Nieznany kufel

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sniady
    Szeregowy Piwny Łykacz
    • 01-2014
    • 3

    Nieznany kufel

    Witam.
    Jestem w posiadaniu kufla. Niestety nie wiem czyjego browaru jest na nim logo. Pewne kroki biegły w kierunki obecnego browaru Namysłów czyli Haselbacha, w którego okolicy go kupiłem. Wersja ta jednak nie znalazła poparcia. Może ktoś spotkał się z takim oznaczeniem?
    Attached Files
  • sniady
    Szeregowy Piwny Łykacz
    • 01-2014
    • 3

    #2
    Widzę, że brak pomysłów... Może istnieje jeszcze jakieś forum kolekcjonerskie? Bardzo proszę o pomoc.

    Comment

    • KajusAnt
      D(r)u(c)h nieuchwytny
      • 02-2013
      • 347

      #3
      A na spodzie kufla coś jest napisane?

      Comment

      • sniady
        Szeregowy Piwny Łykacz
        • 01-2014
        • 3

        #4
        Jest tylko numer 4022. Numer ten jest wypalony razem z porcelaną wypukły.

        Comment

        • Juby_piwosz
          Porucznik Browarny Tester
          • 02-2006
          • 254

          #5
          Sądzę, że nie jest to kufel browarny. Niemcy lubowali się i trwa to do dziś, wydawaniem kufli na wszelakie okazje, a także bez okazji, ot, taki sobie fant jak na odpustach. Szczególnie ze scenkami rodzajowymi.

          Comment

          • Cooper
            Pułkownik Chmielowy Ekspert
            🍼🍼
            • 11-2002
            • 6055

            #6
            Podejrzewam że to kufel jak miliony innych niemieckich nie wydanych przez konkretne browary a ogólnie przez niemieckie (a moze i austriackie, szwajcarskie czy inne niemieckojezyczne) rzemiosło z jak to napisał Juby, wielkiej miłości do piwa. Jesli przejrzysz Sniady nasz dział ID to mimo że jest tu sporo ludzi znających niemieckojęzyczne birofilia to chyba blisko 100 procent tego typu kufli nie ma szans na zidentyfikowanie ze względu na wspomnianą potężną skalę tego zjawiska i ich anonimowość spowodowaną brakiem oznaczeń browaru.
            Nie wiem dlaczego sugerujesz Namysłów. Miejsce znalezienia/zdobycia bardzo często nie ma nic wspólnego z browarem a zwłaszcza w okolicach obecnego Namysłowa przed wojną było ich w bród.
            Litera w znaku to wg mnie "V". Raczej znak rzemieślnika/wytwórcy kufla niż konkretnego browaru.
            Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
            1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

            Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

            Comment

            • pato92
              Szeregowy Piwny Łykacz
              • 08-2012
              • 18

              #7
              ja bym stawiał na Namysłów. Zobaczcie to zdjęcie, klasyczna "enka" z Browaru Namysłów jest bardzo podobna jak na zdjęciu wyżej
              Attached Files

              Comment

              • Cooper
                Pułkownik Chmielowy Ekspert
                🍼🍼
                • 11-2002
                • 6055

                #8
                Śmiała koncepcja porównywanie przedwojennego (załóżmy że) niemieckiego kufla z polską podstawką z około 2000 roku i łączenie ich jako birrofilia z tego samego browaru tylko dlatego że występuje na nich nawet już powiedzmy że taka sama (choć wg mnie inna bo inny jest chociażby "dół") litera
                Dlaczego "kręgiem podejrzeń" nie zakreślisz innych niemieckich browarów które zaczynają się na literę N ? Jak sądzisz jaka była najcharakterystyczniejsza i najpopularniejsza czcionka używana dawniej w krajach niemieckojęzycznych ? Co stało się z podwójnym kółkiem które występuje w znaku na kuflu a nie ma go (a przynajmniej ja nie kojarzę) na birrofiliach z browaru Namslau ?
                Last edited by Cooper; 02-02-2014, 22:17.
                Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                Comment

                • kiszot
                  Pułkownik Chmielowy Ekspert
                  🍼🍼
                  • 08-2001
                  • 8105

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pato92
                  ja bym stawiał na Namysłów. Zobaczcie to zdjęcie, klasyczna "enka" z Browaru Namysłów jest bardzo podobna jak na zdjęciu wyżej
                  Wpadło ci do głowy,że wcześniej Namysłów nie miał żadnej eNki jako logo?
                  A browar nazywał sie Haselbach.
                  Last edited by kiszot; 02-02-2014, 23:23.
                  Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                  1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                  Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                  Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                  So von Natur, Natur in alter Weise,
                  Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                  Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                  Comment

                  • Juby_piwosz
                    Porucznik Browarny Tester
                    • 02-2006
                    • 254

                    #10
                    Z brakiem "N" w logo można dyskutować, bo ono widnieje na wielu np. porcelankach. Tylko nie jest samotne, poprzedza go "H". Haselbach. Namslau.

                    Comment

                    • pato92
                      Szeregowy Piwny Łykacz
                      • 08-2012
                      • 18

                      #11
                      Zbyt pochopnie to oceniłem, a moja odpowiedź wynika ze zbyt małej wiedzy, dobrze, że mnie poprawiliście. Na przyszłość będę czujniejszy.

                      Comment

                      • Niedzwiadek14
                        Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                        • 04-2006
                        • 121

                        #12
                        Ten znak troche przypomina browar z Görlitz -Landskronbrauerei.
                        Attached Files

                        Comment

                        • Krzysiu
                          D(r)u(c)h nieuchwytny
                          • 02-2001
                          • 14936

                          #13
                          Niby w czym przypomina? Landskron jest na "L", a na kuflu jest ewidentnie "u".

                          Comment

                          • Niedzwiadek14
                            Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                            • 04-2006
                            • 121

                            #14
                            No nie takie ewidentne U ,bo wzdlug Kopra to V, a wedlug mnie troszke przupomina

                            Comment

                            • Niedzwiadek14
                              Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                              • 04-2006
                              • 121

                              #15
                              tzn przypomina.

                              Comment

                              Przetwarzanie...