PW flaszki z kantyny wojskowej w Warszawie (?)

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cooper
    Pułkownik Chmielowy Ekspert
    🍼🍼
    • 2002.11
    • 6055

    PW flaszki z kantyny wojskowej w Warszawie (?)

    Pytanie dotyczy zarówno tej jak i podobnych tego typu (gdyż wydaje mi się iż widziałem i inne). Wzory te znane są mi od lat jednak chciałbym ostatecznie upewnić się gdzie były one używane , w jakim celu robione , w jakim okresie (zapewnie II woja światowa) i do jakiego rodzaju napoi ? Brak sygnatury huty na tej konkretnej flaszce. Jeśli do piwa to były by jak dla mnie - dosyć ciekawe. Na flaszkach były również porcelanki z nadrukiem identycznym (lub podobnym) jak ten tłoczony w szkle. Fotki "pożyczone" z aukcji allegro.
    Attached Files
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku
  • Kałusz
    Porucznik Browarny Tester
    • 2002.02
    • 302

    #2
    PW flaszki z kantyny wojskowej w Warszawie (?)

    Na pewno widziałeś inne - często na starociach ( np na warszawsim Kole), giełdach itp. pojawia się identyczny wzór, tylko, że w kolorze brązowym. Nie wiem, niestety, czy jest flaszka po piwie, choć nie jest to wykluczone.
    sj

    Comment

    • Cooper
      Pułkownik Chmielowy Ekspert
      🍼🍼
      • 2002.11
      • 6055

      #3
      Oto wspomniana przez Kałusza brązowa wersja flaszki. Obie mam już w kolekcji i obie są zamknięte porcelankami a taki typ zamknięć wyklucza raczej wino lub wódkę. Z kolei brązowy kolor szkła nie pasował by do np wody mineralnej czy gorzałki. Tak więc najprawdopodobniejszym płynem jaki zawierały było piwo.
      Nadal jednak są to tylko moje domysły bez żadnych konkretnych i pewnych informacji.
      Attached Files
      Last edited by Cooper; 2009-10-09, 01:24.
      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

      Comment

      Przetwarzanie...