Krzepiak Ciechanów

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • molpiwny
    Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
    • 2004.04
    • 118

    Krzepiak Ciechanów

    Browar w Ciechanowie dostarczył do sklepów nieetykietowaną serię próbną napoju słodowego KRZEPIAK. Udało mi się dostać jedną butelkę jako stałemu klientowi pewnego sklepu.
    Nie pijam tego typu trunków więc nie chcę sie wypowiadać na temat smaku
    Czy grono kolekcjonerów etykiet uzna to coś co było przyczepione do butelki za etykietę?
    Attached Files
  • banasrobert
    Porucznik Browarny Tester
    • 2004.03
    • 251

    #2
    Czyżby powrót do tradycji???

    Oto informacja zawarta na stronie internetowej ciechanowskiego Browaru:

    Na przełomie lat 1930/1931 rozpoczęto produkcję lemoniady i wód gazowanych (w trzech smakach). W Browarze rozlewano również ocet i esencje spożywcze. Najsłynniejszym napojem piwnym produkowanym przez Browar był Krzepiak Machlejda w konfrontacji z podobnymi wyrobami z Browarów Reycha czy Haberbuscha za jego walory smakowe był uważany jako ... daleko lepszy.

    Niestety o tym, co teraz Browar próbuje wprowadzić na rynek - na ich stronie nie ma żadnej informacji.

    Przyznam, że chętnie bym spróbował ale w żadnym ze sklepów tego jeszcze nie widziałem.

    Comment

    • Cooper
      Pułkownik Chmielowy Ekspert
      🍼🍼
      • 2002.11
      • 6055

      #3
      Tak. Jest to eta choć niewątpliwie nietypowa.
      Swoją drogą zastanawiam się jak wg browaru owa promocja , badanie rynku konsumenckiego ma się odbywać ?
      Z tego co wiem to browar dostarcza to piwo do sklepów w jakiś małych partiach i piwa te ponoć są tylko dla kierownictwa i pracowników tychże a nie do nabycia przez zwykłych klientów. W jaki więc sposób browar zamierza poznać opinię klienta ?
      Być może jednak odbywa się to zupełnie inaczej a ja mam złe info. Z drugiej jednak strony nie sądzę ażeby flaszka z zawieszoną na gumce etykietą paskiem wydrukowaną na komputerze i powieloną na kolorowym ksero była opakowaniem przeznaczonym do jakiejkolwiek sprzedaży.
      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

      Comment

      • tfur
        Major Piwnych Rewolucji
        🍼🍼
        • 2006.05
        • 1308

        #4
        ja dostałem krzepiaka za friko jako dodatek do pięciu kupionych piw. był w butelce bez etykiet, a ten pasek papieru wręczono mi oddzielnie. nie wiem, jak to się odbywa w innych sklepach.
        veni, emi, bibi

        Comment

        • molpiwny
          Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
          • 2004.04
          • 118

          #5
          tak własnie jest. sklepy dostają kilka flaszek tego trunku i powinny rozdawać go klientom- degustatorom. trunek nie jest do sprzedaży i nie powinien być dodatkiem do zakupu kilku ciechanowskich.butelka jest starego typu i bezzwrotna.
          a co powiecie na temat smaku ?

          Comment

          • tfur
            Major Piwnych Rewolucji
            🍼🍼
            • 2006.05
            • 1308

            #6
            słodowy tak w zapachu, jak i w smaku, a dodatkowo wyczuwa się świeżą, kwaskową nutę. dla mnie, dobry zamiennik oranżady na ciepłe dni. pije się lekko, nieprzegazowany. w sumie budzi nieodparte skojarzenie z piwem bezalkoholowym, bo też chyba nim jest.
            veni, emi, bibi

            Comment

            • Cooper
              Pułkownik Chmielowy Ekspert
              🍼🍼
              • 2002.11
              • 6055

              #7
              Nazwa i okres wprowadzenia na rynek sugerowały by raczej jakiś mocnozVOLTyzowany napój na mroczny zimowy okres ale przeczytanie opisów na tej - nazwijmy to etykiecie - zaprzecza temu.
              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

              Comment

              • Stasiek
                Kapitan Lagerowej Marynarki
                • 2007.02
                • 608

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tfur
                w sumie budzi nieodparte skojarzenie z piwem bezalkoholowym, bo też chyba nim jest.
                No chyba jednak nie jest.
                Piwo to produkt fermentacji (bezalkoholowe również).
                A napój słodowy to... hmm... rozcieńczona mocno niechmielona (?) brzeczka i nagazowana CO2?

                Comment

                • becik
                  Generał Wszelkich Fermentacji
                  🍼🍼
                  • 2002.07
                  • 14999

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Stasiek69
                  No chyba jednak nie jest.
                  Piwo to produkt fermentacji (bezalkoholowe również).
                  A napój słodowy to... hmm... rozcieńczona mocno niechmielona (?) brzeczka i nagazowana CO2?

                  Brzeczka jest chyba tworzona ze słodu jęczmiennego, chmielu etc więc jest także produktem, które jak najbardziej można wpisać pod bardzo ogólny szyld "piwo". Dla mnie jest to "niezfermentowane" piwo, czyli taki młodziak

                  Jest to jak najbardziej etykieta, proszę Molapiwnego o dodanie wzoru do kolekcjonerstwa
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • tfur
                    Major Piwnych Rewolucji
                    🍼🍼
                    • 2006.05
                    • 1308

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper
                    Nazwa i okres wprowadzenia na rynek sugerowały by raczej jakiś mocnozVOLTyzowany napój
                    niekoniecznie. skoro to odwołanie do tradycji przedwojennych, warto przypomnieć hasło:
                    sport krzepi, cukier lepiéj. czyli chodzi o wzmacnianie spożywcy, a nie o osłabianie (mocą). co do okresu - fakt, ale może akurat z produkcją wycyrklują na przyszłe lato.
                    veni, emi, bibi

                    Comment

                    • pieczarek
                      Pułkownik Chmielowy Ekspert
                      • 2001.06
                      • 5011

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tfur
                      niekoniecznie. skoro to odwołanie do tradycji przedwojennych, warto przypomnieć hasło: sport krzepi, cukier lepiéj.
                      Co za bzdury!
                      Przed wojną monopol cukrowy posługiwał się hasłem stworzonym przez Melchiora Wańkowicza "Cukier krzepi". Szybko wśród ludu popularne stało się hasło: "Cukier krzepi - wódka lepiej". O sporcie nie było mowy.

                      Comment

                      • tfur
                        Major Piwnych Rewolucji
                        🍼🍼
                        • 2006.05
                        • 1308

                        #12
                        masz rację. wiedziałem, że dzwonią, ale nie wiedziałem, w którym kościele. byłem blisko.
                        veni, emi, bibi

                        Comment

                        • molpiwny
                          Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                          • 2004.04
                          • 118

                          #13
                          Melchior powiadał dokładnie tak... " cukier krzepi - gorzała jeszcze lepi!"

                          Comment

                          • Pankracy
                            Major Piwnych Rewolucji
                            🥛🥛🥛🥛🥛
                            • 2007.10
                            • 2794

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika banasrobert
                            Czyżby powrót do tradycji???
                            Dobrze by było jakby ktoś z Ciechana śledzący to forum się wypowiedział.
                            Może Markus77.
                            Przyznam, że chętnie bym spróbował ale w żadnym ze sklepów tego jeszcze nie widziałem.
                            Spróbuj poszukać w Stamalu.
                            Był to zdaje się pierwszy sklep w Polsce z tym trunkiem. Krzepiaka mieli tam już miesiąc temu.

                            Comment

                            • docent
                              Pułkownik Chmielowy Ekspert
                              • 2002.10
                              • 5205

                              #15
                              Krzepiaka niektórzy forumowicze mieli okazję spróbować już w czerwcu o czym donosiłem w tym newsie: http://www.browar.biz/news.php?id=536
                              Dobrze, że pomysł i produkt nadal żyją, choć może dziwić pora roku, którą browar wybrał na dystrybucję tego bądź co bądź ugasiciela pragnienia...
                              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                              Comment

                              Przetwarzanie...