Z jakich browarów są te etykiety

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • TuDii
    D(r)u(c)h nieuchwytny
    • 2002.11
    • 19

    Z jakich browarów są te etykiety

    Może ktoś z Szanownych forumowiczów wie z jakich browarów są te etykiety. Na mocnym lew napis: East-West Consulting - Poland Wrocław. Tab wygląda na Koszalin ale czy tak jest? Johny's Beer chyba z Bydgoszczy. Czy się mylę?
    Attached Files
  • becik
    Generał Wszelkich Fermentacji
    🍼🍼
    • 2002.07
    • 14999

    #2
    Johnnys Bydgoszcz, TAB, bez kontry ciężko stwierdzić Rybnik lub Koszlain, ceratka moe być z Głubczyc, Grybowa, Kielc, bez kontry trudno stwierdzić, east-west cons. Wrocław to Zakrzów
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • TuDii
      D(r)u(c)h nieuchwytny
      • 2002.11
      • 19

      #3
      Dzięki Bercik. Tylko co zrobić z resztą?

      Comment

      • kiszot
        Pułkownik Chmielowy Ekspert
        🍼🍼
        • 2001.08
        • 8106

        #4
        Ta wersja etykiety Tab'a to raczej Koszalin.
        Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
        1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

        Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
        Mein Schlesierland, mein Heimatland,
        So von Natur, Natur in alter Weise,
        Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
        Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

        Comment

        • becik
          Generał Wszelkich Fermentacji
          🍼🍼
          • 2002.07
          • 14999

          #5
          TuDii napisał(a)
          Dzięki Bercik. Tylko co zrobić z resztą?
          z jaką resztą?

          ps. nie jestem Bercik
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • TomX
            D(r)u(c)h nieuchwytny
            • 2004.09
            • 1035

            #6
            Prawie identyczną ceratkę z Leader szaja, tylko w innym kolorze dostaniesz ode mnie w najbliższym czasie. Ta moja (no, już w zasadzie twoja) pochodzi z Głubczyc.

            Comment

            • kibi
              Major Piwnych Rewolucji
              • 2004.07
              • 1875

              #7
              O ile chodzi o Mocne Dobre Polskie to prosiłem o identyfikację tej etykiety na tym samym forum nieco wcześniej (pod tematem Etykiety Polskie). Najbardziej prawdopodobna hipoteza Sopisty mówi że to Kętrzyn ze względu na logo pośrodku ale w dziale kolekcjonerstwo pod id:8684 można obejerzeć prawie identyczną etykietę z nazwą Browar Mazowiecki i tym samym logo. Sadzę że Piwomar do logosów nie przywiązywał (albo nie przywiązuje żadnej wagi).

              Comment

              • TuDii
                D(r)u(c)h nieuchwytny
                • 2002.11
                • 19

                #8
                Sorry Becik za pomyłkę. Byłem myślami przy grybowskim

                Comment

                • TuDii
                  D(r)u(c)h nieuchwytny
                  • 2002.11
                  • 19

                  #9
                  TomX napisał(a)
                  Prawie identyczną ceratkę z Leader szaja, tylko w innym kolorze dostaniesz ode mnie w najbliższym czasie. Ta moja (no, już w zasadzie twoja) pochodzi z Głubczyc.
                  Mam już w zbiorach tę z Głubczyc, a ta Twoja, raczej moja zawędruje za wschodnią granicę.

                  Comment

                  • TuDii
                    D(r)u(c)h nieuchwytny
                    • 2002.11
                    • 19

                    #10
                    Dzięki chłopaki. sprawę uważam za wyjaśnioną. Ceratkę na razie wrzucę do szuflady i będę męczył kolegę, który mi ją podrzucił. Wasze zdrowie

                    Comment

                    • TomX
                      D(r)u(c)h nieuchwytny
                      • 2004.09
                      • 1035

                      #11
                      TuDii napisał(a)
                      Mam już w zbiorach tę z Głubczyc, a ta Twoja, raczej moja zawędruje za wschodnią granicę.
                      No to niech służy naszym wschodnim sąsiadom. Mnie to tak z grubsza nie interesuje co się z nią stanie, ważne, że dostanę za nią wafle W każdym razie dobrze, że komukolwiek sie przyda, u mnie tylko by się kurzyła.

                      Comment

                      • elem-e1
                        D(r)u(c)h nieuchwytny
                        • 2005.02
                        • 26

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika TuDii
                        Może ktoś z Szanownych forumowiczów wie z jakich browarów są te etykiety. Na mocnym lew napis: East-West Consulting - Poland Wrocław. Tab wygląda na Koszalin ale czy tak jest? Johny's Beer chyba z Bydgoszczy. Czy się mylę?
                        Taby są z rybnika nie wiem czy ta wersja napewno, lidera i johny's beer dostałem z browaru głubczyce Mocne lew zaklasyfikowałem jako Kętrzyn ale były produkowane dla pivomaru więc możliwe że nie tylko kętrzyn ale i inne browary np. Staropolski

                        Comment

                        • elem-e1
                          D(r)u(c)h nieuchwytny
                          • 2005.02
                          • 26

                          #13
                          Znalazłem w swojej kolekcji pils dobre polskie z pivomaru taka sama tylko biała i jest napisane Browar Mazowiecki czyli Okuniew

                          Comment

                          • elem-e1
                            D(r)u(c)h nieuchwytny
                            • 2005.02
                            • 26

                            #14
                            Mocny Lew Też był czy jest robiony w okuniewie co nie wyklucza Kętrzyna mam i z tąd i z tąd mocnego lwa

                            Comment

                            • Grudek10
                              Kapral Kuflowy Chlupacz
                              • 2003.08
                              • 59

                              #15
                              Ceratka 0,37 l na pewno była w Grybowie. Była, bo teraz rozlewają do 0,33. Była nawet partia rozlewana do Euro z etykietami 0,37 w sklepiku przybrowarnianym po 90 groszy...

                              Comment

                              Przetwarzanie...