallies.Bardzo proszę o pomoc.mój mail iru3@o2.pl
  • brzeczka
    Senior
    • 12-2003
    • 373

    #2
    Życzę sukcesów, ale raczej darmy Twój trud.
    Gruenhof Brauerei Bock czy później Stettiner Brauerei Bock (Gruenhof to "browaronośna" dzielnica Szczecina) działał conajmniej od 1857 r. do 1904, później pod inną nazwą (chciaż w tym tygodniu miałem wgląd w przewodnik z 1907 i tam dalej stoi Bock Brauerei, a na innej mapie z tego roku jest prawidłowo Seydlitz Brauerei) i znane są tylko chyba 2 wzory etykiet tego browaru z końcowego okresu działalności i nie liczyłbym na etykietę z nazwą składu (Kalisz to małe miasteczko),
    Bohrisch miał faktycznie składy w 39 miastach Pomorza i chyba 2 w pobliskiej Mecklemburgii (wykupił 2 browary), ale nie widziałem nigdy etykiety z napisem miasta składu,
    generalnie znam tylko butelki z Academische Brauerei Eldena (dziś Greifswald Mecklemburg-Vorpommern), na których jest wytłoczna nazwa miasta składu - Świnoujście,
    jednakże gdybyś znalazł walizkę ze zbiorami przedwojennego birofila - podziel się fotkami

    Comment

    • iru3
      Junior
      • 04-2005
      • 3

      #3
      borisch

      wczoraj był u mnie przedwojenny mieszkaniec kalisza pomorskiego i znalażł u dzisiejszych mieszkańców (polaków) kilkanaście butelek z nadrukiem kallies, niestety niechciał się podzielić...

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎