Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

podstawka EB na Allegro

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • yazoo
    Junior
    • 10-2003
    • 5

    podstawka EB na Allegro

    Witam ,widzieliście podstawkę EB na Allegro aukcja http://aukcjewp.wp.pl/podstawka-eb-i1329762963.html która poszła za dużą kasę ,jest to na 200 % logo wycięte i to w dodatku krzywo ze starego kartonu z piwa EB Alee oszustwo !!!! , czy kolekcjonerzy nie do widzą
  • mareks
    Senior
    • 05-2002
    • 1939

    #2
    Podstawka jest nie znana i dlatego taka cena. Może to jakaś próba znaleziona w szafie plastyka.
    W którym miejscu jest krzywo wycięta bo nie zauważyłem?

    Zobaczymy, czy zostanie ujęta w katalogu.
    Jak tak "to nie ma bata".
    Katalog to wyrocznia.

    Comment

    • yazoo
      Junior
      • 10-2003
      • 5

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yazoo Wyświetlenie odpowiedzi
      Witam ,widzieliście podstawkę EB na Allegro aukcja http://aukcjewp.wp.pl/podstawka-eb-i1329762963.html która poszła za dużą kasę ,jest to na 200 % logo wycięte i to w dodatku krzywo ze starego kartonu z piwa EB Alee oszustwo !!!! , czy kolekcjonerzy nie do widzą
      Ja miałam ten cieńki kartonik swojego czasu w rękach jest on ręcznie wycięty nożyczkami to widać

      Comment

      • mareks
        Senior
        • 05-2002
        • 1939

        #4
        Może kupiec zabierze to na giełdę do obejrzenia.

        Comment

        • yazoo
          Junior
          • 10-2003
          • 5

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yazoo Wyświetlenie odpowiedzi
          Ja miałam ten cieńki kartonik swojego czasu w rękach jest on ręcznie wycięty nożyczkami to widać
          Każdy kto weżnie te cudo do ręki to się z orientuje że to nie podstawka real robi swoje

          Comment

          • mareks
            Senior
            • 05-2002
            • 1939

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yazoo Wyświetlenie odpowiedzi
            Każdy kto weżnie te cudo do ręki to się z orientuje że to nie podstawka real robi swoje
            To już problem osoby, tych którzy licytowali i osoby, która kupiła.
            Czasem zdarzają się wpadki kolekcjonerskie z fałszywkami.
            W podstawka zdarzają się bardzo rzadko.
            Częściej fałszuje się etykiety a podrabiane metalowe otwieracze to już produkcja masowa. )

            Comment

            • yazoo
              Junior
              • 10-2003
              • 5

              #7
              Dokładnie !!! naciągacze robią Wszystko dla kolekcjonerów i kasy

              Comment

              • Cooper
                Senior
                • 11-2002
                • 6055

                #8
                Cięcie faktycznie dokładne ale wg mnie promień krzywizny cięcia w podstawkach EB browarowych był mniejszy niż tutaj. Potencjalny fałszerz nie zadał sobie trudu przyłożenia i odrysowania obrysu podstawki ewidentnie browarowej.
                Druga sprawa to sama tektura tzn jej grubość i rewers a rewersu sprzedawca nie pokazał. Tektura "sześciopakowa" wg mnie (pisze z pamięci) jest cieńsza od tektury "podstawkowej" , często laminowana lub po prostu lekko połyskująca od strony nadruku a na części niezadrukowanej ma chyba leko brązowy odcień.
                Myślę że od razu po wzięciu do ręki tej nazwijmy to roboczo - podstawki okaże się czy to fałsz czy nie. Inna sprawa czy po potwierdzeniu fałszu uda się odzyskać kupującemu (którym na 99 proc jest osoba o której myślę ale nie powiem ) tą niemałą kasę bo sprzedawca cynicznie zawsze może powiedzieć "Widziały Gały Co Brały" i przynajmniej częściowo będzie miał rację.
                Można by też poszukać u ludzi w zbiorach czy ktoś nie ma takiego opakowania ale chyba niewielu chciało by się trzymać kartony po EB z lat 90-ych.
                Ja swego czasu wystawiłem na aukcję podobny wynalazek ale z Sierpca. Aukcję ze stosownym opisem sugerującym iż może być wycinanka wystawiłem od 1 zł i zeszła za kwotę wywoławczą albo niewiele większą, a kupujący nie miał żadnych pretensji.
                Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                Comment

                • yazoo
                  Junior
                  • 10-2003
                  • 5

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                  Cięcie faktycznie dokładne ale wg mnie promień krzywizny cięcia w podstawkach EB browarowych był mniejszy niż tutaj. Potencjalny fałszerz nie zadał sobie trudu przyłożenia i odrysowania obrysu podstawki ewidentnie browarowej.
                  Druga sprawa to sama tektura tzn jej grubość i rewers a rewersu sprzedawca nie pokazał. Tektura "sześciopakowa" wg mnie (pisze z pamięci) jest cieńsza od tektury "podstawkowej" , często laminowana lub po prostu lekko połyskująca od strony nadruku a na części niezadrukowanej ma chyba leko brązowy odcień.
                  Myślę że od razu po wzięciu do ręki tej nazwijmy to roboczo - podstawki okaże się czy to fałsz czy nie. Inna sprawa czy po potwierdzeniu fałszu uda się odzyskać kupującemu (którym na 99 proc jest osoba o której myślę ale nie powiem ) tą niemałą kasę bo sprzedawca cynicznie zawsze może powiedzieć "Widziały Gały Co Brały" i przynajmniej częściowo będzie miał rację.
                  Można by też poszukać u ludzi w zbiorach czy ktoś nie ma takiego opakowania ale chyba niewielu chciało by się trzymać kartony po EB z lat 90-ych.
                  Ja swego czasu wystawiłem na aukcję podobny wynalazek ale z Sierpca. Aukcję ze stosownym opisem sugerującym iż może być wycinanka wystawiłem od 1 zł i zeszła za kwotę wywoławczą albo niewiele większą, a kupujący nie miał żadnych pretensji.
                  Dokładnie tak jest tektura jest dużo cieńsza od podstawkowej lekko połyskująca a rewers koloru jasno brązowego wszystko się zgadza.Na zdjęciu tego nie widać więc nie można mówić widziały gały co brały

                  Comment

                  • master_luki
                    Senior
                    • 02-2002
                    • 154

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yazoo Wyświetlenie odpowiedzi
                    Witam ,widzieliście podstawkę EB na Allegro aukcja http://aukcjewp.wp.pl/podstawka-eb-i1329762963.html która poszła za dużą kasę ,jest to na 200 % logo wycięte i to w dodatku krzywo ze starego kartonu z piwa EB Alee oszustwo !!!! , czy kolekcjonerzy nie do widzą
                    Widzieliśmy.Szkoda tylko że nie napisałeś o tym od razu.Tylko czekałeś aż się aukcja skończy.Ale lepiej później nisz wcale.Poczekamy zobaczymy.

                    Comment

                    • anteks
                      maruda
                      • 08-2003
                      • 10742

                      #11
                      yazoo 7 lat na browarbizie i dopiero ta podstawka skłoniła Ciebie do napisania pierwszych postów
                      Mniej książków więcej piwa

                      Comment

                      • mareks
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 1939

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yazoo Wyświetlenie odpowiedzi
                        Ja miałam ten cieńki kartonik swojego czasu w rękach jest on ręcznie wycięty nożyczkami to widać
                        Wiedziałaś i siedziałaś cicho?
                        Mogłaś napisać przed zakończeniem aukcji.

                        Comment

                        • K__J
                          Senior
                          • 04-2003
                          • 127

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                          Myślę że od razu po wzięciu do ręki tej nazwijmy to roboczo - podstawki okaże się czy to fałsz czy nie. Inna sprawa czy po potwierdzeniu fałszu uda się odzyskać kupującemu (którym na 99 proc jest osoba o której myślę ale nie powiem ) tą niemałą kasę bo sprzedawca cynicznie zawsze może powiedzieć "Widziały Gały Co Brały" i przynajmniej częściowo będzie miał rację.
                          Dodam jeszcze tylko, że sprzedający niestety chyba wiedział, że to co sprzedaje jest "trefne", bo nie raczył odpowiedzieć na moje zapytanie ws. rewersu oraz rodzaju papieru. Fakt faktem - szkoda, że ta dyskusja nie rozpoczęła się w czasie trwanie aukcji, bo mogłaby wiele wyjaśnić. Pozdrawiam wszystkich kolekcjonerów.

                          Comment

                          • beerek62
                            Senior
                            • 04-2010
                            • 1040

                            #14
                            yazoo
                            Junior Rejestracja: 10-2003
                            Każdy kto weżnie te cudo do ręki to się z orientuje że to nie podstawka real robi swoje

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika master_luki Wyświetlenie odpowiedzi
                            Widzieliśmy.Szkoda tylko że nie napisałeś o tym od razu.Tylko czekałeś aż się aukcja skończy.Ale lepiej później nisz wcale.Poczekamy zobaczymy.

                            Szanowni Państwo! Gorąca atmosfera dyskusji nie upoważnia chyba do aż tak lekceważącego stosunku do języka polskiego ! Litości!
                            Beerkowa kolekcja polskiego szkła piwnego
                            Poszukuję : 1) szklanka Browar Soma w Warszawie

                            Comment

                            • zulu
                              Senior
                              • 04-2004
                              • 299

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika K__J Wyświetlenie odpowiedzi
                              Dodam jeszcze tylko, że sprzedający niestety chyba wiedział, że to co sprzedaje jest "trefne", bo nie raczył odpowiedzieć na moje zapytanie ws. rewersu oraz rodzaju papieru. Fakt faktem - szkoda, że ta dyskusja nie rozpoczęła się w czasie trwanie aukcji, bo mogłaby wiele wyjaśnić. Pozdrawiam wszystkich kolekcjonerów.
                              Na chłopski rozum - jak mogła się uchować podstawka z lat 90tych i nikt wcześniej jej nie widział? Albo próba/niedodruk albo wycinanka.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎