Ceny piw w minibrowarach

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kopyr
    Pułkownik Chmielowy Ekspert
    • 2004.06
    • 9475

    #46
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgroza
    Kopyrze: mówiłem o butelkowym wyżej.
    No to jeszcze "lepiej" dobre piwo butelkowe w Polsce kosztuje od 0,6 do 2,5 Carlsbergów. Jaki egalitaryzm! Duńczycy mogą się od nas uczyć
    Last edited by kopyr; 2009-06-30, 21:30.
    blog.kopyra.com

    Comment

    • jacer
      Pułkownik Chmielowy Ekspert
      • 2006.03
      • 9875

      #47
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
      nie porównuj piw z garnków do piw z browarów restauracyjnych mimo, że i w tych trafiają się czasem kiepskie warki.

      A chcesz w dziób? Juz ci proponowałem, że wyśle ci kilka na spróbe, bo masz jakieś złe wspomnienia.

      Odmówiłeś. Więc lepiej teraz nie wypowiadać się i nie porównywać.
      Milicki Browar Rynkowy
      Grupa STYRIAN

      (1+sqrt5)/2
      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
      No Hops, no Glory :)

      Comment

      • admiro
        Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
        • 2005.05
        • 248

        #48
        Piękne porównanie cenowe będę miał w Cz-wie po uruchomieniu minibrowaru (chyba Bierhalle) w Oslo.
        Na dole piwka "niekoncernowe" (Gab specjalnie pod Oslo, Ciechan i dużo innych) od dawien dawna cena średnio 6 zł, na piętrze minibrowar.
        Jeżeli cena z minibrowaru przekroczy 6 zł nie wejdę na piętro - już na parterze jestem w moim ulubionym lokalu (wcale zresztą nie grzeszy nadmiarem klientów).

        Rozmawiamy w gronie piwowarów domowych, tym bardziej świadomych faktycznego kosztu wytworzenia piwa. Wziąłem stronę "normalnych" cen, bo nawet gdyby istniało najlepsze piwo na świecie za 100 zł kufel, to oczywiście napiłbym się go - jeden raz, więc rachunek ekonomiczny nie tłumaczy wszystkiego.
        Moje piwo jest bezcenne.

        Schizma miodowa.

        Comment

        • becik
          Generał Wszelkich Fermentacji
          🍼🍼
          • 2002.07
          • 14999

          #49
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer
          A chcesz w dziób? Juz ci proponowałem, że wyśle ci kilka na spróbe, bo masz jakieś złe wspomnienia. .
          Buzi nie chcę
          Nie odmówiłem, tylko napisałem, ze w razie czego przy opisie będę krytyczny jeśli będzie taka potrzeba. To nie to samo co odmowa

          Owszem, jestem krytyczny, bo naprawdę na palach jednej reki mogę policzyć piwa domowe które mi smakowały. Włącznie z własnymi, z których 90% to kwasiżurki.

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgroza
          Co ma dawać? Nową Zelandię? Podaje to, co zna.

          W Kopenhadze masz relację 40 do 55 koron: 40 w przeciętnej knajpie, 55 w restauracyjnym. Czy to jest 6 zł do 12? Nie, to jest 6 zł do 8 zł.
          Pytałem się czy w innych krajach zachodnioeuropejskich ceny piwa w brow.rest. są wyższe niż normalnych w barach (w stosunku do informacji, że drogie piwa to domena Europy środkowo-wschodniej). Na przykładzie Danii wiem już, ze tak. Także znajomy, który był w Danii powiedział mi, ze piwa na wynos z takich miejsc to koszt 30-40 zł (no chyba że lał mi wodę)
          Last edited by becik; 2009-06-30, 22:51.
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • zgroza
            Major Piwnych Rewolucji
            🍼
            • 2008.03
            • 3605

            #50
            Nie, nie lał wody. Ale chyba przyjechał przy rekordowo słabym złotym.
            Lotna ekspozytura browaru

            Też Was kocham.

            Comment

            • jacer
              Pułkownik Chmielowy Ekspert
              • 2006.03
              • 9875

              #51
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
              Owszem, jestem krytyczny, bo naprawdę na palach jednej reki mogę policzyć piwa domowe które mi smakowały. Włącznie z własnymi, z których 90% to kwasiżurki.
              Więc nie mierz innych swoją miarą.

              aha, w Niemczech piwo w knajpie/browarze 2,20-2,30 to samo w sklepie 0,60 euro.
              W Holandii knajpa 3 euro, sklep 0,55 euro.
              Last edited by jacer; 2009-06-30, 23:03.
              Milicki Browar Rynkowy
              Grupa STYRIAN

              (1+sqrt5)/2
              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
              No Hops, no Glory :)

              Comment

              • snorre
                Kapitan Lagerowej Marynarki
                • 2006.02
                • 655

                #52
                W Sztokholmie, w Monk's Cafe, który jest także minibrowarem, ceny za piwo z własnego browaru restauracyjnego to 65 SEK , i to za gatunki często wyrafinowane (Imperial Stout, Triple Weizen, Orange Ale) - dla porównania, pospolite piwo w knajpie w centrum (Monk's Cafe też jest w centrum) to 60 SEK.
                Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

                Comment

                • kopyr
                  Pułkownik Chmielowy Ekspert
                  • 2004.06
                  • 9475

                  #53
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika snorre
                  W Sztokholmie, w Monk's Cafe, który jest także minibrowarem, ceny za piwo z własnego browaru restauracyjnego to 65 SEK , i to za gatunki często wyrafinowane (Imperial Stout, Triple Weizen, Orange Ale) - dla porównania, pospolite piwo w knajpie w centrum (Monk's Cafe też jest w centrum) to 60 SEK.
                  Nie mówmy o patologii. A tak na poważnie to raczej wyjątek potwierdzający regułę. Zresztą było nie było jest droższe.

                  A czy przypadkiem nie wynika to z jakiegoś uprzywilejowania małych browarów w ustawodawstwie szwedzkim. Z tego co się orientuję, to piwo w Szwecji jest koszmarnie drogie.
                  blog.kopyra.com

                  Comment

                  • adi_999
                    Porucznik Browarny Tester
                    • 2004.11
                    • 425

                    #54
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer
                    Więc nie mierz innych swoją miarą.

                    aha, w Niemczech piwo w knajpie/browarze 2,20-2,30 to samo w sklepie 0,60 euro.
                    W Holandii knajpa 3 euro, sklep 0,55 euro.
                    2,20-2,30 ?? pojemnośc 0,3 . Byłem w zeszłym tygodniu w Berlinie .Na odcinku ok 1 kilometra są 3 browary restauracyjne. Ceny podobne - ok 3,5 euro za 0,5 l
                    mój zbiór etykiet http://picasaweb.google.com/112278001030728908988

                    Comment

                    • kopyr
                      Pułkownik Chmielowy Ekspert
                      • 2004.06
                      • 9475

                      #55
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika adi_999
                      2,20-2,30 ?? pojemnośc 0,3 . Byłem w zeszłym tygodniu w Berlinie .Na odcinku ok 1 kilometra są 3 browary restauracyjne. Ceny podobne - ok 3,5 euro za 0,5 l
                      Ceny są z Bambergu.
                      blog.kopyra.com

                      Comment

                      • abernacka
                        Generał Wszelkich Fermentacji
                        🥛🥛🥛🥛
                        • 2003.12
                        • 10861

                        #56
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika adi_999
                        2,20-2,30 ?? pojemnośc 0,3 . Byłem w zeszłym tygodniu w Berlinie .Na odcinku ok 1 kilometra są 3 browary restauracyjne. Ceny podobne - ok 3,5 euro za 0,5 l
                        Pamiętaj proszę, że takie ceny są w stolicy i nie powinny być wyznacznikiem dla ciebie . Aczkolwiek browar, który oferuje za kufel piwa cenę 2,3 euro trzeba już niestety ze świecą szukać. W tym roku byłem trzy razy na niemieckiej prowincji i niestety ceny kształtowały się w przedziale od 2,1 do 2,8euro.
                        Piwna turystyka według abernackiego

                        Comment

                        • Makaron
                          Major Piwnych Rewolucji
                          • 2003.08
                          • 2107

                          #57
                          W wizycie w trzech browarach restauracyjnych w Leipzig ceny kształtowały się w okolicach 3 euro za 0,5 litra.
                          "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

                          Comment

                          • arzy
                            Major Piwnych Rewolucji
                            • 2002.06
                            • 2814

                            #58
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika admiro
                            Piękne porównanie cenowe będę miał w Cz-wie po uruchomieniu minibrowaru (chyba Bierhalle) w Oslo.
                            Na dole piwka "niekoncernowe" (Gab specjalnie pod Oslo, Ciechan i dużo innych) od dawien dawna cena średnio 6 zł, na piętrze minibrowar.
                            Jeżeli cena z minibrowaru przekroczy 6 zł nie wejdę na piętro - już na parterze jestem w moim ulubionym lokalu (wcale zresztą nie grzeszy nadmiarem klientów).
                            (...)
                            To nie Bierhalle.
                            Czy pozostaną piwa na dole? Myślę, że będzie to strzał w kolano.
                            Cena na 100% będzie wyższa, w granicach 10 zł.
                            "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

                            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                            Bractwo Piwne
                            Skład Piwa
                            Piszę poprawnie po polsku!

                            Comment

                            • piokl13
                              D(r)u(c)h nieuchwytny
                              • 2003.06
                              • 946

                              #59
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr
                              Koledzy, trzeba zrozumieć jedną rzecz - ceny kształtuje rynek. Niewidzialna ręka rynku poprzez popyt i podaż czyli poprzez uczestników rynku, a więc konkurentów i klientów. ...
                              Zgadzam się z tym. Tyle, że w Polsce
                              primo: wolny rynek (jeżeli chodzi o małe browary) jeszcze się nie ukształtował (sam piszesz, że w 3mieście jest miejsce na kilka browarów restauracyjnych, a ich nie ma - rynek nie działa?)
                              secundo: bariery administracyjne powodują, że otworzenie małego, malutkiego browaru jest praktycznie niemożliwe (jakiś piwowar domowy sprzedaje piwo w swojej małej kafejce lub sklepiku? dlaczego nie?)
                              Oczywiście secundo wpływa na primo

                              Nie zgadzam się również z tezą, że piwo (takie zwykłe jasne) z browarów restauracyjnych to towar luksusowy. Raczej przybytki (w Polsce), które mają takie piwo, chciałyby za takie uchodzić.
                              Last edited by piokl13; 2009-07-01, 09:45.

                              Comment

                              • kopyr
                                Pułkownik Chmielowy Ekspert
                                • 2004.06
                                • 9475

                                #60
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piokl13
                                Zgadzam się z tym. Tyle, że w Polsce
                                primo: wolny rynek (jeżeli chodzi o małe browary) jeszcze się nie ukształtował (sam piszesz, że w 3mieście jest miejsce na kilka browarów restauracyjnych, a ich nie ma - rynek nie działa?)
                                Rynek działa. Ci którzy funkcjonują dostają premię, w postaci ponadprzeciętnych zysków. To przyciąga do branży kolejnych uczestników rynku. Gdyby interes na prowadzeniu własnego browaru był porównywalnie opłacalny jak wstawienie nalewaka dajmy na to Ambera, to mała jest szansa, na to, że nowe browary powstaną.

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piokl13
                                secundo: bariery administracyjne powodują, że otworzenie małego, malutkiego browaru jest praktycznie niemożliwe (jakiś piwowar domowy sprzedaje piwo w swojej małej kafejce lub sklepiku? dlaczego nie?)
                                To prawda bariera wejścia do branży jest duża i właśnie dlatego - patrz punkt pierwszy. W dłuższym okresie czasu, to się wyrówna.

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piokl13
                                Nie zgadzam się również z tezą, że piwo (takie zwykłe jasne) z browarów restauracyjnych to towar luksusowy. Raczej przybytki (w Polsce), które mają takie piwo, chciałyby za takie uchodzić.
                                Ty piszesz o tym czy pils z browaro-restauracji powinien być towarem luksusowym, czy nie. Ale to jest tylko Twoje zdanie, bo obiektywnie, ze względu na dostępność, cenę, on tym towarem luksusowym jest. Czy to się komuś podoba, czy nie.
                                blog.kopyra.com

                                Comment

                                Przetwarzanie...