Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Identyfikacja...piwa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zgroza
    Senior
    • 03-2008
    • 3598

    Identyfikacja...piwa

    W sklepie winiarskim w Schaan, trochę w desperacji w obliczu absolutnego braku piw górnej fermentacji i wobec absolutnie kiepskiego wyboru, piwo marki Kilkenny, z browaru Guinness.
    Czy ktoś, do matki brzeczki, mógłby mi powiedzieć, jak brzmi pełna nazwa tego piwa? 4,3% alk, 9,86% ekstr., 0,33l but., tonacja ety śliwkowa, kapsel z zielonym logo Kilkenny. Na kontrze inf. w języku polskim "Piwo jasne Kilkenny Irish Beer".
    Lotna ekspozytura browaru

    Też Was kocham.
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    #2
    Podepnij Zgroza fotkę tego produktu. Chętnie spojrzę.
    Last edited by Cooper; 03-10-2009, 18:31.
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

    Comment

    • zgroza
      Senior
      • 03-2008
      • 3598

      #3
      Drogi Cooperze, proszę o używanie wołacza: Zgrozo.
      Prosz: fotka
      Attached Files
      Lotna ekspozytura browaru

      Też Was kocham.

      Comment

      • Cooper
        Senior
        • 11-2002
        • 6055

        #4
        OK , a więc "O zgrozo , nie mam takiej etykiety!"
        Samo piwo wydaje mi się calkem normalne tzn nie odbiega od tego znanego chociażby w Polsce. Ma zbliżoną zawartośc alkoholu który przynajmniej u mnie na etykietach z zbiorze wynosi 4.5-5,5% obj. Ekstrakt tradycyjnie nie podany ale pewnie też podobny jak u Ciebie.
        Pełna nazwa piwa wg mnie brzmi dla wersji butelkowej (czyli eksportowej , nie dostępnej w Irlandii - Kilkenny Irish Beer) natomiast w wersji puszkowej, jedynej dostępnej w Irlandii piwo nazywa się Kilkenny Draught Irish Cream Ale i ma 4,3% alk.
        A teraz prywata : jeśli nie zbierasz etek irlandzkich czy mógłbyś mi ją odkleić ? Zwrocę koszt listu do Polski (ewent do Irlandii jesli jest taniej).
        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎