Isenbeck - Argentyna czy Niemcy???

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • TomX
    D(r)u(c)h nieuchwytny
    • 09-2004
    • 1035

    Isenbeck - Argentyna czy Niemcy???

    Jakiś czas temu wpadła mi w ręce podstawka Isenbeck Premium. Do tej pory zaliczałem ją jako niemiecką, ponieważ na rewersie ma niemieckojęzyczne napisy. Dziś, przez przypadek w internecie znalazłem informację, że Isenbeck to browar Argentyński, warzący również Warsteiner'a. Tak więc czy może to być podstawka z Argntyny?? Skany dołączę za chwilę.
  • yendras
    Major Piwnych Rewolucji
    • 12-2001
    • 2052

    #2
    Isenbeck to browar argentyński, nie musiałeś szperać po całym necie, wystarczyło zajrzeć do działu Piwo - konkretnie:

    A te niemieckojęzyczne napisy to jakie ?

    Comment

    • kalifat
      Major Piwnych Rewolucji
      • 10-2004
      • 1168

      #3
      Może TomX miał na myśli taką podstawkę
      Isenbeck Premium (rewers)
      bla bla bla

      Comment

      • TomX
        D(r)u(c)h nieuchwytny
        • 09-2004
        • 1035

        #4
        Tak, to jest to. Na rewersie są napisy: ALTERNATIVE. Herbe Biere gibt es schon genug. ISENBECK ist feiner als herb. Wenn ee stwas feiner sein darf: ISENBECK. Die feinere und herber Alternative. NIe zjadłem tutaj żadnych ogonków, bo ich tam nie ma. Pod zamieszczonym przez Yendras'a linkiem już byłem, ale nie rozwiał on wszystkich moich wątpliwości, ponieważ na etykiecie był dopisek PREMIUM ARGENTINA. U mnie jest tylko PREMIUM.

        Comment

        • Andi
          Major Piwnych Rewolucji
          • 07-2001
          • 1915

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yendras
          Isenbeck to browar argentyński, nie musiałeś szperać po całym necie, wystarczyło zajrzeć do działu Piwo - konkretnie:

          A te niemieckojęzyczne napisy to jakie ?

          Isenbeek Browar istnial od 13.01 1769 roku i powstal poprzez polaczenie W.Isenbeek&Cie i Brauerei Friedl Pröpsting Nachf & Co w Hamm.
          Produkcja tam istniala do 1990 Roku i wlasnie w tym roku Slodownia i Butelkownie wysadzono w Powietrze.
          Sama nazwe przejal Browar Warsteiner i produkcje przejal Browarze Padeborn jako Filia Browaru Warsteiner z glöwnym nastawieniem Exportu na Ameryke Poludniowa
          Gdy to dobrze wyszlo Koncern Warsteiner w 1994 wybudowal C.A.S.A Isenbeek Browar w Argentynie w miescie Zarate 90 km od Buenos Aires.
          A wiec jest to dalej Niemiecki Browar jedynie znajdujacy sie na terenie Argentyny.
          A Warsteiner w Niemczech robi röwniez Isenbeeka
          Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

          http://www.andreas-kronkorken.de

          Comment

          • kubciu
            Porucznik Browarny Tester
            • 02-2003
            • 438

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kalifat
            Może TomX miał na myśli taką podstawkę
            Isenbeck Premium (rewers)

            Zapewne miał właśnie taką na myśli.Sam się kiedyś zastanawiałem czy to Argentyna czy Niemcy
            Gdy dostałem przesyłkę od Warsteinera i w środku znalazłem takie wafle to się już całkiem pogubiłem.
            Ja raczej obstawiam,że jest to Isenbeck Privat Brauerei Nies AG,Hamm (Westfalen)
            Takie informacje powtarzają się na stronach niemieckich kolekcjonerów(a oni chyba wiedzą najlepiej ).
            A wątek argentyński to chyba licencja

            Comment

            • dryx
              † 1966-2017 Piwosz w Raju
              • 04-2002
              • 1735

              #7
              Całe zamieszanie wiąże się z tym , że są dwa browary : jeden niemiecki i drugi argentyński. Najprostszy sposób odróżnienia podstawek jest język. Niemieckie po niemiecku, a argentyńskie po hiszpańsku Wzory czasami sa bardzo do siebie podobne. Podobnie jest z Warsteinerem, wersje argentyńskie są w jezyku hiszpańskim .

              Comment

              • TomX
                D(r)u(c)h nieuchwytny
                • 09-2004
                • 1035

                #8
                Z tego jasno wynika, że jednak jest to podstawka niemiecka

                Comment

                • Andi
                  Major Piwnych Rewolucji
                  • 07-2001
                  • 1915

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika TomX
                  Z tego jasno wynika, że jednak jest to podstawka niemiecka
                  Nie widze w tym nic smutnego-mozesz za jednym razem dwa panstwa zaliczyc
                  Traktujac to jako Podkladke Niemiecka orasz Licencyjna z Argentyny.
                  Wszystkie podstawki,kapsle,etykiety maja zaznaczone gdzie to piwo bylo produkowane
                  Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

                  http://www.andreas-kronkorken.de

                  Comment

                  • kalifat
                    Major Piwnych Rewolucji
                    • 10-2004
                    • 1168

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika TomX
                    Jakiś czas temu wpadła mi w ręce podstawka Isenbeck Premium. Do tej pory zaliczałem ją jako niemiecką, ponieważ na rewersie ma niemieckojęzyczne napisy. Dziś, przez przypadek w internecie znalazłem informację, że Isenbeck to browar Argentyński, warzący również Warsteiner'a. Tak więc czy może to być podstawka z Argntyny?? Skany dołączę za chwilę.
                    To ja właśnie znalazłem taką podstawkę Warsteinera, gdzie jest napisane:

                    WARSTEIER
                    siempre Premium.
                    WARSTEINER es concida desde siempre como una de las mejores cervezas de nuestra epoca Elaborada en Alemania ...
                    <blablabla>

                    Drzewiej zapisałem ją do hiszpańskich, bo niemiecka "una" nie jest.
                    Więc może argentyńska ?
                    Last edited by kalifat; 21-03-2005, 21:57.
                    bla bla bla

                    Comment

                    • TomX
                      D(r)u(c)h nieuchwytny
                      • 09-2004
                      • 1035

                      #11
                      no najwyraźniej

                      Comment

                      Przetwarzanie...