Identyfikacja kapsla

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • waclaw67
    Porucznik Browarny Tester
    • 2009.06
    • 487

    Identyfikacja kapsla

    Witam.
    Kapsel nie posiada sygnatury.
    Więc czy jest to z m.Tych, nr.w katalogu Pawła 71,tylko z praktycznie niewidoczną
    sygnaturą.Czy też import albo coś innego?
    Mam 2 sztuki, więc nie jest to jakiś wyjątek.
    Proszę o podpowiedż Dzięki.
    Wacekl
    Attached Files
  • Czapayew
    Major Piwnych Rewolucji
    • 2002.10
    • 1966

    #2
    Proponuje przyjrzeć się dokładnie. Ostatnio na giełdzie w Spiżu przehandlowałem podobny kapsel. Na pierwszy rzut oka wydawało się, że nie ma sygnatury, dopiero za trzecim razem dostrzegłem na załamaniu sygnaturę "MK" - czyli nr 54 z katalogu Pawła.
    "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

    www.zamkoszlaki.com
    www.piwnekapsle.net

    Comment

    • waclaw67
      Porucznik Browarny Tester
      • 2009.06
      • 487

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Czapayew
      Proponuje przyjrzeć się dokładnie. Ostatnio na giełdzie w Spiżu przehandlowałem podobny kapsel. Na pierwszy rzut oka wydawało się, że nie ma sygnatury, dopiero za trzecim razem dostrzegłem na załamaniu sygnaturę "MK" - czyli nr 54 z katalogu Pawła.
      Niestety.Ani mocne światło ani mocna lupa nic nie dają.
      Wprawdzie na jednym, można by się dopatrzyć prześwitujący, bezbarwny zarys numeru sygnatury,tam gdzie się znajduje takowa w nr,71 katalogu.Natomiast nr. 56 ma sygnaturę
      w kolorze czarnym.Więc jeżeli już, to by był ten nr. 71.
      Natomiast jest pytanie, czy nie jest to kapsel z importowanego piwa ?

      Comment

      • badejza
        Porucznik Browarny Tester
        • 2009.03
        • 277

        #4
        Nie jestem ekspertem, jeżeli chodzi o sygantury, ale jak dla mnie, to to pewnie jest kapsel z Urquella nie produkowanego w Polsce. Z drugiej strony czasami zdarza się, że kolory sygantury i brzeżku kapsla zlewają się i ciężko jest cokolwiek rozpoznać. Na Twoim miejscu zaliczyłbym do Czech.
        Chamstwo w państwie, Panie.

        Comment

        • waclaw67
          Porucznik Browarny Tester
          • 2009.06
          • 487

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika badejza
          Nie jestem ekspertem, jeżeli chodzi o sygantury, ale jak dla mnie, to to pewnie jest kapsel z Urquella nie produkowanego w Polsce. Z drugiej strony czasami zdarza się, że kolory sygantury i brzeżku kapsla zlewają się i ciężko jest cokolwiek rozpoznać. Na Twoim miejscu zaliczyłbym do Czech.
          Tylko tyle, że musiała by to być kapsla na rynek polski,ponieważ napis
          "od roku 1842" jest po naszemu.
          Dzięki.

          Comment

          • Cooper
            Pułkownik Chmielowy Ekspert
            🍼🍼
            • 2002.11
            • 6055

            #6
            A jak będzie "od roku 1842" po czesku ? Przypadkiem nie tak samo ?
            Wg mnie to identyczny kapsel jak ten używany w Czechach. Nawet sygnatura MK jest czeska czyli Modricky Korek. Ja liczę kapsel na licencyjne piwo jeśli ma jakis polski akcent lub polską sygnaturę. Wg jednak najnowszych kryteriów do polskich kapsli licencyjnych zalicza się wszystkie kapsle pod warunkiem że po prostu były używane w Polsce. Sygnatura zagranicznej wytwórni, brak jakichkolwiek polskich opisów itp nie mają tutaj zupełnie znaczenia.
            Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
            1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

            Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

            Comment

            • waclaw67
              Porucznik Browarny Tester
              • 2009.06
              • 487

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper
              A jak będzie "od roku 1842" po czesku ? Przypadkiem nie tak samo ?
              Wg mnie to identyczny kapsel jak ten używany w Czechach. Nawet sygnatura MK jest czeska czyli Modricky Korek. Ja liczę kapsel na licencyjne piwo jeśli ma jakis polski akcent lub polską sygnaturę. Wg jednak najnowszych kryteriów do polskich kapsli licencyjnych zalicza się wszystkie kapsle pod warunkiem że po prostu były używane w Polsce. Sygnatura zagranicznej wytwórni, brak jakichkolwiek polskich opisów itp nie mają tutaj zupełnie znaczenia.
              No i niech tak zostanie.
              Wielkie dzięki i pozdrawiam.
              Wacek:

              Comment

              • paveuek
                Porucznik Browarny Tester
                • 2001.09
                • 415

                #8
                Obstawiam, że na kapslu jest bardzo słabo widoczna srebrna sygnatura CP, czyli numer 71.
                Katalog polskich kapsli od piwa: www.kapsle.xon.pl
                Polskie forum kolekcjonerów kapsli: www.forum.kapsle.xon.pl

                Comment

                • waclaw67
                  Porucznik Browarny Tester
                  • 2009.06
                  • 487

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika paveuek
                  Obstawiam, że na kapslu jest bardzo słabo widoczna srebrna sygnatura CP, czyli numer 71.
                  Właśnie tam go umieszczę,bo jak pisałem wcześniej na jednym kapslu są widoczne
                  słabe zarysy, ale tylko nr.sygnatury,jak w 71.

                  Comment

                  Przetwarzanie...