Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Identyfikacja podstawek- damin05

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • damin05
    Junior
    • 04-2009
    • 24

    Identyfikacja podstawek- damin05

    Witam, mam problem w identyfikacji kilku podstawek. Proszę o pomoc.
    Wystarczy mi tylko znajomość z jakiego kraju pochodzi podstawka i czy jest piwna
    Oto pierwsze zdjęcia:
    Attached Files
    Last edited by damin05; 27-02-2010, 17:01.
  • TomX
    Senior
    • 09-2004
    • 1035

    #2
    4- piwna, Francja
    7 - (chyba) piwna z Ukrainy
    8,9,12,13 - piwne z Rosji
    14 - piwna, Litwa

    Comment

    • noodles
      Senior
      • 09-2005
      • 700

      #3
      Na czym polega problem ze zidentyfikowaniem podstawek Krakonos, Rodenbach i 1664 ?
      Moja kolekcja podstawek

      Comment

      • damin05
        Junior
        • 04-2009
        • 24

        #4
        Na tym, że nie jestem do końca pewien z jakiego są kraju...

        Comment

        • Cooper
          Senior
          • 11-2002
          • 6055

          #5
          Odpowiednio : Czechy , Belgia i Francja.
          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

          Comment

          • noodles
            Senior
            • 09-2005
            • 700

            #6
            6,7,9,11 to podstawki piwne z Ukrainy. 10 też z Ukrainy ale to giełdowa podstawka. 5,8,12,13 piwne Rosja. 14 piwna z Litwy.
            Moja kolekcja podstawek

            Comment

            • kiszot
              Senior
              • 08-2001
              • 8081

              #7
              Wystarczyło pogrzebac w internecie.Lenistwo szerzy się w narodzie.
              Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
              1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

              Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
              Mein Schlesierland, mein Heimatland,
              So von Natur, Natur in alter Weise,
              Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
              Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

              Comment

              • damin05
                Junior
                • 04-2009
                • 24

                #8
                Dzięki wielkie za pomoc.


                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot Wyświetlenie odpowiedzi
                Wystarczyło pogrzebac w internecie.Lenistwo szerzy się w narodzie.
                NO nie wiem jak niby miałem wpisać nazwy podstawek rosyjskich i ukraińskich???
                Jeżeli nie chcesz pomagać to nie musisz.

                Comment

                • ArtK31
                  Senior
                  • 04-2005
                  • 708

                  #9
                  Stwierdzenie kiszota jest uzasadnione, nie powinieneś się obruszać ....
                  Podstawki nie były trudne do identyfikacji.
                  Rozumiem, że Twoje pokolenie może mieć problemy z cyrylicą lecz z przeszukiwaniem zasobów internetu raczej nie powinno ....

                  Comment

                  • noodles
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 700

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika damin05 Wyświetlenie odpowiedzi
                    NO nie wiem jak niby miałem wpisać nazwy podstawek rosyjskich i ukraińskich???
                    U nas na Śląsku mówią "zrób się gupim przidziesz frai". Jak w Googlach wpiszesz fonetycznie
                    "zołotaja boczka" to otrzymasz na pierwszym miejscu ten link:



                    i wszystko jest jasne. Ale po co szukać skoro ktoś może poszukać za mnie ?
                    Moja kolekcja podstawek

                    Comment

                    • Micho441
                      • 04-2008
                      • 812

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika noodles Wyświetlenie odpowiedzi
                      U nas na Śląsku mówią "zrób się gupim przidziesz frai". Jak w Googlach wpiszesz fonetycznie
                      "zołotaja boczka" to otrzymasz na pierwszym miejscu ten link:



                      i wszystko jest jasne. Ale po co szukać skoro ktoś może poszukać za mnie ?
                      Wszystko jest jasne dla kogoś kto zna cyrylice.Jak może wpisać fonetycznie "zołotaja boczka" nie mając pojęcia co napisane na podstawce.
                      Dla znajacego np. język arabski pewnie tez nie było by problemem wpisanie w Google tresci z podstawki a znający greke pewnie nie miał by problemu ze stwierdzeniem czy podstawka pochodzi z Grecji czy np. Cypru.
                      Nie chce bronić autora postu bo podstawka z Karkonosza nie była wielkim problemem do wpisania w Google, to fakt.
                      Pomijam fakt innych zawiłości wynikajacych z Koncernowych zagadek przemysłu piwowarskiego.A przeciez głowną zasadą kolekcjonerów jest fakt miejsca uwarzenia piwa a nie siedziby Koncernu.
                      Dla przykładu: skąd pochodzi podkładka na foto- w tym miejscu przepraszam autora postu iż może nie na temat.
                      Attached Files

                      Comment

                      • kiszot
                        Senior
                        • 08-2001
                        • 8081

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Micho441 Wyświetlenie odpowiedzi
                        Pomijam fakt innych zawiłości wynikajacych z Koncernowych zagadek przemysłu piwowarskiego.A przeciez głowną zasadą kolekcjonerów jest fakt miejsca uwarzenia piwa a nie siedziby Koncernu.
                        Dla przykładu: skąd pochodzi podkładka na foto- w tym miejscu przepraszam autora postu iż może nie na temat.
                        Co do browaru w którym uwarzono piwo to masz rację ale skoro na podstawce pisze Denmark to chyba nie chcesz jej umieścić np.w Niemczech? Tym bardziej,że innych danych nie ma tak jak na etykiecie.
                        Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                        1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                        Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                        Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                        So von Natur, Natur in alter Weise,
                        Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                        Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                        Comment

                        • damin05
                          Junior
                          • 04-2009
                          • 24

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Micho441 Wyświetlenie odpowiedzi
                          Wszystko jest jasne dla kogoś kto zna cyrylice.Jak może wpisać fonetycznie "zołotaja boczka" nie mając pojęcia co napisane na podstawce.
                          Dokładnie tak.


                          A poza tym miałem 420 nowych wzorów, z których 406 udało mi się rozszyfrować, to umieszczając tylko 14, z którymi miałem mały problem nie jest chyba lenistwem>?

                          Comment

                          • kiszot
                            Senior
                            • 08-2001
                            • 8081

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika damin05 Wyświetlenie odpowiedzi



                            NO nie wiem jak niby miałem wpisać nazwy podstawek rosyjskich i ukraińskich???
                            Jeżeli nie chcesz pomagać to nie musisz.
                            Kiedyś cyrylicy uczyli w szkole ale albo ja jestem taki stary albo Ty taki młody.
                            Tu nie chodzi o brak pomocy z mojeje strony tylko jak widzę jak ktoś chce żeby za niego odwalić całą robotę to i pomagać mi się odechciewa.Przecież podstawka czeska i francuska to łatwizna.
                            Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                            1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                            Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                            Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                            So von Natur, Natur in alter Weise,
                            Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                            Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                            Comment

                            • Micho441
                              • 04-2008
                              • 812

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot Wyświetlenie odpowiedzi
                              Kiedyś cyrylicy uczyli w szkole ale albo ja jestem taki stary albo Ty taki młody.
                              Tu nie chodzi o brak pomocy z mojeje strony tylko jak widzę jak ktoś chce żeby za niego odwalić całą robotę to i pomagać mi się odechciewa.Przecież podstawka czeska i francuska to łatwizna.
                              Tak tez napisałem iz masz całkowitą rację w odniesieniu do podstawek czeskiej i francuskiej.
                              Wiem to z autopsji:moi synowie znający doskonale angielski zawsze zwracaja sie do mnie - dziadku co tu pisze tymi zawijasami - czytaj cyrulica.Więc pomagaj młodym kolekcjonerom z większa wyrozumiałością.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎