stare butelki z tyskich

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Kaziorek87
    Szeregowy Piwny Łykacz
    • 2007.09
    • 1

    stare butelki z tyskich

    Witam wszystkich mam do sprzedania stare butelki browarów tyskich...w mojej kolekcji posiadam dwie butelki 0,5 i 0,33 l z roku 1939-45 stosowana w Browarze Obywatelskim...butelki te są z niemickimi napisami....BURGERLICHES-BRAUUHAUS, na środku znaczek dwóch ludzi a po środku beczka, pod nim napis SCHUTZMARKG, TICHAU z tyłu butelki: UNVERKAUFLICH...

    Następnie posiadam jeszcze: Butelke z napisem także niemieckim FURSTLICHE BRAUEREI na środku jest znaczek a pod nim napis TICHAU z tyłu butelki :UNVERKAUFLICH

    Kolejne butelki dwie najproawdopodobniej 0,5 i 0,3 l z napsiem FURSTI:BRAUEREI po śrdoku znaczek a pod nim napis TICHAU

    I osatnie butelki których posiadam w większej ilości: z lat 1918-1939 z polskim napisem BROWARY KSIĄŻĘCY TYCHY, GÓRNY ŚLĄSK są to butelki 0,5l z tyłu napis NIESPRZEDAJNA
    ...na dole butelki "HUTA W PARCZEWIE"

    Cena napewno do uzgodnienie...bo nie wiem ile są warte te butelki tu podaje e-maila:marcinszkola@poczta.onet.pl w razie pytań
  • tyskikufel
    Kapitan Lagerowej Marynarki
    • 2003.04
    • 772

    #2
    cześć czy możesz podesłac mi dokładne skany i opisy tyskich butelek na moją pocztę,, brandysmarek @poczta.onet.pl bo jestem tymi butelkami zainteresowany pozdrawiam marek

    Comment

    • Piwowar
      Major Piwnych Rewolucji
      🥛🥛🥛🥛
      • 2001.05
      • 2550

      #3
      Co do datowania butelek browaru obywatelskiego na lata 1939 - 1945 byłbym ostrożny. Niemieckojęzyczne pochodzą raczej z okresu 1896 - 1918. Taką butelkę prezentuje mylnie książka p.t.: Browar Książęcy w Tychach 1629 - 1929". Pokazana na stronie 73 butelka jest z całą pewnością o kilkadziesiąt lat starsza. Faktem jest wprawdzie, że na Sląsku butelki zamykane na korek zachowały się bardzo długo, ale na pewno nie do końca lat trzydziestych.
      Archiwum piwne

      Poznaj
      http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
      Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
      Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

      Comment

      Przetwarzanie...