Kolekcja ojca

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • alomo
    Szeregowy Piwny Łykacz
    • 03-2014
    • 2

    Kolekcja ojca

    Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Jestem tutaj nowy i jest to mój pierwszy post. Przejdę od razu do sedna. Ojciec przez wiele lat pracował za granica i kolekcjonował kufle, szklanki i wszelkiego rodzaju szkło związane z piwem (nie znam się na profesjonalnym nazewnictwie), głownie niemieckim. Kolekcja trafiła do mnie i niestety nie jestem w stanie jej pielęgnować, a sam nie mam żadnego pojęcia o jej wartości. Dlatego też zwracam się do was. Wszelkie informacje o zamieszczonych tutaj eksponatach mile widziane. Może jesteście w stanie ta kolekcje wycenić - nie tylko materialnie ale i od strony kolekcjonerskiej. Z niecierpliwością czekam na odpowiedz.

    Kufle prezentują się bardzo różnie, są zarówno szklane jak i ceramiczne. Ceramika jest biało-niebieska, brązowa i wielokolorowa. Znaczna cześć kufli ma pokrywki. Szklane są z obrazami kolorowymi jak i wzorami na szkle. O różnych pojemnościach. Podaję linki do picassa bo tutaj nie mogłem się połapać co i jak. Oto kolekcja :

    Ceramika : https://plus.google.com/photos/10755...41285933162113
    Szkło :https://plus.google.com/photos/10755...54732740598945
  • smes
    Kapitan Lagerowej Marynarki
    • 09-2006
    • 615

    #2
    Amator powie "piękne", a dla kolekcjonera nic takiego. Wartość od 5 do 50 zł za najładniejsze.
    Zbieram przedmioty związane z Tyskimi Browarami. Jeżeli coś masz, pisz xolay@o2.pl

    Comment

    • alomo
      Szeregowy Piwny Łykacz
      • 03-2014
      • 2

      #3
      Czyli wartość kolekcjonerska zerowa? Ładnie wyglądają i tyle? Trochę szkoda, nie wiem co do końca z nimi zrobić.

      Comment

      • smes
        Kapitan Lagerowej Marynarki
        • 09-2006
        • 615

        #4
        Zostaw je sobie na pamiątkę.
        Zbieram przedmioty związane z Tyskimi Browarami. Jeżeli coś masz, pisz xolay@o2.pl

        Comment

        • sienioo
          Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
          • 12-2008
          • 177

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika alomo
          Czyli wartość kolekcjonerska zerowa? Ładnie wyglądają i tyle? Trochę szkoda, nie wiem co do końca z nimi zrobić.
          Kolekcja jest trochę warta, na pewno finansowo trochę za to byś wziął. Wystaw aukcje na Allegro kupcy się znajdą.

          Comment

          Przetwarzanie...