Relacja Marcina Kawalca: Piwo na etiopskim szlaku - komentarze

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    🥛🥛🥛🥛🥛
    • 2001.02
    • 23885

    Relacja Marcina Kawalca: Piwo na etiopskim szlaku - komentarze

    MarcinKa wybrał się na kraniec świata - sprawdzał dla nas, czy dusza piwna nie uschnie z pragnienia w.. Etiopii!

    Zapraszam na cz. I relacji z miesięcznej podróży:



    A tutaj zapraszam do komentowania, dyskutowania, pytania...


    Jednocześnie chciałbym napomknąć, że jest to pierwsza ze zgłoszonych na konkurs relacji

    Dla przypomnienia - do 27.października można nadsyłać swe relacje by wziąć udział w konkursie BrowarBizu i Brovarni - Relacja z (piwnej) podróży 2009:
    http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=83939


    Pozakonkursowa część II relacji:
    Last edited by ART; 2009-12-13, 18:51.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • docent
    Pułkownik Chmielowy Ekspert
    • 2002.10
    • 5205

    #2
    MarcinKa, bardzo ciekawa relacja, brakuje mi tylko informacji o cenach piwa. Rozumiem, że nie ma tam 'europejskich' sklepów gdzie piwo kupuje się tylko na wynos?
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • żąleną
      D(r)u(c)h nieuchwytny
      • 2002.01
      • 13239

      #3
      Marcin, kibel w postaci dziury w ziemi to najlepszy kibel, jaki się może przytrafić w tropikach. Naprawdę usiadłbyś na desce?

      Fajna relacja, a oszronione butelki - mniam. W gorącym kraju więszość sikaczy smakuje, choć jak byłem w Indiach, to z Kingfisherem się męczyłem.

      Comment

      • becik
        Generał Wszelkich Fermentacji
        🍼🍼
        • 2002.07
        • 14999

        #4
        Super relacja, czekam na dalszą część. Podoba mi się połączenie przyjemnego z pożytecznym
        Czy udało się odwiedzić jedyny w Etiopii browar restauracyjny w Addis Abebie? ("Beer Garden")
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • MarcinKa
          Major Piwnych Rewolucji
          🍼🍼
          • 2005.02
          • 2736

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent
          MarcinKa, bardzo ciekawa relacja, brakuje mi tylko informacji o cenach piwa. Rozumiem, że nie ma tam 'europejskich' sklepów gdzie piwo kupuje się tylko na wynos?
          Wszystko jest, tyle, że w pierwszej części się nie zmieściło. Zdradzę więc, że piwo przeciętnie kosztuje tam 1,5PLN - 2,5PLN (0,33l). To cena za piwo, butelka to osobna historia. W sklepach piwa nie sprzedają praktycznie w ogóle.

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną
          Marcin, kibel w postaci dziury w ziemi to najlepszy kibel, jaki się może przytrafić w tropikach. Naprawdę usiadłbyś na desce?

          Fajna relacja, a oszronione butelki - mniam. W gorącym kraju więszość sikaczy smakuje, choć jak byłem w Indiach, to z Kingfisherem się męczyłem.
          Pozostaje zawsze pozycja zjazdowa
          W symie to chyba raz się męczyłem tam z piwem. W takim ogródku w Addis, przy dyskotece. Piwo było ewidentnie rozwodnione, co zgodnie stwierdzili kumple, spotkane polki i przybłąkanych dwóch autochtonów.

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
          Super relacja, czekam na dalszą część. Podoba mi się połączenie przyjemnego z pożytecznym
          Czy udało się odwiedzić jedyny w Etiopii browar restauracyjny w Addis Abebie? ("Beer Garden")
          No to mnie rozwaliłeś tą informacją. Czasu miałem mało, ale szukałem namiarów na coś takiego i nie znalazłem. Na Beer Me chyba nic nie ma na ten temat. Wpisywałem w przeglądarkę różne słowa i też nic nie namierzyłem. Cholera, na pewno bym odwiedził.
          W jeden z ostatnich dni tam, dowiedziałem się że za niewielką opłatą można zwiedzić browar Bedele na zachód od stolicy. Tego nie żałuję, że późno, bo i tak byśmy tam raczej nie pojechali, na uboczu szlaków i daleko. Beer Garden na pewno jednak bym odwiedził, bo byliśmy w stolicy 4 razy, a koledzy byli zgodni. Mam powód do powrotu
          Last edited by MarcinKa; 2009-10-02, 21:59.
          To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

          Comment

          • becik
            Generał Wszelkich Fermentacji
            🍼🍼
            • 2002.07
            • 14999

            #6
            Wiem, że znajduje się na Bole Road, roczna produkcja 10hl.
            Tym gapiostwem nie przejmuj się, ja notorycznie jak skądś wracam dowiaduję się, że coś tam jeszcze było. Dobry powód do powrotu w dane miejsce.
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • Seta
              Pułkownik Chmielowy Ekspert
              • 2002.10
              • 6964

              #7
              Marcinka szok! Ale jazda! Piwne toto średnio ale ten wstęp o Etiopii - mamusiu... Muszę tam pojechać zanim się zestarzeję... Zazdroszczę Ci cholernie tej imprezy!
              Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

              Comment

              • MarcinKa
                Major Piwnych Rewolucji
                🍼🍼
                • 2005.02
                • 2736

                #8
                No to żeby Cię jeszcze bardziej zachęcić do wyjazdu, jeszcze kilka faktów

                Baltazar, jeden z Trzech Króli, pochodził z Etiopii.

                Pradziadek A. Puszkina, niejaki Ibrahim Hannibal, był Abisyńczykiem. Trafił do Rosji jako niewolnik, ale dzięki mądrości i odwadze stał się ulubieńcem cara Piotra I i otrzymał szlachectwo.

                Francuski poeta, Artur Rimbaud, pod koniec życia mieszkał i prowadził swoją firmę w Harerze (obecnie Etiopia). Ludność miasta bardzo go lubiła i ceniła, gdyż szybko nauczył się władać ich językiem. Zachował się jego dom, w którym mieści się obecnie muzeum jemu poświęcone.

                "Twarz głodu" to twarz Birhan Woldu, trzyletniej etiopskiej dziewczynki, która umiera z głodu na rękach ojca (jej matka i siostra zmarły).
                Reportaż BBC w którym znajdowała się ta scena wstrząsnął światem zachodnim, co zaowocowało dużymi akcjami humanitarnymi dla głodującej Etiopii. Artyści natomiast zorganizowali koncerty Live Aid.
                A Birhan Woldu wykazała się wbrew wszelkim oczekiwaniom silną wolą przeżycia i jej ojcu Ato wraz z pielęgniarkami udało się ją odratować. Można to zobaczyć na nagraniu Band Aid 20

                A piwnie, no cóż, to co mają do zaoferowania można na jednej stronie opisać. W drógiej części jednak jeszcze trochę będzie o piwie.
                To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                Comment

                • karell
                  Szeregowy Piwny Łykacz
                  • 2008.01
                  • 7

                  #9
                  A czy bedze druga czesc? Chetnie bym odczytalem

                  Comment

                  • MarcinKa
                    Major Piwnych Rewolucji
                    🍼🍼
                    • 2005.02
                    • 2736

                    #10
                    Będzie, tak jak pisał ART w pierwszym poście i ja powyżej. II część właściwie cały czas jest. Kiedy pisałem relację nie były jeszcze znane warunki konkursu. Po ogłoszeniu warunków okazało się, że relacja jest około dwa razy za duża. Ustaliliśmy z ARTem, że nie ma sensu pisać nowej wersji. ART zrobił cięcie i pół relacji startuje w konkursie. Druga połówka pojawi się po konkursie.
                    To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                    Comment

                    • Seta
                      Pułkownik Chmielowy Ekspert
                      • 2002.10
                      • 6964

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MarcinKa
                      Druga połówka pojawi się po konkursie.
                      ... o ile Marcinka wygra

                      Ja się nie mogę doczekać, ale zagłosuje na trzeźwo bo trzeba argumentować
                      Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        🥛🥛🥛🥛🥛
                        • 2001.02
                        • 23885

                        #12
                        Zapraszam do drugiej części relacji:
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • Pancernik
                          Pułkownik Chmielowy Ekspert
                          🥛🥛🥛🥛🥛
                          • 2005.09
                          • 9786

                          #13
                          O w mordę... Jeśli są wśród nas medycy (zwłaszcza gastrolodzy lub epidemiolodzy), pewnie po tych degustacyjnych opisach oszaleją... .
                          Tym większy szacun dla podrózników-smakoszy .

                          Comment

                          • beny
                            Kapitan Lagerowej Marynarki
                            • 2001.03
                            • 984

                            #14
                            Piękna fotografia z przekrojem gatunków piw i etykietami - kilka mi brakuje :P
                            Z piwnym pozdrowieniem
                            Radosław Kwiecień

                            http://npn.mybrute.com/ - skop mi tyłek :P

                            Comment

                            • michioso
                              Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                              • 2002.10
                              • 112

                              #15
                              bardzo fajnie napisana relacja, dobrze dobrane fotki obrazują etiopskie klimaty. Fajne te zdjęcia spelunek tam w końcu najbardziej smakuje miejscowe piwo

                              Comment

                              Przetwarzanie...