Siemion...

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pwolak
    D(r)u(c)h nieuchwytny
    • 2002.11
    • 176

    Siemion...

    Posiadam w swojej kolekcji taką oto podstawkę:

    I teraz mam pytanie, bo nie wiem jak ją przyporządkować. Czy browar w Siemianowicach Śl. należy do BG S.A. w Zabrzu? Jeśli odpowiedź jest oczywista to przepraszam za moją nieświadomość
  • pwolak
    D(r)u(c)h nieuchwytny
    • 2002.11
    • 176

    #2
    Wybaczcie, że obrazek się nie wyświetla, jak coś to kliknijcie poprostu tutaj

    Comment

    • becik
      Generał Wszelkich Fermentacji
      🍼🍼
      • 2002.07
      • 14999

      #3
      należał ale nie należy bo jest zamknięty
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • pwolak
        D(r)u(c)h nieuchwytny
        • 2002.11
        • 176

        #4
        Przy okazji jeszcze jedno pytanie: widzę że w dziale kolekcjonerskim podstawki 1 oraz 2 są przyporządkowane do Browaru Kiper z Piotrkowa Trybunalskiego. Z tą druga nie mam watpliwości ale ta pierwsza jest od niej diametralnie różna. Czy to ten sam browar? Z góry dzięki za pomoc.

        Comment

        • becik
          Generał Wszelkich Fermentacji
          🍼🍼
          • 2002.07
          • 14999

          #5
          hmm, to zależy, Kiper jak jeszcze był rozlewnią rozlewał Suwałki, jesli podstawka pochodzi z tego okresu to są to napewno Suwałki, jednak na początku działalności też swoje piwko firmował pod nazwa Kiper....

          Jednak kolory (i układ prawie identyczny z etykietą suwalską) wskazują na okres rozlewniany czyli wafelek suwalski (Kiper nie miał żółtego "Kipera", Suwałki tak).
          Waflarzem nie jestem, katologu takowych nie znam więc proszę się nie sugerować moim zdaniem, dla mnie jest to wafel z br. północnego

          napewno Suwałki, z tyłu logo Sulimaru czyli rozlewni
          Last edited by becik; 03-08-2004, 23:00.
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • cororo
            Kapitan Lagerowej Marynarki
            • 2003.04
            • 766

            #6
            na 100% są to czasy rozlewni nie browaru kiper o ile pamiętam to ta podstawka wydana została w 99 lub 98 roku a jako browar kiper istneije od 2000 roku

            Comment

            • Cooper
              Pułkownik Chmielowy Ekspert
              🍼🍼
              • 2002.11
              • 6055

              #7
              Jako ceniony i bardzo uznany w świecie kolekcjoner podstawek stwierdzam autorytetatywnie iż podstawka nr 2 to typowo browarowa podstawka z browaru Piotrków Tryb. "Kiper" i była wydana po 2000 roku. Jeśli zaś chodzi o żółtą podstawkę nr 1 to sprawa jest mniej pewna. Ja np zaliczam ją jako podstawkę rozlewnianą jako rozlewnia "Sulimar" Piotrków Tryb ( w katalogu podstawek z kolei nie ma podziału na podstawki rozlewniane i ten wzór jest zaliczony bodajże do browaru Kiper). Jednak w tym przypadku sprawa jest jeszcze bardziej skomplikowana gdyż zarowno firma Sulimar (rozlewnia) jak i browar Kiper to CHYBA jedno i to samo przedsiębiorstwo choć browar Kiper używa adresu ul. Browarna 5, a Sulimar - ul. Hutnicza 6 ,choć może być to ta sama działka a różnica adresu polegać może na innym wjeżdzie na teren posesji ale to już deko inny temat.
              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

              Comment

              • mwa
                Pułkownik Chmielowy Ekspert
                • 2003.01
                • 5071

                #8
                Wg katalogu Kwietnia zaliczana jest do Suwałek.
                Pozdrawiam Cię !!!!

                Comment

                • Cooper
                  Pułkownik Chmielowy Ekspert
                  🍼🍼
                  • 2002.11
                  • 6055

                  #9
                  Ano fakt Gdy zaczeły się ukazywać - browar Kiper jeszcze nie funkcjonował.
                  Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                  1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                  Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                  Comment

                  • cororo
                    Kapitan Lagerowej Marynarki
                    • 2003.04
                    • 766

                    #10
                    ehhhh nie do suwałek a do suwałk!

                    Comment

                    Przetwarzanie...