Parowa Browarnia Kałusz

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Generał Wszelkich Fermentacji
    🥛🥛🥛🥛🥛
    • 2002.05
    • 19244

    Parowa Browarnia Kałusz

    Wpadł mi w ręce kapsel wyglądający na współczesny. Parowa Browarnia z Galicji Browar Kalusz 1565
    Poza napisem "Kalusz" inną czcionką, reszta czcionki wygląda na polski napis. U kolekcjonera z Łotwy znajdował się w polskich kapslach. Co to za inicjatywa?
    Attached Files
  • Micho441
    Kapitan Lagerowej Marynarki
    • 2008.04
    • 812

    #2
    To jest współczesny kapsel którym browar w Kałuszu zamyka swoje piwa m.in eksportowe do Krakowa.
    Etykieta przykładowa.
    Attached Files

    Comment

    • e-prezes
      Generał Wszelkich Fermentacji
      🥛🥛🥛🥛🥛
      • 2002.05
      • 19244

      #3
      Dzięki.

      Comment

      • Cooper
        Pułkownik Chmielowy Ekspert
        🍼🍼
        • 2002.11
        • 6055

        #4
        Taka próba przypodobania się polskiemu rynkowi "na sentymentalną nutę" wg mnie.
        W sumie opakowanie ładne jednak nazwa Kałusz jakaś taka pokiereszowana. Raz bez polskiej litery Ł a drugi raz jakaś angielska nie istniejąca chyba w ogóle nazwa Kalush.

        Swego czasu podobne spolszczone etykietki miał stary browar lwowski z Kleparowa na portery. Pewnie zresztą ma nadal.
        Kapsel zdecydowanie ukraiński.
        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

        Comment

        • solfernus
          Major Piwnych Rewolucji
          • 2004.08
          • 1025

          #5
          Jak zerknąłem do wujka g. wyszło :
          ukr. КАЛУШ, Kalush
          Na takiej stronie: http://rzecz-pospolita.com/kalusz0.php3
          Więc to chyba nie anglinizm
          Zbieram podstawki piwne po 1 szt z każdego browaru powiązanego z Polską, oraz po 1 szt z każdego państwa świata.

          Comment

          Przetwarzanie...