Co to za Okocim ?

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • beerek62
    Major Piwnych Rewolucji
    🥛🥛🥛
    • 2010.04
    • 1044

    Co to za Okocim ?

    Kupiłem ostatnio (jako ciekawostkę) szklankę z Okocimia. Nie jest to naklejka. Przypuszczam, że jest to wyrób "rzemieślniczy", ale może ktoś wie coś więcej na temat tego szkła, potrafi podać rok produkcji. Pojemność 0,5 l, z tyłu sygnatura MAVHABUD Kępno. W necie nic na ten temat nie mogę znależć (może źle szukam).
    Attached Files
    Beerkowa kolekcja polskiego szkła piwnego
    Poszukuję : 1) szklanka Browar Soma w Warszawie
  • volodos
    D(r)u(c)h nieuchwytny
    • 2008.09
    • 717

    #2
    Też nic nie znalazłem. Jakkolwiek mam kilka szkieł z tą sygnaturą i nie uważam, żeby ten Okocim był akurat wyrobem rzemieślniczym.

    Comment

    • beerek62
      Major Piwnych Rewolucji
      🥛🥛🥛
      • 2010.04
      • 1044

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika volodos
      mam kilka szkieł z tą sygnaturą
      przypuszczam, że Mavhabud Kępno to firma niekoniecznie związana z szeroko rozumianą branżą piwną lub "szklaną" a raczej z budownictwem i że jest to szkło wykonane z okazji jakiejś imprezy w tej firmie. Skoro jednak masz inne szkła z taką sygnaturą, to może się mylę. Dziwne że na temat tej firmy nie ma nic w necie. Może ktoś z Kępna lub okolic sie odezwie.
      Beerkowa kolekcja polskiego szkła piwnego
      Poszukuję : 1) szklanka Browar Soma w Warszawie

      Comment

      • volodos
        D(r)u(c)h nieuchwytny
        • 2008.09
        • 717

        #4
        Firma prawdopodobnie nie istnieje od dawna. W okresie przemian było dużo różnych podmiotów gospodarczych, które nie wytrzymały próby czasu. Szkła sygnowane podobnie mam z Żywca, Boguszowa, Namysłowa i Okocimia. Przypuszczam, że była to jedna z pracowni zdobnictwa szkła - podobnie jak Osewska - z tym, że działająca na mniejszą skalę.

        Comment

        Przetwarzanie...