Wielka włóczęga po górnej Frankonii (wrzesień'09)

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Piwowar
    Major Piwnych Rewolucji
    🥛🥛🥛🥛
    • 2001.05
    • 2550

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka
    Zastanawiające to, co piszesz. Wczoraj otrzymałem od pana Antona Hetzela, zaproszenie do odwiedzenia jego browaru, ale tylko w niedziele od 10:00 do 12:00 i od 14:30.
    No to życzę powodzenia. Nam z bratem się nie udało, może Tobie się uda.
    W ogóle życzę powodzenia w całym przedsięwzięciu. Masz na liście kilkanaście pozycji naprawdę wartych grzechu. Na przykład będąc w Uetzing w Metzgerbräu, który naprawdę jest tylko sklepem mięsnym i w wolnych chwilach warzy piwo, zapytaj o browar Dinkel. Oni mają warzelnię z lat trzydziestych schowaną w stodole, tylko trzeba mieć trochę szczęścia, żeby pan Dinkel był w domu. On warzy piwo już tylko 2 - 3 razy w roku.
    Archiwum piwne

    Poznaj
    http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
    Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
    Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

    Comment

    • abernacka
      Generał Wszelkich Fermentacji
      🥛🥛🥛🥛
      • 2003.12
      • 10861

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piwowar
      (...)zapytaj o browar Dinkel. Oni mają warzelnię z lat trzydziestych schowaną w stodole, tylko trzeba mieć trochę szczęścia, żeby pan Dinkel był w domu. On warzy piwo już tylko 2 - 3 razy w roku.

      O kurczę to trzeba zobaczyć. W Stublang akurat nocujemy, mam nadzieję, że uda nam zobaczyć tą warzelnie a przedewszystkim skosztować jego piwa. Otrzymałem informację (z Bayern biersekte.de), że mają otwarty lokal codziennie oprócz środy, od 9 rano do 23:00 wieczorem.
      Piwna turystyka według abernackiego

      Comment

      • Pendragon
        Generał Wszelkich Fermentacji
        🥛🥛🥛
        • 2006.03
        • 13952

        #18
        Marcinie, gdybyś zdobył info o wielkości produkcji, to moje piwne mapki (w produkcji) miałyby pełniejszą informację
        Last edited by Pendragon; 2009-07-28, 22:41.

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • abernacka
          Generał Wszelkich Fermentacji
          🥛🥛🥛🥛
          • 2003.12
          • 10861

          #19
          Jeżeli tylko takie informacje otrzymam od piwowarów, niezwłocznie ciebie poinformuję. Ale przyznam bez bicia, że większości browarów, które zamierzam odwiedzić znam wielkości produkcji. Na ten przykład oba browary w Wiesen (Hellmuth i Thomann) warzą po 400hl rocznie.
          Piwna turystyka według abernackiego

          Comment

          • Pendragon
            Generał Wszelkich Fermentacji
            🥛🥛🥛
            • 2006.03
            • 13952

            #20
            A to wiesz, jak już te mapki zrobię, to się Ci przypomnę byś rzucił okiem

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • abernacka
              Generał Wszelkich Fermentacji
              🥛🥛🥛🥛
              • 2003.12
              • 10861

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon
              A to wiesz, jak już te mapki zrobię, to się Ci przypomnę byś rzucił okiem
              Nie ma sprawy, przecież wiesz, że Niemcy to mój konik i staram się poznać i pogłębiać wiedzę na temat tamtejszych browarów. Tam się przecież najlepiej czuję, najlepiej bawię i tam najlepiej smakuje piwo
              Piwna turystyka według abernackiego

              Comment

              • Pendragon
                Generał Wszelkich Fermentacji
                🥛🥛🥛
                • 2006.03
                • 13952

                #22
                A ja się póki co zadowalam mapkami i ew. piwami o paskarskich cenach w Bomi, Almie czy Intermarche No ale może za niedługo ruszę się gdzieś za Szczecin - na początek blisko, tak jak to było w przypadku Czech

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • abernacka
                  Generał Wszelkich Fermentacji
                  🥛🥛🥛🥛
                  • 2003.12
                  • 10861

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon
                  (...)No ale może za niedługo ruszę się gdzieś za Szczecin - na początek blisko, tak jak to było w przypadku Czech
                  I słusznie! Nie trzeba pokonywać wiele kilometrów, aby napić się znakomitego piwa. Bezwzględnie musisz wybrać się do Stralsunda, żeby odwiedzić Stralsunder Brauerei. Warzą tam znakomite piwa m.in. żytnie. Pycha A przy okazji, jaka znakomita atmosfera panuje w tym browarze. Warto!! Ach, mógłby tak wymieniać, wymieniać….. Szkoda, że tak daleko mieszkamy od Niemiaszków
                  Piwna turystyka według abernackiego

                  Comment

                  • Pendragon
                    Generał Wszelkich Fermentacji
                    🥛🥛🥛
                    • 2006.03
                    • 13952

                    #24
                    A zauważyłem jakiś czas temu niezwykłe "podniecenie" Stralsundem kilku osób i mam to na uwadze.
                    A które z ich produkcji to żytnie?
                    Last edited by Pendragon; 2009-07-28, 23:42.

                    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                    Comment

                    • Pancernik
                      Pułkownik Chmielowy Ekspert
                      🥛🥛🥛🥛🥛
                      • 2005.09
                      • 9782

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piokl13
                      Zasadniczo Frankonia to nie Bawaria (prędzej zatoka to morze ).
                      Zasadniczo, administracyjnie Oberfranken to jedna z części landu Freistaat Bayern. A to, że jest Weisswurstequator, to już inna para butów . Chyba, że za "Bawarię właściwą" uznamy jedynie Oberbayern. Piwo jest wszędzie znakomite, i tego - oczywiście - koledzie Marcinowi szczerze zazdraszczam...

                      Comment

                      • rohozecky
                        PremiumUżytkownik
                        🍼🍼
                        • 2008.11
                        • 1839

                        #26
                        Cóż, piękny plan. Przy okazji przypomina, jak powinien wyglądać normalny krajobraz piwny.
                        ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

                        Comment

                        • grzeber
                          Major Piwnych Rewolucji
                          🍼🍼
                          • 2002.05
                          • 2869

                          #27
                          Wycieczka na pewno ciekawa, ale straszliwie intensywna. Zwiedzanie codziennie po 7 browarów przez ponad tydzień to tempo ambitniejsze od "japońskich turystów" .
                          pozdrawiam
                          www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                          Comment

                          • abernacka
                            Generał Wszelkich Fermentacji
                            🥛🥛🥛🥛
                            • 2003.12
                            • 10861

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzeber
                            Wycieczka na pewno ciekawa, ale straszliwie intensywna. (...)

                            Po pierwsze nie lubię nudy a po drugie ten temat służy czemuś kompletnie innemu. Jeżeli byłeś w którymś z tych browarów to chętnie posłucham twoich wrażeń a nie dziwnych komentarzy
                            Ps. Niedawno byłem na wycieczce, na której jednego dnia odwiedziłem 19 browarów od środka.
                            Last edited by abernacka; 2009-07-29, 14:02.
                            Piwna turystyka według abernackiego

                            Comment

                            • biermann
                              Major Piwnych Rewolucji
                              • 2001.09
                              • 2552

                              #29
                              Marcinie... mam nadzieje, że o etykietkach jakowyś (choć po jednej) będziesz pamiętał
                              "Zawsze pamietaj o przewidywalności głupoty"
                              Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
                              Hare sex, hare sex, sex, sex hare, hare
                              Hare muza, hare muza, muza, muza, hare, hare
                              Hare siec, hare siec, piwo, sex, muza, hare.

                              Comment

                              • Jadoo
                                D(r)u(c)h nieuchwytny
                                • 2008.10
                                • 339

                                #30
                                200, 300, flaszek? Jak Ty to przez granicę przewieziesz??

                                A tak w ogóle to gratuluję pomysłu, napewno będzie przepysznie

                                Comment

                                Przetwarzanie...