Butelka GG

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • benefis
    Szeregowy Piwny Łykacz
    • 2016.02
    • 2

    Butelka GG

    Z jakiego okresu i z jakiej huty może pochodzić ta butelka. Sygnowana GG o,33L
    Attached Files
  • Cooper
    Pułkownik Chmielowy Ekspert
    🍼🍼
    • 2002.11
    • 6055

    #2
    Obstawiam lata 30. lub 40te ale spokojnie i powojenne też.
    Możliwe że flaszka nie jest z terenów Polski. W poście o hutach szkła taka sygnatura chyba nie jest wymieniona. Może to rdzenne tereny Niemiec. Litera G w sygnaturze oczywiście może mieć wiele znaczeń np glas (szkło) lub glashütte (huta szkła)
    Last edited by Cooper; 2016-02-07, 22:00.
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

    Comment

    • benefis
      Szeregowy Piwny Łykacz
      • 2016.02
      • 2

      #3
      Dzięki bardzo , nie pomyliłem się w takim razie sam datując butelkę. Została ona wydobyta z wnętrza maszynowni parostatku zatopionego koło Broku.

      [usunięto reklamę]
      Last edited by ART; 2016-02-08, 09:14.

      Comment

      • Cooper
        Pułkownik Chmielowy Ekspert
        🍼🍼
        • 2002.11
        • 6055

        #4
        Po pierwsze nie wiadomo czy się nie mylę a po drugie przy takim sporym rozrzucie czasowym jaki podałem to nie problem wydatować podobnie
        Mówisz o Broku nad Bugiem ? Nawet nie wiedziałem że po tej rzece pływały parostatki, no proszę.
        Niedaleko od ówczesnej granicy Prus Wschodnich. Może stamtąd pochodzi.
        Niestety ale pod względem kolekcjonerskim to mało ciekawa i mało wartościowa butelka. Typowy no-name bez oznaczeń producenta. Pewnie po jakimś napoju bezalkoholowym.
        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

        Comment

        Przetwarzanie...