Identyfikacja etykiet EB

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Generał Wszelkich Fermentacji
    🍼🍼
    • 07-2002
    • 14999

    Identyfikacja etykiet EB

    Wiadomo, że piwo EB było warzone zarówno w Elblągu jak i w Braniewie, ja nie potrafiłem rozróżnić które etykiety są do którego piwa i wszystkie trzymałem w Elblągu. Czy ktoś z Was wie jak można rozróźnić "etykietowo" te dwa browary? Czy jest to po prostu niemożliwe bo np identyczne wzory były stosowane tu i tu?
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl
  • Kolesław
    Major Piwnych Rewolucji
    • 03-2004
    • 1130

    #2
    Całe życie byłem przekonany, że EB było produkowane wyłącznie w Braniewie. Czyżbym był w błędzie? Tak wyczytałem dawno temu w prasie, ale może na jakimś etapie zmieniło się to.

    Na marginesie: było też piwo MB (mocne) w etykiecie łudząco przypominającej etykietę pierwszego EB. No i na tym MB nie podawano producenta. Drogą precyzyjnych dedukcji i domniemań doszedłem do wniosku, że był to skrót od Mazowiecki Browar w Okuniewie. Czy ktoś może to potwierdzić? Lub zaprzeczyć.

    Comment

    • becik
      Generał Wszelkich Fermentacji
      🍼🍼
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      MB to napewno Okuniew, natomiast teraz zaskoczyłeś mnie że EB było tylko z Braniewa, jestes tego pewien na 100%, to co w takim razie warzono w Elblągu skoro miał wieksze moce produkcyjne od Braniewa?
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • Kolesław
        Major Piwnych Rewolucji
        • 03-2004
        • 1130

        #4
        Podobny dylemat miałem kiedyś z Lechem i Tyskim (teraz dotyczy to też Żubra). Żeby to rozstrzygnąć zadzwoniłem na linię obsługi klienta. Pani o uprzejmym głosie poinformowała mnie, że owszem, oba piwa są produkowane w obydwu browarach, ale na etykietach nie znajduje to żadnego odzwierciedlenia - kody paskowe są identyczne niezależnie od miejsca wytwarzania, żadnych innych znaków identyfikacyjnych na podstawie, których można by to rozróżnić nie ma. Z tym, że nie wiem, czy pani obsługującej klienta można zawierzyć, bo zapytałem ją wtedy również o to, gdzie jest produkowany Miller - KP rozpoczynała wtedy jego dystrybucję - a pani nie wiedziała. Co tam mówić w jakim browarze, nie wiedziała nawet w jakim kraju. Potem wyczytałem w "Świecie Piwa, ze Millera produkuje od lipca 2000 m.in. browar Kaluga w Rosji. Ciekawe, skąd jest nasz Miller

        Comment

        • Kolesław
          Major Piwnych Rewolucji
          • 03-2004
          • 1130

          #5
          Na 100 % pewien to nie jestem. Na pewno tak było na początku produkcji EB. Wtedy, po zmodernizowaniu Braniewa, to Braniewo miało większe moce i piękne, nowe, jedne z pierwszych w Polsce tankofermentatory. Bez nie było by EB. Elbląg modernizowano później. Wtedy w Elblągu warzono 3 Specjale (w Braniewie wcześniej też) i Porter.

          Comment

          • becik
            Generał Wszelkich Fermentacji
            🍼🍼
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kolesław
            (...) Ciekawe, skąd jest nasz Miller
            jest włoski, to wiem na 100%
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • TomX
              D(r)u(c)h nieuchwytny
              • 09-2004
              • 1035

              #7
              Z pytaniami o EB i Braniewo radzę udać się po radę do TuDii'ego. Podobno pracował w Elblągu prze jakiś czas, więc może bedzie w stanie cos powiedzieć. Ale na 100% pewny nie jestem.
              Last edited by TomX; 01-04-2005, 18:00.

              Comment

              • Kolesław
                Major Piwnych Rewolucji
                • 03-2004
                • 1130

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
                jest włoski, to wiem na 100%
                To znaczy, że Perroni?
                I skąd to wiesz?

                Comment

                • becik
                  Generał Wszelkich Fermentacji
                  🍼🍼
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kolesław
                  To znaczy, że Perroni?
                  I skąd to wiesz?

                  Czy Peroni tego nie pamiętam obecnie, ale mojapewność jest stąd że miałem w ręku polskojęzycznego Millera na którym jak wół było napisane - wyprodukowano we Włoszech
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  Przetwarzanie...