Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Etykiety

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lipek11
    Junior
    • 01-2008
    • 3

    Etykiety

    Czy znajdą się osoby, które udzielą pomocy przy tworzeniu kolekcji butelek piwnych z okresu drugiej wojny. Jestem w posiadaniu 25ciu brązowych butelek o pojemności 0.33 l z zamknięciem porcelanowym, pracuje obecnie nad drewnianą skrzynką do nich a mój problem polega na tym iż nie moge dobrać odpowiednich etykiet choć mam ich chyba około stu. Interesują mnie etykiety zarówno polskie jak i niemieckie najlepiej z obszaru pomorskiego. Wszystkim osobą, które zamierzają mi pomóc z góry dziękuję. Lipek11
  • Ahumba
    Senior
    • 05-2001
    • 8962

    #2
    Szanowny Kolego, czy nie uważasz, że wypełniając profil (taki brodacz po prawej u góry) możesz pomóc samemu sobie? Może się okazać np., że sąsiad zza ściany to najlepiej zorientowana osoba na Forum w tym temacie.
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

    Comment

    • kibi
      Senior
      • 07-2004
      • 1875

      #3
      Ciekawe! Znane są osoby odklejające etykiety z butelek (sam to czasami robię), ale żeby naklejać to pierwsze słyszę. Nie wiem co na to kolekcjonerzy butelek, ale takie nieoryginalne etykiety, nawet jeśli stare, to chyba nie to samo?

      Comment

      • lipek11
        Junior
        • 01-2008
        • 3

        #4
        Przy rekonstrukcji według mnie można wszystko tylko do tego stopnia aby to wygłądało na realne. Zaangażowany jestem w pewnej grupie rekonstrukcji historycznej i taki nabytek w postaci skrzynki z butelkami po piwie z etykietami z okresu wojny zawsze podnosi jakość widowiska.

        Comment

        • Cooper
          Senior
          • 11-2002
          • 6055

          #5
          Po raz kolejny w tym momencie można zareklamować największą internetową skarbnicę etykiet sprzed 1945 roku z terenów byłej i obecnej Polski.

          Wchodzisz . Wybierasz browar jaki by Cię interesowal. Pyk , pyk drukareczka i masz etykiety jakie Ci przypasują do naklejenia na rekonstruowane flaszki. Ot i tyle. Jest tam zdecydowana większośc znanych wzorów etykiet piwnych z tego okresu czasu.
          O naklejaniu na butelki etykiet orginalnych ze względu na m.in. "kolekcjonersko-moralne" znaczenie nawet nie będę się wypowiadał
          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

          Comment

          • grzeber
            Senior
            • 05-2002
            • 2869

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
            O naklejaniu na butelki etykiet orginalnych ze względu na m.in. "kolekcjonersko-moralne" znaczenie nawet nie będę się wypowiadał
            Inna sprawa to popularność wzorów z tego okresu i obszaru. Ja nie kojarze aby coś takiego było w masówce. Musiał byś się więc liczyć z ceną około 100 pln za sztukę, o ile w ogóle zebrał byś 25 takich samych sztuk.
            pozdrawiam
            www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

            Comment

            • lipek11
              Junior
              • 01-2008
              • 3

              #7
              Naklejanie oryginalnych etykiet absolutnie nie wchodzi w gre. Niezaprzecze że do rekonstrukcji używa się oryginalnych rzeczy ale kopiowanie też jak najbardziej wchodzi w gre a przy okazji nienaraża okazu na zniszczenie. Lipek11

              Comment

              • kibi
                Senior
                • 07-2004
                • 1875

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lipek11 Wyświetlenie odpowiedzi
                Przy rekonstrukcji według mnie można wszystko tylko do tego stopnia aby to wygłądało na realne. Zaangażowany jestem w pewnej grupie rekonstrukcji historycznej...
                To trzeba było tak od razu...
                W pierwszym poście jest mowa o kolekcji butelek piwnych. Do rekonstrukcji można etykiety wydrukować samemu, do kolekcji juz nie bardzo .

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎