Proszę o pomoc w identyfikacji

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Adamoto
    Szeregowy Piwny Łykacz
    • 04-2010
    • 10

    Proszę o pomoc w identyfikacji

    Witam wszystkich !
    Posiadam starą butle , dzban na piwo niestety nic o niej nie wiem jest w mojej rodzinie minimum 55 lat może więcej . Pojemność 1L wysokość 28cm zamknięta na górnej obręczy napis "GLASINDUSTRIE DRESDEN D. R. M. No 102886" nie wiem czy porcelanka jest oryginalna nie ma na niej żadnych napisów sygnatury czy numeru .
    Z góry dziękuje za pomoc Adamoto
    Attached Files
  • Adamoto
    Szeregowy Piwny Łykacz
    • 04-2010
    • 10

    #2
    Nie interesuje mnie jej wartość bo nie mam zamiaru sprzedawać ale chciałbym wiedzieć co posiadam w swojej kolekcji

    Comment

    • Cooper
      Pułkownik Chmielowy Ekspert
      🍼🍼
      • 11-2002
      • 6055

      #3
      Niestety ale nie jest raczej niczym rzadkim ze względu iż to zwykły "no name" tzn nie sygnowana oznaczeniem żadnego browaru. Napis który podajesz to sygnatura huty szkła w Dreźnie. Z oznaczenia tego conajwyżej da się ustalić kiedy zastrzegła sobie prawa do tego typu produkowanej butelki ale niezależenie czy było to 55 lat temu czy jeszcze przed wojną nie zmienia to nic specjalnie z powodu o którym pisałem wcześniej.
      Wiem że nie pytasz o wartość materialną ale jeśli to jakoś zobrazuje Ci ją to tego typu niesygnowane nazwami browarów butelki chodzą po kilkanaście, maksymalnie kilkadziesiąt złotych na portalach aukcyjnych a generalnie są produkowane i używane przez małe rzemieślnicze, głownie niemieckie browary do chwili obecnej.
      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

      Comment

      • Adamoto
        Szeregowy Piwny Łykacz
        • 04-2010
        • 10

        #4
        Dziękuje Cooper za odpowiedz

        Comment

        • Cooper
          Pułkownik Chmielowy Ekspert
          🍼🍼
          • 11-2002
          • 6055

          #5
          Jakimś wręcz niewyobrażalnie niesamowitym przypadkiem chyba identyczna butelka pojawiła się właśnie na allegro. Nie daje większych szans że pójdzie za tą cenę (oczywiście pomijam podbijanie przez znajomych w celu wzbudzenia zainteresowania aukcją). 119 PLN to rozsądna cena startowa ale wspomnianej w opisie butelki z czarnkowskiego browaru Junke. Ona może być ciekawa przyznam.
          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

          Comment

          • Adamoto
            Szeregowy Piwny Łykacz
            • 04-2010
            • 10

            #6
            Sorki kolego ale to nie moja butla znalazła sie na aledrogo nie rejestrowałem sie w tym celu na tym forum zbieram birofilia juz ładnych kilku lat i nie zamierzam pozbywać się nawet jednej żeczy z mojej kolekcji tylko cały czas ja powiększać dziękuje.

            Comment

            • Cooper
              Pułkownik Chmielowy Ekspert
              🍼🍼
              • 11-2002
              • 6055

              #7
              Nigdzie nie napisałem że flaszka z allegro i z Twojego postu to ten sam egzemplarz ale różnic pomiędzy oboma nie widzę. Na pewno inne jest zdjęcie
              Last edited by Cooper; 04-04-2010, 13:03.
              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

              Comment

              • Adamoto
                Szeregowy Piwny Łykacz
                • 04-2010
                • 10

                #8
                o.k. zgadzam się flaszka jest identyczna może z mała różnicą w butli na alegro widać odstające śruby te przy obręczach u mnie są na równo z zakrętką ale myśl co chcesz dzięki za wszystkie odpowiedzi pozdrawiam Adamoto

                Comment

                Przetwarzanie...