Szyld Schultheiss - z którego browaru?

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • winczer
    Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
    • 05-2002
    • 233

    Szyld Schultheiss - z którego browaru?

    TO JEST SZYLD - tak pewnie będzie brzmiała odpowiedź na moje pytanie...

    Mnie jednak interesuje z jakiego ten szyld może być browaru...?

    Bytom, Opole, Zabrze...?

    A może to niemiecka reklama...?

    Serdecznie proszę o info - mam możliwość coś takiego zdobyć, dlatego pytam.
    Attached Files
    Pij piwo.....będziesz wielki!!!

    ZAPRASZAM DO OGLĄDANIA: http://www.youtube.com/watch?v=NyjkqS-TwFs
  • jacer
    Pułkownik Chmielowy Ekspert
    • 03-2006
    • 9875

    #2
    ten? http://www.schultheiss.de/index.php?...73a79b9f3163cc
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)

    Comment

    • becik
      Generał Wszelkich Fermentacji
      🍼🍼
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Moim zdaniem miś wyraźnie wskazuje na Berlin
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • Marusia
        Marszałek Browarów Rzemieślniczych
        🍼🍼
        • 02-2001
        • 20221

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
        Moim zdaniem miś wyraźnie wskazuje na Berlin
        No właśnie, jako żona specjalisty od browarnianych gadżetów z misiami też to zauważyłam
        www.warsztatpiwowarski.pl
        www.festiwaldobregopiwa.pl

        www.wrowar.com.pl



        Comment

        • ARTHUR
          Major Piwnych Rewolucji
          • 07-2004
          • 2338

          #5
          Moim zdaniem jest to szyld Niemieckiego Pwa Schultheiss.

          Comment

          • Marusia
            Marszałek Browarów Rzemieślniczych
            🍼🍼
            • 02-2001
            • 20221

            #6
            Że to jest Schultheiss to każdy widzi, Winczerowi chodzi jak rozumiem o konkretny browar robiący Schultheissa, bo nie był przecież jeden.
            www.warsztatpiwowarski.pl
            www.festiwaldobregopiwa.pl

            www.wrowar.com.pl



            Comment

            • winczer
              Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
              • 05-2002
              • 233

              #7
              i wszystko jasne...

              Tak, nie mylisz się Marusia - chodziło mi o KONKRETNY browar, ale jak już 'wyniuchałem' w neciku - to chyba kolega becik ma rację... to właśnie jest Berlin.

              Dziękuję wszystkim za zainteresowanie tematem, i za wszelkie podpowiedzi.
              Last edited by winczer; 19-02-2009, 20:32.
              Pij piwo.....będziesz wielki!!!

              ZAPRASZAM DO OGLĄDANIA: http://www.youtube.com/watch?v=NyjkqS-TwFs

              Comment

              • Doodeck
                Major Piwnych Rewolucji
                • 05-2003
                • 1612

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika winczer
                Bytom, Opole, Zabrze...?
                A skąd wziąłeś te sugestie, jeżeli mogę delikatnie zapytać ?
                Dalekosiężny
                Obserwator
                Obiektów
                Dynamicznie
                Epatujących
                Ciekawymi
                Koncepcjami

                Comment

                • Cooper
                  Pułkownik Chmielowy Ekspert
                  🍼🍼
                  • 11-2002
                  • 6055

                  #9
                  stąd że koncern Schultheissa miał wiele browarów w tym w wymienionych miastach. Tego typu pytę można by zadać też w przypadku np przedwojennych podstawek tej firmy i bedzie to kwestia nierozstrzygnieta. W tym przypadku berliński misiaczek mógłby być faktycznie argumentem za zaliczeniem do tego miasta. Siedziba koncernu zresztą znajdowała się własnie w Berlinie.
                  Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                  1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                  Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                  Comment

                  • ART
                    mAD'MINd
                    🥛🥛🥛🥛🥛
                    • 02-2001
                    • 23858

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika winczer
                    TO JEST SZYLD - tak pewnie będzie brzmiała odpowiedź na moje pytanie...

                    Mnie jednak interesuje z jakiego ten szyld może być browaru...?
                    1) Winczer, bez urazy, ale świerzbi mnie palec żeby wyłączyć opcję wyśrodkowywania, pogrubiania i pochylania tekstu, jak widzę Twoje wpisy... Błagam, daj na wstrzymanie dodawanie ozdobników do każdego swego postu - nie potrzebujesz takiego znaku firmowego - zresztą trudno się czyta takie choinki. Te ozdobniki są po to by coś wyróżnić. Wyróżnianie wszystkiego wypacza ideę wyróżniania i jest kiszka

                    2) Następnym razem wpisuj proszę od razu w temat o co dokładnie chodzi (i to bez używania samych wielkich liter) aby bez zaglądania do środka wiadomo było o co biega. Zresztą nawet już w pierwszym zdaniu piszesz że tak skonstruowane pytanie będzie prowokowało odpowiedzi niekoniecznie te które chciałeś uzyskać. Polecam pod rozwagę.
                    Last edited by ART; 19-02-2009, 21:42.
                    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                    Comment

                    • winczer
                      Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                      • 05-2002
                      • 233

                      #11
                      Pomyliłem się...

                      ale myślałem, że żyjemy w wolnym państwie-w którym to nie dyskryminuje się ludzi za wyznania religijne, orientację seksualna, poglądy polityczne oraz rodzaj trzcinki ale widzę że się pomyliłem...

                      Przykro mi tym samym, bo może jednak potrzebuję 'takiego znaku firmowego' lecz widzę że moja ' inność ' przeszkadza niektórym wypowiadającym się tutaj forumowiczom.

                      Nadmieniam przy tym, iż ZAWSZE używam tego typu "ozdobników" czy to przy opisach aukcji jakie wystawiam, czy to w korespondencji jaką prowadzę - nie widzę podstaw do "szufladkowania" ludzi i wytykania im tego, że mają swój 'znak firmowy'

                      Pozdrawiam - nadmieniając przy tym iż postaram się 'przełknąć' tą gorzką bądź co bądź dla mnie pigułkę, i dostosować się do kanonów 'normalności'
                      Pij piwo.....będziesz wielki!!!

                      ZAPRASZAM DO OGLĄDANIA: http://www.youtube.com/watch?v=NyjkqS-TwFs

                      Comment

                      • kiszot
                        Pułkownik Chmielowy Ekspert
                        🍼🍼
                        • 08-2001
                        • 8105

                        #12
                        Trzcinka to chyba rośnie w stawie?
                        Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                        1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                        Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                        Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                        So von Natur, Natur in alter Weise,
                        Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                        Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                        Comment

                        • ART
                          mAD'MINd
                          🥛🥛🥛🥛🥛
                          • 02-2001
                          • 23858

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika winczer
                          ale myślałem, że żyjemy w wolnym państwie-w którym to nie dyskryminuje się ludzi za wyznania religijne, orientację seksualna, poglądy polityczne oraz rodzaj trzcinki ale widzę że się pomyliłem...

                          Przykro mi tym samym, bo może jednak potrzebuję 'takiego znaku firmowego' lecz widzę że moja ' inność ' przeszkadza niektórym wypowiadającym się tutaj forumowiczom.

                          Nadmieniam przy tym, iż ZAWSZE używam tego typu "ozdobników" czy to przy opisach aukcji jakie wystawiam, czy to w korespondencji jaką prowadzę - nie widzę podstaw do "szufladkowania" ludzi i wytykania im tego, że mają swój 'znak firmowy'

                          Pozdrawiam - nadmieniając przy tym iż postaram się 'przełknąć' tą gorzką bądź co bądź dla mnie pigułkę, i dostosować się do kanonów 'normalności'
                          Winczer, widzę że uderzyłem w czuły punkt, nie było moim zamiarem robienia Ci przykrości. Chodzi mi wyłącznie o to byś nie nadużywał narzędzi które służą do wyróżniania istotnych fragmentów w tekście. Jeżeli piszesz swe komentarze tylko dla siebie - w porządku nic mi do tego. Ponieważ zamieszczasz swe odpowiedzi jak mniemam po to, by i inni je odczytali - warto żeby były dla innych czytelne. Co do gorzkiej pigułki, no... bez przesady
                          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                          Comment

                          • brzeczka
                            D(r)u(c)h nieuchwytny
                            • 12-2003
                            • 373

                            #14
                            Znak firmowy "Fass mit dem Berliner Baer" używano w XIX w. w sprzedaży krajowe, a od 1899 znak ten zamieniono na używany wcześniej w eksporcie zagranicznym znak "Eisenes Kreuz".
                            W tym czasie Schultheiss miał browary w Berlinie i 1 w Dessau.
                            Ciekawostka: w roku 1898/99 (koniec sezonu to 01.08.189) koncern wyprodukowa 784 371 hl piwa i zabutelkował 70 mln butelek, tj. 12 mln więcej, niż rok wcześniej.
                            Raczej to Berlin

                            Comment

                            • Piwowar
                              Major Piwnych Rewolucji
                              🥛🥛🥛🥛
                              • 05-2001
                              • 2549

                              #15
                              Beczka z misiem, żelazny krzyż, tak jak i sam "schultheiss", czyli siedzący sołtys, który jest najbardziej znany z wszystkich szyldów tego browaru, zostały zarejestrowane jako znaki zastrzeżone w 1896 roku. Starsza, bo pochodząca z 1892 roku jest beczka z namalowanym krzyżem.
                              Archiwum piwne

                              Poznaj
                              http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                              Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                              Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

                              Comment

                              Przetwarzanie...