Gdzie kupic szklanki/kufle Pilsnera

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • furia
    Szeregowy Piwny Łykacz
    • 05-2005
    • 3

    Gdzie kupic szklanki/kufle Pilsnera

    Witam,
    Ostatnio będąc u południowych sąsiadów zachorowałem na szklanki Pisnera nowego wzoru(od początku 2004) - w załączniku. Koniecznie muszę je mieć w domu do serwowania browaru gościom Są perfekcyjne. Proste, grube szkło z przełoczeniem, bez nadruków.
    I powstaje pytanie, gdzie je nabyć? W Polsce spotkałem sie tylko ze szklankami imitującymi wzór szklanek Pilsnera z lat 1990-1995, sklep internetowy z www.pilsner-urquell.cz nie dostarcza poza granice Czech(pomijając to, że mają tylko zestaw 5 małych szklanek w ofercie). Może ktoś z Was podpowie mi gdzie mogę je dostać.

    Pozdrawiam,
    Kub@
    Attached Files
  • iommi
    Major Piwnych Rewolucji
    • 07-2003
    • 1522

    #2
    Na giełdach birofilistycznych na przykład. Na ostatniej tyskiej widziałem oba wzory - szklanka za 8 złotych, kufel bodajże 14. Oczywiście zostały przywiezione przez naszych braci Czechów...
    A swoją drogą takie same ma Radegast. Oczywiście różnią się napisem...
    W samych Czechach też nie ma problemu z ich pozyskaniem w knajpach. Kulturalna prośba o sprzedanie kończy się zazwyczaj tym, że klient dostaje szkło za darmo.
    *****************************

    Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

    *****************************

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      🥛🥛🥛🥛🥛
      • 02-2001
      • 23854

      #3
      napisz mi na PW ile PeeLeNów chciałbyś wydać na wzór nr 1, to się pomyśli
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • furia
        Szeregowy Piwny Łykacz
        • 05-2005
        • 3

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iommi
        Na giełdach birofilistycznych na przykład.
        A swoją drogą takie same ma Radegast. Oczywiście różnią się napisem...
        Te Radegasta tez widzialem. Wszystkie czeskie z grupy Sabmiller'a zmieniły na takie "ryte".
        W Warszawie też są takie giełdy?

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iommi
        W samych Czechach też nie ma problemu z ich pozyskaniem w knajpach. Kulturalna prośba o sprzedanie kończy się zazwyczaj tym, że klient dostaje szkło za darmo.
        Szukałem w sklepach i znalazłem wzór 1(wolę 2) w suvenirowej części jakiegoś miasteczka po 300KCS!!!
        Pytanie w knajpie tez przerobiłem, ale ja potrzebuje minimum 6 a najchętniej 12

        Comment

        • giudice
          Gość
          • 07-2005
          • 231

          #5
          W zeszłym roku oba wzory widziałem (i nabyłem) w czeskim Cieszynie, w sklepie z pamiątkami po lewej stronie ulicy, idąc od przejścia granicznego.

          Comment

          • furia
            Szeregowy Piwny Łykacz
            • 05-2005
            • 3

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika furia
            W Warszawie też są takie giełdy?
            Juz znalazłem - 12.08 - Ciechanów. Mam nadzieję, że mi się uda podjechać.

            Comment

            • kibi
              Major Piwnych Rewolucji
              • 07-2004
              • 1875

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika furia
              Juz znalazłem - 12.08 - Ciechanów. Mam nadzieję, że mi się uda podjechać.
              Zapraszamy do Ciechanowa, ale oczywiście nikt ci nie zagwarantuje, ze pośród sprzedawanego tam szkła znajdziesz to czego poszukujesz.
              A giełda w Warszawie najprawdopodobniej dopiero w styczniu.

              Comment

              Przetwarzanie...