Prośba o identyfikację

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Boleslaw
    D(r)u(c)h nieuchwytny
    • 2007.11
    • 9

    Prośba o identyfikację

    Przejąłem w spadku ...

    Dwie butelki - po piwie jak sądzę...

    Około 3OO ml pojemności, kapsel ceramiczny...

    Obie mają wytłoczony na szkle napis (tzn. napis jest wypukły, jeżeli by się czepiać...)

    Eingetr. Schutzmarke

    Burgerliches Bravhaus

    JNH. L. ROST

    SCHWETZ a/W.

    Na kapslu jest napis:

    BURGERLBRAUHAUS

    L. ROST

    SCHWETZ a/W.



    Czy to coś nadzwyczajnego, czy też sprawa warta podniety nie jest?

    Mogę zdjęcia podesłać komuś na maila, do wstawienia na forum, bo piszę na nie swoim kompie i nie mogę ich obrobić.... a oczywiście te niemieckie kropki nad literami (umlałty czy jakoś tam) w moim cytacie z butelek pominąłem.

    Dziękuję i pozdrawiam...
  • zeko
    D(r)u(c)h nieuchwytny
    • 2004.07
    • 708

    #2
    Z tego co mi wiadomo to butelki pochodzą z browaru w Świeciu (woj. kujawsko-pomorskie)

    Comment

    • Cooper
      Pułkownik Chmielowy Ekspert
      🍼🍼
      • 2002.11
      • 6055

      #3
      Tak, Świecie nad Wisłą. Są znane butelki z tego browaru ale czy dokładnie ten wzór to już trudno powiedzieć. Nawet jeśli jest on nieznany to butelka pochodzi z rejonu który nie cieszy się jakimś większym zainteresowaniem wśród kolekcjonerów więc realnie jej wartość (np na aukcji internetowej) pewnie wyniosła by kilkadziesiąt zeta mimo że pod względem żadkości powinna być więcej warta.
      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

      Comment

      • Boleslaw
        D(r)u(c)h nieuchwytny
        • 2007.11
        • 9

        #4
        CD

        Dziękuję za odpowiedzi.

        Troszkę chaotycznie pisałem ten pierwszy post bo moje pociechy koło kompa strasznie tańcowały.

        Właściwie to chodziło mi bardziej o wycenę tego niż o identyfikację, skoro nie ma się czym podniecać to o.k.


        Dwie butelki są takie same, natomiast porcelanka nie. Pierwsza wydaje się oryginalna, natomiast na drugiej (tu niestety butelka posiada pęknięcie przez prawie całą długość) jest ślad po zamazywanej (zdrapywanej?) szkopskiej gapie, z tego co pamiętam ze swastyką w łapach chyba.

        Dzieło zniszczenia gapy zaczął Ś.P. Wujek ale teraz nie pamiętam czy doprowadził to do stanu obecnego, czy ja w wieku lat około 11stu osobiście to poprawiłem... W każdym bądź razie swastyki nie widać.

        Comment

        • birex
          Szeregowy Piwny Łykacz
          • 2008.06
          • 1

          #5
          L.Rost Schwetz

          witam
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Boleslaw
          Przejąłem w spadku ...
          czy posiadasz jeszcze te butelki
          L.Rost Schwetz
          pozdrawjam Tdeusz
          Dwie butelki - po piwie jak sądzę...

          Około 3OO ml pojemności, kapsel ceramiczny...

          Obie mają wytłoczony na szkle napis (tzn. napis jest wypukły, jeżeli by się czepiać...)

          Eingetr. Schutzmarke

          Burgerliches Bravhaus

          JNH. L. ROST

          SCHWETZ a/W.

          Na kapslu jest napis:

          BURGERLBRAUHAUS

          L. ROST

          SCHWETZ a/W.



          Czy to coś nadzwyczajnego, czy też sprawa warta podniety nie jest?

          Mogę zdjęcia podesłać komuś na maila, do wstawienia na forum, bo piszę na nie swoim kompie i nie mogę ich obrobić.... a oczywiście te niemieckie kropki nad literami (umlałty czy jakoś tam) w moim cytacie z butelek pominąłem.

          Dziękuję i pozdrawiam...

          Comment

          Przetwarzanie...