Żywiec, ale JAKI? :-)

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Grothesk
    Kapitan Lagerowej Marynarki
    • 11-2005
    • 811

    Żywiec, ale JAKI? :-)




    Ki czort? :-) W galerii Żywca na browar.biz tego nie ma... Czy to wafle bez wykrojnika czy jakiś zupełnie kosmiczny model? Grubość tektury 1mm, nie jest to ani korek ani tektura powlekana śliską folią...


    Co TO jest? :-)
  • Shlangbaum
    Pułkownik Chmielowy Ekspert
    • 03-2005
    • 5828

    #2
    Jakiś śmieć drukarski, który dla nas kolekcjonerów ma dużą wartość

    Krakowski Konkurs Piw Domowych !

    Comment

    • Grothesk
      Kapitan Lagerowej Marynarki
      • 11-2005
      • 811

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
      Jakiś śmieć drukarski, który dla nas kolekcjonerów ma dużą wartość
      Śmieć powiadasz... :-) Zastanawiam się tylko czy wafle zanim wykrojnica po nich pojedzie nie są przypadkiem "wycinane" z całych arkuszy? Bo to co mam to cięte maszynowo kwadraty, nie wygląda mi to na podróbkę ani na żadną manufakturkę :-) Ciekawe...

      Comment

      • pieczarek
        Pułkownik Chmielowy Ekspert
        • 06-2001
        • 5011

        #4
        Nie wiem co to jest. Wiem, że znowu w sposób bardzo typowy u kolekcjonerów podstawek pomylono awers z rewersem. Nie wiedzieć czemu dla większości waflarzy "awers" czyli strona główna, to ta bardziej kolorowa, zwykle ciekawsza. Wbijcie sobie do głowy, że na awersie umieszczana jest nazwa wydawcy. Np. na monetach na awersie jest orzeł, głowa brytyjskiej królowej, godło innego państwa. Druga strona monety, gdzie umieszcza się nominał, jakieś zwykle ciekawe rocznicowo-okolicznościowe duperele, to reszka czyli rewers.
        Przedstawione do rozszyfrowania podstawki powinny być opisane następująco: REWERSY oraz WSPÓLNY AWERS. Całe szczęście, że są podstawki jednostronne, które w sposób naturalny zwalniają waflarzy z uciążliwego obowiązku ustalania, która ze stron jest główna.

        Comment

        • Grothesk
          Kapitan Lagerowej Marynarki
          • 11-2005
          • 811

          #5
          Zawsze myślałem, że rewers monety to orzeł, widzę, że jest odwrotnie... Co do podstawek to na jakiej podstawie twierdzisz, że rewers jest mniej kolorowy? Jest jakaś definicja słownikowa czy niepisany kanon nomenklatury? Zwał jak zwał, i tak wiadomo o co loto...

          :-)

          Comment

          • Shlangbaum
            Pułkownik Chmielowy Ekspert
            • 03-2005
            • 5828

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Grothesk
            Zawsze myślałem, że rewers monety to orzeł, widzę, że jest odwrotnie... Co do podstawek to na jakiej podstawie twierdzisz, że rewers jest mniej kolorowy? Jest jakaś definicja słownikowa czy niepisany kanon nomenklatury? Zwał jak zwał, i tak wiadomo o co loto...
            Nie, to zasady numizmatyki. Kiedy powstawały monety, najważniejszy był symbol władcy (dziś państwowy a na podstawkach logo browaru) bo monetę i tak ważono, liczyła się waga kruszca a nie nominał. Potem to samo przeszło na medal - awers-symbol władcy, lub państwa, rewers - treść. Tak samo należy więc mówić o waflach. Jeżeli więc używamy numizmatycznych pojęć "awers" i "rewers" to należy być konsekwentym i stosować je do końca właściwie.

            Krakowski Konkurs Piw Domowych !

            Comment

            Przetwarzanie...