Czy szklanki FAXE'a to polskie kolektybilia.

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Shlangbaum
    Pułkownik Chmielowy Ekspert
    • 2005.03
    • 5828

    Czy szklanki FAXE'a to polskie kolektybilia.

    Strasznie mnie to nurtuje. Co prawda z litrowym kuflem FAXE'a nie ma problemu, ponieważ można go było uzyskać w promocjach z importowanym piwem. Co jednak ze szklankami FAXE'a? Jedną ze złotym logo widziałem w promocji do piw (tego i tego) z Van Pura. Drugą, z zielonym logo kupiłem wraz z piwem importowanym, ale... Ale na obu szklankach jest sygnatura Krosna. Należy więc je zaliczyć jako polskie kolektybilia? A jeżeli tak, to czy do Van Pura, czy jako szklanki piwne ale niebrowarowe (no bo wykonane w Polsce i na rynek polski ale zarówno do piwa warzonego w Polsce jak i importowanego).

    Krakowski Konkurs Piw Domowych !
  • Titus_Fox
    Porucznik Browarny Tester
    • 2005.10
    • 400

    #2
    chciałbym mieć takie problemy :P

    Comment

    • abernacka
      Generał Wszelkich Fermentacji
      🥛🥛🥛🥛
      • 2003.12
      • 10861

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
      (...)Co jednak ze szklankami FAXE'a? Jedną ze złotym logo widziałem w promocji do piw (tego i tego) z Van Pura. Drugą, z zielonym logo kupiłem wraz z piwem importowanym, ale... Ale na obu szklankach jest sygnatura Krosna. Należy więc je zaliczyć jako polskie kolektybilia? A jeżeli tak, to czy do Van Pura, czy jako szklanki piwne ale niebrowarowe (no bo wykonane w Polsce i na rynek polski ale zarówno do piwa warzonego w Polsce jak i importowanego).
      A skąd ta pewność, że piwo te pochodzi z Van Pura, przecież aktualnie te piwa warzy Brok.
      Nie wiem czy wiesz, ale huta Krosno jest dużym producentem szklanek/pokali do piwa. Z sygnaturą Krosna widziałem mnóstwo szkieł piwnych w krajach m.in. Rosja, Hiszpania, Anglia, Niemcy itd. Czy to także byś w tym wypadku zaliczył do polskich kolektybiliów? Raczej nie!
      Piwna turystyka według abernackiego

      Comment

      • Shlangbaum
        Pułkownik Chmielowy Ekspert
        • 2005.03
        • 5828

        #4
        No właśnie i w tym cały problem. Czuję, że wątpliwości będzie coraz więcej a nie coraz mniej

        Krakowski Konkurs Piw Domowych !

        Comment

        • R_F
          Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
          • 2003.11
          • 159

          #5
          Poprostu dostaliśmy pewną ilość szkła do promocji piwa butelkowego Faxe, także można było spotakać się w sklepach z promocją 3(2,4) piwa Faxe + szklanka 0,5l gratis.
          Prawdopodobnie już takiej wersji szkła nie będzie.

          Comment

          • Shlangbaum
            Pułkownik Chmielowy Ekspert
            • 2005.03
            • 5828

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika R_F
            Poprostu dostaliśmy pewną ilość szkła do promocji piwa butelkowego Faxe.
            To, to ja wiem, tyle, że skoro jak Abernacka twierdził tutaj, że w Koszalinie robią część Faxe'ów to czy nie jest to już polskie szkło, tak jak szklanki do warzonego w Polsce Heinekena uznajemy za polskie

            Krakowski Konkurs Piw Domowych !

            Comment

            Przetwarzanie...