Kufel Niemodlin? -Prośba o identyfikację

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • maciek_beer
    Szeregowy Piwny Łykacz
    • 2009.08
    • 28

    Kufel Niemodlin? -Prośba o identyfikację

    Witajcie

    Próbowałem znaleźć kufel, który załączam, ale niestety nie znalazłem go nigdzie na forum. Przypuszczam, że może to być kufel z browaru Niemodlin. Czy ktoś ma jakiekolwiek informacje na temat tego wzoru?? Kufel jest sygnowany jako Mettlach i ma numer 1909 (rok lub numer wzoru).

    pozdrawiam Maciek
    Attached Files
    zbieram wszystkie możliwe rzeczy z Browaru Toszek (Schlossbrauerei Tost/Toster Burg Brau)
    w przygotowaniu kwerenda i monografia o browarze w Toszku
    link do mojego zbioru: http://myvimu.com/profile/54564228-pyskowicebeer
  • K__J
    Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
    • 2003.04
    • 127

    #2
    Myślę, że kufel ze zdjęcia nie ma nic wspólnego z Niemodlinem, który za czasów niemieckich nazywał się Falkenberg, browar zaś: Brauerei R. Ferdinand Falkenberg, a nie Falkenbraeu. Miał on bardzo charakterystyczne logo z sokołem (niem. Falke) i tak oznakowane były znane mi podstawki i etykiety z tamtych czasów.

    Browary Falken istnieją/istniały w Szwajcarii (Schaffhausen, Baden), Austrii (Lienz-Osttirol), Niemczech (Kahlert-Rennsteig i Drezno) i jeszcze gdzieś - chyba w Belgii (nie pamiętam szczegółów, ale wujek google pewnie pomoże). Porównaj logo i inne kolektybilia na przestrzeni lat - może to Ci coś pomoże.

    Comment

    • Cooper
      Pułkownik Chmielowy Ekspert
      🍼🍼
      • 2002.11
      • 6055

      #3
      Dlaczemu sądzisz że to Niemodlin? Tenże do 1945 nazywał się Falkenberg o/S. a właścicielem browaru, przynajmniej tego najbardziej znanego z zapewnie kilku niemodlińskich, był R. Ferdinand. Żadnej z tych nazw nie widzę na kuflu. W Niemczech jest wiele browarów o nazwie Falkenbreau.

      PS: upps KJ...wbił się wcześniej z postem
      Last edited by Cooper; 2014-10-07, 00:14.
      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

      Comment

      • K__J
        Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
        • 2003.04
        • 127

        #4
        Hehe, widzę, że czytamy sobie z Cooperem o tej samej porze browar.biz

        Comment

        • maciek_beer
          Szeregowy Piwny Łykacz
          • 2009.08
          • 28

          #5
          Dzięki za odpowiedzi. Informacje o tym jak się nazywała miejscowość i kto prowadził browar są dla mnie oczywiste .Chodziło mi bardziej o próbę konkretnego określenia skąd kufel pochodzi na podstawie np. katalogu Mettlacha lub innych źródeł .

          Dzięki i pozdrawiam Maciek
          zbieram wszystkie możliwe rzeczy z Browaru Toszek (Schlossbrauerei Tost/Toster Burg Brau)
          w przygotowaniu kwerenda i monografia o browarze w Toszku
          link do mojego zbioru: http://myvimu.com/profile/54564228-pyskowicebeer

          Comment

          Przetwarzanie...