Otwieracz nie niszczący kapsli

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ARTHUR
    Major Piwnych Rewolucji
    • 2004.07
    • 2338

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Zodiak
    Wg mnie najlepszą opcją na nie uszkodzenie kapsla jest otworzenie piwa.. drugim piwem podobnie jak w przypadku zapalniczki stosuje się zasadę dźwigni. Nie jest to metoda na 100 procent kapsli, ale około 90 procent bo czasem znajdzie się mocniej zakapslowane, mimo to ją stosuję. Ps. kapsel piwa "otwieracza" rzecz jasna się przy operacji rysuje.
    Właśnie piwo otwierane drugim piwem,kapsle lekko sie już porysoawny,a jak ja otwieram zapalniczka nic nie ma jest prosty i nie porysowany.Też tak otwierałem piwo o piwo i niestety ryska zawsze jest.

    Comment

    • pirackamuza
      Major Piwnych Rewolucji
      • 2004.12
      • 1908

      #17
      Kwestia wprawy - ja w zależności od tego, co mam akurat pod ręką, otwieram zapalniczką, nożem, łopatą, telefonem,... praktycznie wszystkim twardym się da. I kapsle całe i równiutkie
      Toruń przeprasza za Radio Maryja
      www.bobofruty.pl

      Comment

      • Cez
        Major Piwnych Rewolucji
        • 2003.01
        • 1789

        #18
        Z całym szacunkiem dla założyciela wątku i innych... ale nie umieć otworzyć piwa bez uszkodzenia kapsla i pisywać na tym forum?

        Nie no...muszę napić się

        Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

        Comment

        • grzeber
          Major Piwnych Rewolucji
          🍼🍼
          • 2002.05
          • 2869

          #19
          Dziękuje za błyskotliwe uwagi i przypominam tylko, że wątek jest o otwieraczu (rozumianym jako przyrząd przeznaczony do otwierania butelek) nie niszczącym kapsli, a nie otwieraniu.
          pozdrawiam
          www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

          Comment

          • Stolp
            Porucznik Browarny Tester
            🍼🍼
            • 2002.06
            • 492

            #20
            Ideał ?

            polecam taki wzór:

            średnio poręczny, ale na pewno nie łamie kapsli i nie zagina ząbków. Chętnie się go pozbędę za coś z mojego podpisu
            Zbieram porcelanki składów z Pomorza; kapsle dziewicze Carlsberga (cały świat) oraz powojenne zdjęcia i pocztówki Słupska
            Szukam
            e-materiałów (zdjęć, skanów fantów i artykułów) nt. składów i rozlewni obecnej i dawnej RP z okresu pw-ppf do strony na facebooku BEZ LOGOWANIA:
            https://www.facebook.com/SkladyRozlewniePiwa

            Comment

            Przetwarzanie...