Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Identyfikacja kufla

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Bombadil13
    • 05-2005
    • 2479

    Identyfikacja kufla

    Bardzo proszę o pomoc w zidetyfikowaniu kufla. Podobno przywieziony jest z Niemiec w okresie II wojny światowej. Jedyny znak charakterystyczny to widoczny na zdjęciu znak na dnie (skrzyżowane miecze i litera B)
    Attached Files
    Poszukuję
  • Bombadil13
    • 05-2005
    • 2479

    #2
    Ratujcie proszę, obiecałem teściowi, że pomogę, mówiłem, że Wy wszystko wiecie, a Wy milczycie...
    Co teraz będzie?
    Poszukuję

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Po tej sygnaturze mozna jedynie zidentyfikowac producenta szkła, a nie browar.
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • Cooper
        Senior
        • 11-2002
        • 6055

        #4
        Może do identyfikacji takich nonejmowych szkieł założyć JEDEN WSPÓLNY WĄTEK ? Odnoszę wrażenie że wszystkie posty dotyczące zapytań o tego typu szkło piwne nie dają zainteresowanym i tak odpowiedzi.
        Z drugiej strony osoba która będzie znała owe sygnatury po znalezieniu takiego wspólnego tematu być może "hurtowo" rozwieje wątpliwości.
        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

        Comment

        • pieczarek
          zwykle cham i prostak
          • 06-2001
          • 5011

          #5
          Pytaj Piwowara.
          Widziałem u niego książki ze skatalogowanymi symbolami producentów szkła. Jeśli nie on, to już sam nie wiem kto może pomóc.

          Comment

          • volodos
            Senior
            • 09-2008
            • 717

            #6
            Skrzyżowane miecze to czeska sygnatura (o ile dobrze pamiętam).

            Comment

            • Piwowar
              Senior
              • 05-2001
              • 2545

              #7
              Takie właśnie też mamy podejrzenia.
              Archiwum piwne

              Poznaj
              http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
              Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
              Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

              Comment

              • pationkin
                Gość
                • 01-2003
                • 74

                #8
                jesli chodzi o ten znak to przed wojna to manufaktura miśniska takie skrzyzowane miecze umieszczala na woich wyrobach a czy produkowala tez szklo nie wiem bardzo mi przykro ale poszukaj w katalogu porcelany przewojennej moze cos bedzie na temat Misniejskich wyrobow

                Comment

                • pieczarek
                  zwykle cham i prostak
                  • 06-2001
                  • 5011

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pationkin Wyświetlenie odpowiedzi
                  ... przed wojna to manufaktura miśniska takie skrzyzowane miecze umieszczala na woich wyrobach ...
                  I przed wojną i po wojnie. Niemal od początku symbolem manufaktury miśnieńskiej były skrzyżowane miecze. Produkcję rozpoczęto w 1710r., a miecze po raz pierwszy pojawiły się w 1723r. lub 1724r.
                  Butelka raczej nie pochodzi z Miśni. Nigdzie nie spotkałem się z informacjami, że robiono tam przemysłowe szkło.
                  Symbole, jakimi znaczono miśnieńska porcelanę i okresy ich stosowania, można zobaczyć na załączonym obrazku.
                  Attached Files

                  Comment

                  • Piwowar
                    Senior
                    • 05-2001
                    • 2545

                    #10
                    Te dwa miecze mają sugerować położenie huty szkła w niedalekim sąsiedztwie Miśni. Kufel pochodzi z huty szkła w Brockwitz, która tej sygnatury używała w latach 1928 - 1945.
                    Archiwum piwne

                    Poznaj
                    http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                    Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                    Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

                    Comment

                    • Bombadil13
                      • 05-2005
                      • 2479

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piwowar Wyświetlenie odpowiedzi
                      Te dwa miecze mają sugerować położenie huty szkła w niedalekim sąsiedztwie Miśni. Kufel pochodzi z huty szkła w Brockwitz, która tej sygnatury używała w latach 1928 - 1945.
                      Bardzo, bardzo dziękuję. Wasze informacje spowodowały, że otrzymałem ten kufel w prezencie
                      Piwowar dla Ciebie szczególne podziękowania
                      Last edited by Bombadil13; 19-09-2010, 19:56.
                      Poszukuję

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎