Identyfikacja kufla

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Bazyl36
    Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
    • 05-2006
    • 150

    Identyfikacja kufla

    Witam. Mam pytanko odnośnie kufla ze zdjęć poniżej,z jakiego okresu mniej więcej pochodzi i co oznacza na dnie R a z tyłu F. Będę wdzięczny za pomoc.
    Attached Files
  • jooszkoo
    Szeregowy Piwny Łykacz
    • 10-2009
    • 1

    #2
    Witam. Ja również jestem zainteresowany identyfikacją tego szkiełka (posiadam podobny), więc odświeżam temat. Pozdrawiam.

    Comment

    • Krzysiu
      D(r)u(c)h nieuchwytny
      • 02-2001
      • 14936

      #3
      Pochodzi z późnych lat siedemdziesiatych XX w. i wart jest mniej więcej 20 groszy.

      Comment

      • mio-beta
        Kapral Kuflowy Chlupacz
        • 10-2003
        • 39

        #4
        Po wykonaniu widac, że przedwojnna bezimienna. Najlepiej szukać po sygnaturze huty ale pewnie Niemcy.

        Comment

        • Bazyl36
          Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
          • 05-2006
          • 150

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu
          Pochodzi z późnych lat siedemdziesiatych XX w. i wart jest mniej więcej 20 groszy.
          Pytanie sprecyzowałem chyba jasno,po czym więc wnioskujesz że chciałbym znać jego wartość,notabene wyssane z palca.

          Comment

          • Cooper
            Pułkownik Chmielowy Ekspert
            🍼🍼
            • 11-2002
            • 6055

            #6
            Wykonanie oznaczenia pojemności wygląda dosyć staro i przedwojna dosyć prawdopodobna. Wypukły ornament z kolei b. kiczowaty i pasowałby do wspomnianego PRL-u. Kufel raczej starszy niż datuje Krzysiu który ma niestety świętą rację że w praktyce nic nie wart. Takich kufli pełno na bazarach, aukcjach internetowych i za szybkami meblościanek w tysiącach polskich domów. Sygnatura zbyt ogólnikowa by ją zidentyfikować.
            Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
            1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

            Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

            Comment

            • Bazyl36
              Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
              • 05-2006
              • 150

              #7
              Jak napisałem interesuje mnie mniej więcej okres z jakiego pochodzi ten kufel i kto ewentualnie go sygnował a nie jego cena gdyż wcale go nie chcę sprzedawać,a po za tym szkło do jego wyprodukowania jest więcej warte niż 20 groszy.Oznaczenie pojemności też mi wygląda przedwojennie, a po tych literach nic więcej nie jesteście w stanie powiedziedź,pewno coś tam oznaczają.

              Comment

              • Piwowar
                Major Piwnych Rewolucji
                🥛🥛🥛🥛
                • 05-2001
                • 2549

                #8
                Jedyne co mnie przychodzi do głowy, to Fenner Glashütte, vorm. Raspiller & Co w Fenne (Saarland), ale dowod#w jeszcze nie posiadam.
                Archiwum piwne

                Poznaj
                http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

                Comment

                Przetwarzanie...