Etykiety z Chin

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Bombadil13
    Major Piwnych Rewolucji
    • 05-2005
    • 2479

    Etykiety z Chin

    Posiadam w swojej kolekcji około 100 etykiet z Chin (głowy nie dam, czy to Chiny, może to Vietnam, albo Tajwan). Podjąłem się dziś próbę rozpoznania browarów. No i pokaźna lista mi wyszła. Ale czy to napewno browary, a może nazwy ulic, a może piw, a może...
    Przyszło mi do głowy, że może na forum znajdę jakiegoś specjalistę od chińskich etykiet, który pomógłby mi w identyfikacji etykiet.
    Póki co, poniżej, zamieszczam listę domniemanych browarów. Jeśli komuś mówiłyby co poniższe nazwy bardzo proszę o pomoc.
    BEIJING
    BINDAO
    BINGGUO
    CHIEFENGPAI
    DAXUE
    DEBAO
    DELI
    DONGXIAO
    GEN PI WANG
    GUOYING TAN
    HARBINSONGHUAJIANG
    JINGPEI
    JINGXI SHENG WANAN
    JINXING LITUAN ANYANG
    LIAOCHUAN
    LIAOYANG
    LINXIANG
    LONGFENGQUAN
    LU JIN
    MINGYUEDAO
    MOERJE
    SHANYANG
    SHEN HUA
    SHEN YANG
    SHENG QUAN
    SHENYANG JIABAO
    SHENYANG WANG ZU
    SHUANG
    SHUANG HESHENG
    SHUANGXIAN
    SONGLIAO
    SUNSING
    TANGSHAN BEILI
    TIANCIQUAN
    TIANJIN
    TINGLIN
    TSINGTAO
    UWEI
    WANGZU
    XHOG LOU
    XIAN HANS
    XIN SUO YANG
    XINSANXING
    YANGCHUN
    YANJING
    YINHEQUAN
    YINPU
    YUQUAN
    ZHONGLOU

    PS. Może ktoś zna jakieś strony z chińskimi etykietami, które umożliwiłyby identyfikację. Za pomoc z góry dziękuję
    Poszukuję
  • Shlangbaum
    Pułkownik Chmielowy Ekspert
    • 03-2005
    • 5828

    #2
    Wiem jedno:
    BEIJING to Chiński koncern piwny.

    A co do reszty, to tutaj masz stronkę z listą chińskich browarów

    Krakowski Konkurs Piw Domowych !

    Comment

    • Bombadil13
      Major Piwnych Rewolucji
      • 05-2005
      • 2479

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
      Wiem jedno:
      BEIJING to Chiński koncern piwny.

      A co do reszty, to tutaj masz stronkę z listą chińskich browarów
      To nie wiele nazw się u mnie powtarza
      Ale wielkie dzięki. Jesteś jak zwykle niezastąpiony Tyś prawdziwą skarbnicą wiedzy internetowej i nie tylko oraz prawdziwy specjalista od linków
      Poszukuję

      Comment

      • Shlangbaum
        Pułkownik Chmielowy Ekspert
        • 03-2005
        • 5828

        #4
        No bez przesady

        SHEN YANG natomiast powinno się pisać łacznie Jest to mikrobrowar położony w prowincji Liaoning należący niegdyś do China Resources Breweries Limited (w chińskim skrócie: CRB) a obecnie do Shenyang Snowflake Brewery, który znowuż należy do SABMiller'a (tutaj o tym). Samo piwo ocenione jest tutaj.

        Krakowski Konkurs Piw Domowych !

        Comment

        • Bombadil13
          Major Piwnych Rewolucji
          • 05-2005
          • 2479

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
          SHEN YANG natomiast powinno się pisać łacznie
          Bardzo możliwe, że masz rację Nie wiem jednak czy zauważyłeś, że w moim zestawieniu SHENYANG występuje trzy razy:
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Bombadil13
          ...
          SHEN YANG
          ...
          SHENYANG JIABAO
          SHENYANG WANG ZU
          a powinno cztery, bo SHANYANG, które występuje w moim wykazie to pomyłka i powinno być SHENYANG
          Co oznaczają te dodatki JIABAO i WANG ZU nie mam pojęcia, ale nie myliłem się, że na forum znajdą się specjaliści od Chin
          Poza tymposiadam jedną etykietę, na której jest wyraźny napis SHEN YANG i nie wiem czy to nie jest czasami co innego. Będę próbował zgłębić temat
          Poszukuję

          Comment

          • biermann
            Major Piwnych Rewolucji
            • 09-2001
            • 2552

            #6
            A mi się wydawało, że BEIJING to po prostu Pekin.
            "Zawsze pamietaj o przewidywalności głupoty"
            Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
            Hare sex, hare sex, sex, sex hare, hare
            Hare muza, hare muza, muza, muza, hare, hare
            Hare siec, hare siec, piwo, sex, muza, hare.

            Comment

            • Bombadil13
              Major Piwnych Rewolucji
              • 05-2005
              • 2479

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika biermann
              A mi się wydawało, że BEIJING to po prostu Pekin.
              Jedno nie przeczy drugiemu. Pełna nazwa browaru o którym pisze Shlanbaum to:
              Beijing Zhongce Beijing Beer Co.,Ltd
              Dziwni Ci Chińczycy w jednej nazwie dwa razy Beijing, ale cóż wszystko co niezrozumiałe dziwi.
              (Może to coś w rodzaju Pekiński Zakład Piwowarski PEKIN )
              Last edited by Bombadil13; 29-04-2006, 22:25.
              Poszukuję

              Comment

              • Shlangbaum
                Pułkownik Chmielowy Ekspert
                • 03-2005
                • 5828

                #8
                Tutaj jest "ciekawa" strona z chińskimi puszkami

                Yanjing jako browar jest sponsorem olimpiady w Pekinie. Dziwne, bo tutaj piszą, że ich piwo to ale a w wikipedii, że to lager, tutaj też jest jako lager Nie mniej jednak jak podają tutaj, jest to oficjale piwo chińskiej parti komunistycznej

                Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                Comment

                • danio_145
                  D(r)u(c)h nieuchwytny
                  • 02-2005
                  • 723

                  #9
                  Tsingtao też Browar. Popatrze pozniej na moje 100 kapsli z Chin, może coś jeszcze się powtórzy

                  Comment

                  • Cooper
                    Pułkownik Chmielowy Ekspert
                    🍼🍼
                    • 11-2002
                    • 6055

                    #10
                    Beijing to oczywiście Pekin. Jeśli generelanie chodzi o przypożądkowywanie etykiet chińskich do konkretnych browarów jest to kompletny kolekcjonerski koszmar. Piszę to w momencie gdy właśnie niedawno probowałem ze średnim skutkiem ułozyć swój około 1,5 tysięczny zbiór etykiet z tego kraju. Problem nie leży już nawet w osławionym w sensie trudności jężyku chińskim gdyż praktycznie wszystkie etykiety są dwujezyczne tzn pisane po chińsku i w jezyku (hmmm... tu zastanowienie , no właśnie w jakim) powiedzmy angielskim a właściwie języku będącym przełożeniem (przetłumaczeniem) liter chińskich na litery europejskie. Efektem tego są koszmarne nieartykularne wyrazy nieżadko skladające się z okolo 20 i więcej liter , nie posiadające jakiejkolwiek konsekwencji pisowni czy to łascznej czy nie (to samo slowo jest raz pisane łącznie , raz nie) a proby ich wpisywania do wyszukiwarek nie dają żadnch efektów. Rzadko kiedy można ustalić co jest nazwą miasta czy też browaru. Czesto podane są nie tyle nazwy browarów co nazwy jakichś koncernów spożywczych w skład ktorych browary te wchodzą. Ja próbowałem identyfikować etykiety na podstawie log (znakow) browarów które znajdują się na praktycznie wszystkich etykietach ale i tu też brak jakiejś konsekwencji nie mówiąc iż znaki te są bardzo do siebie podobne. Do tego dochodzi jeszcze kociokwik spowodowany faktem iż większość chińskich etykiet jest do siebie bardzo podobna i projektowana na jedno kopyto (pisalem już o tym dawno temu na forum) tzn jest to owalna etykieta z napisem na wygietej w łuk wstędze , napisami wzdłuż obwodu etykiety i logiem pośrodku a wszystko to w upiornej tęczy kolorów , efektem czego po rozłożeniu większej ilości etykiet jedna obok siebie dostaje sie zawrotu głowy.
                    W zasdzie jedynie polecić mogę chyba identyfikacje posiadanych etykiet z wykazem browarów chńskich na słynnej już stronie www.beerme.com jednak i ta tylko minimalnie uprości sprawę. No coż , etkiety chińskie chyba trzeba na prawdę baaaaaaaardzo polubić by poświęcić im więcej czasu na układanie
                    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                    Comment

                    • danio_145
                      D(r)u(c)h nieuchwytny
                      • 02-2005
                      • 723

                      #11
                      Na moich kapslach znalzłem tylko to. Mam kapsel z piwa Harbin, ty podałeś HARBINSONGHUAJIANG. Może mam kapsel z tego browaru Natomiast na www.bottlecaps.de takie informacje:
                      DAXUE Pijiu piwo z Dalian.
                      SHEN YANG kin pi ju - piwo, a może i browar. Może być na zasadzie naszego Żywca
                      SHENG QUANG beer- piwo, reszta jak wyżej
                      XIAN- miasto, producentem piwa z tego miasta jest Hans Beer Brewery należące do TSINGTAO
                      YINPU - piwo
                      I jeszcze o TSINGTAO, jest to nazwa piwa, browaru, miasta i spółki.
                      Więcej info nie znalazłem Pzdr.

                      Comment

                      • borinek
                        Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                        • 01-2004
                        • 126

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Bombadil13
                        Przyszło mi do głowy, że może na forum znajdę jakiegoś specjalistę od chińskich etykiet, który pomógłby mi w identyfikacji etykiet.
                        :
                        jak wyszlesz skeny opisow na etykietach chin na moj email to ci identyfykuje

                        Chętnie nawiążę wymianę etykiet
                        Bronislav Gorčík
                        chrpova 457
                        54102 Trutnov-Czechy

                        Comment

                        • borinek
                          Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                          • 01-2004
                          • 126

                          #13
                          .

                          .Browary na terenie Shen Yang
                          Attached Files

                          Chętnie nawiążę wymianę etykiet
                          Bronislav Gorčík
                          chrpova 457
                          54102 Trutnov-Czechy

                          Comment

                          Przetwarzanie...