Browar w Ostrowcu Swiętokrzyskim (St. Saski) -kupię pilnie wszelkie pamiątki!

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Kamyk13
    Szeregowy Piwny Łykacz
    • 2009.06
    • 2

    Browar w Ostrowcu Swiętokrzyskim (St. Saski) -kupię pilnie wszelkie pamiątki!

    Witam serdecznie ,
    Poszukuję wszelkich pamiątek związanych z tym juz nieistniejącym browarem.
    etykiety z butelek, kapsle , butelki, zdjęcia browaru za czasów jego świetności, itp...
    Browar ten był własnością mojego Pra-Dziadka Stanisława Saskiego, którego Hitlerowcy zabrali z domu w ostrowcu i powiesili na rynku (jest tam pomnik) . Pozniej browar znacjonalizowano i doprowadzono do stanu obecnego (totalna ruina )
    Zalezy mi na zebraniu jakis pamiątek ...
    Pozdrawiam i bardzo dziekuje za wszelką pomoc !
    proszę pisać na : mkaminski@data.pl
  • Cooper
    Pułkownik Chmielowy Ekspert
    🍼🍼
    • 2002.11
    • 6055

    #2
    Jeśli w chwili obecnej nie masz dosłownie nic albo prawie nic to bez większych problemów w krótkim czasie i po myślę niedużych cenach kupisz popularniejsze birrofilia na znanych serwisach aukcyjnych. Ja sam w tym roku pamiętam że wystawiałem niedawno zastępczą etę na beczki z wczesnych lat 60-ych ale niestety już mi poszła.
    Jeśli szukasz wyłącznie rzadkich okazów to nie ma już tak łatwo. Musisz mieć coś dobrego na wymianę tak jak my wszyscy kolekcjonerzy, ewentualnie wyłożyć grubą gotówkę (jeśli w ogóle będzie opcja kupna) albo uzbroić się w cierpliwość i po prostu szukać w terenie. Czy np osobiście szukałeś w riunach starego browaru lub samym miasteczku i najbliższej okolicy (np dawne rozlewnie piwa) ?
    Pozdrawiam i zyczę powodzenia bo każda ocalona pamiątka piwna cieszy nas.
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

    Comment

    • Kamyk13
      Szeregowy Piwny Łykacz
      • 2009.06
      • 2

      #3
      Serdecznie dziekuje za odp
      Faktycznie bede szukał na p . aukcyjnych ... co do wymiany na inne cenne to bedzie problem bo nie jestem kolekcjonerem z duzym dorobkiem.
      Jezeli chodzi o ten browar w ostrowcu to mam tylko kilka etykiet z butelek (ale tylko z czasów PRL) oraz jedną starszą z browaru mojego kuzyna mojego pradziadka (browaru w Radomiu) ... no i mam jeszcz jakies zdjęcie/pocztówkę z ostrowca (przedwojenną) .Takze generalnie interesuje mnie wszystko zwiazane z tym browarem w Ostrowcu... Pozdrawiam!!!

      Comment

      • abernacka
        Generał Wszelkich Fermentacji
        🥛🥛🥛🥛
        • 2003.12
        • 10861

        #4
        Chętnie poznamy tą pocztówkę. Dołącz ją do tematu, proszę.
        Piwna turystyka według abernackiego

        Comment

        • becik
          Generał Wszelkich Fermentacji
          🍼🍼
          • 2002.07
          • 14999

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka
          Chętnie poznamy tą pocztówkę. Dołącz ją do tematu, proszę.

          Nie do tematu a tu: http://www.browar.biz/kolekcjonerstwo.php?kat=4&kraj=pl
          w temacie można dac link do pocztówki.

          Mam w planach zwiedzenie browaru w Ostrowcu (niespodziewane wypadki losowe przesuwaja mój termin wizyty). Aby wejśc na teren browaru trzeba najpierw uzgodnić wejście z właścicielem obiektu i po prostu umówić się. Ja juz wszytsko mam dograne tylko na razie jestem unieruchomiony.
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          Przetwarzanie...